Szkoła Trenerów Biznesu 

DLACZEGO WARTO - ZDANIEM NASZYCH ABSOLWENTÓW 

Zapisując się na kurs oczekiwałem porządnego warsztatu: zasad tworzenia ćwiczeń, aktywowania uczestników, przekazywania komunikatu zwrotnego … i to wszystko dostałem. Natomiast założenie organizatorów warsztatu i trenerów było zdecydowanie bardziej ambitne.

Zostałem od nowa ukształtowany, jako trener. Powoli z sesji na sesję obudzono we mnie:

  • świadomość własnego potencjału
  • uruchomiono poczucie odpowiedzialności 
  • pokazano czym jest misja trenera będąca jego motorem i wizytówką

Narzędzia trenerskie pojawiły się w formie zdecydowanie głębszej w stosunku do tego, czego oczekiwałem. Zrozumiałem:

  • jak bardzo można wpłynąć na uczestników przy użyciu minimum technik (po prostu będąc prawdziwym)
  • jak prowadzić warsztaty w sposób bezinwazyjny (z poszanowaniem sposobu myślenia, wartości i priorytetów uczestników)
  • jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, ale dużo więcej czasu poświęcono na to jak ich nie prowokować

Jeżeli się zastanawiacie czy warto wybrać ten kurs - to odpowiedź zależy od tego, czego oczekujecie.

Jeżeli oczekujecie inspiracji, wsparcia w odnalezieniu własnej niepowtarzalnej ścieżki, odpowiedzialnych technik mających na celu prowadzenie naszych klientów tam gdzie Oni chcą dojść to moim zdaniem WARTO.

Tomasz Kalko
Uczestnik VII edycji Szkoły Trenerów Biznesu
Dyrektor ds. rozwoju i trener wewnętrzny w firmie Blachy Pruszyński.
Właściciel i trener w firmie Arati Tomasz Kalko


Szkołę Trenerów Biznesu w ALK, zdecydowanie Polecam!

Uważam, że jest to alternatywa dla schematów edukacyjnych i typowych kursów.

Szkoła trenerów w ALK, to Droga ku sobie, uświadomienie sobie potencjału możliwości i ograniczeń, nastawienie na bardzo głęboki samorozwój, będący punktem wyjścia do dalszego działania z Ludźmi. 

Program bogaty w treści merytoryczne, doskonale ubrany w formę warsztatów i sesji coachingowych, poparty doświadczeniem osób prowadzących - trenerów. 

Uświadomioną i zdobytą podczas kursu wiedzę, przy dalszym samorozwoju można skutecznie przekuć w zwycięstwo osobiste a w rezultacie i to publiczne.

Uważam, że struktura kursu, po za przygotowaniem do pracy Trenera Biznesu, doskonale usprawnia działanie w wymiarze osobistym, dając perspektywę do zwiększenia efektywności zawodowej.

Sebastian Kociński
Uczestnik VIII edycji Szkoły Trenerów Biznesu
Pełnomocnik Zarządu ds. Klientów Kluczowych
Solid Security


Uczenie innych, dzielenie się wiedzą i pomaganie im w odkrywaniu ich potencjału zawsze było moją pasją. Gdybym nie robił tego co robię, pewnie zostałbym nauczycielem albo wykładowcą. W pewnym momencie stwierdziłem, że prowadzenie szkoleń biznesowych mogłoby się stać bardzo ciekawym, dodatkowym zajęciem - a w przyszłości być może moją podstawową profesją. W mojej pracy zawodowej miałem okazję uczestniczyć w dziesiątkach szkoleń, na szczęście w większości bardzo dobrych, jednak za każdym razem czułem, że mógłbym je poprowadzić inaczej, równie dobrze, może nawet ciekawiej... To były momenty, w których czułem się trochę jak dziecko, odkrywające nagle, kim chce zostać w przyszłości... i wtedy postanowiłem, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno!

Doszedłem do wniosku, że "twardy warsztat" szkoleniowca - pisanie programów szkoleń, dobór określonych ćwiczeń, badanie potrzeb szkoleniowych klienta - to dość powszechna wiedza, którą można zdobyć w książkach lub oglądając tutoriale na YouTubie. Nie chciałem na to tracić ani czasu, ani pieniędzy. Program Szkoły Trenerów Biznesu bardzo pozytywnie wyróżniał się na tle innych, podobnych do siebie ofert. Jest skoncentrowany na intensywnej pracy nad sobą i zrozumieniem innych. To ważne ponieważ o sukcesie trenera stanowią m.in. świadomość własnych silnych stron, różnych stylów uczenia się i misji, którą chcemy realizować w pracy trenera. O moim wyborze szkoły zadecydowały trzy czynniki: unikalny program, jasno postawione oczekiwania organizatorów (uprzedzali nas, że będziemy intensywnie pracować nad sobą!) i renoma Akademii Leona Koźmińskiego.

Jestem bardzo wymagającym klientem, ale moje oczekiwania zostały zdecydowanie przekroczone. To jedno z najlepszych szkoleń, w jakich brałem udział i doświadczenie, które już zmienia moje życie. 

Począwszy od treningu interpersonalnego, który uświadomił mi role, w jakie naturalnie "wchodzę" w interakcji z grupą i kazał mi zastanowić się nad moją ścieżką zawodową w perspektywie nie kilku, a kilkunastu najbliższych lat... 

...Poprzez diagnozę moich silnych stron i zastanowienie się czy i jak wykorzystuję je w obecnej pracy i mogę wykorzystać w pracy trenera... 

...Aż do uświadomienia sobie, czym różni się proces uczenia i nauczania dorosłych (a właśnie ich będę szkolił) od nauki, jaką znamy ze szkoły... 

Po każdym z tych odkryć coraz szerzej otwierałem oczy, a w drodze powrotnej z Warszawy do Poznania kolejne pomysły dosłownie "eksplodowały" w mojej głowie. Nie przeczytałbym tego w książkach i zapewne nie znalazł na pierwszym-lepszym kursie.

Najcenniejsi byli jednak ludzie. Bardzo starannie dobrani, zarówno kursanci jak i szkolący. "Nie uruchomilibyśmy tego kursu gdyby nie znalazła się właściwa grupa" - to zdanie wypowiedziane na koniec przez organizatorów mówi samo za siebie. "Właściwa" - czyli zmotywowana do rozwoju, otwarta, przyjazna, wspierająca się nawzajem i bardzo różnorodna. Mieliśmy w grupie dwudziestokilkulatka, który rzucił studia bo nie rozwijały go dostatecznie i profesora (belwederskiego!), który chciał na kursie poszerzyć perspektywy na niełatwą współpracę z Pokoleniem Y. Niesamowita mieszkanka osób o niemałych osiągnięciach i bardzo adekwatnym poczuciu własnej wartości, ale jednocześnie pełnych pokory i przekonanych, że ciągle mogą się rozwijać. Z wieloma bardzo się zaprzyjaźniłem, myślimy o wspólnych projektach, doradzamy sobie, dzielimy się wiedzą... Również trenerzy byli ogromnym wsparciem w trakcie całego kursu i stworzyli nam wspaniałe warunki do nauki i autorefleksji, także między zajęciami. 

Szkoła Trenerów Biznesu okazała się świetnym wyborem, bez wahania raz jeszcze podjąłbym to wyzwanie. Czuję, że znalazłem moją "zieloną ścieżkę" - a co to znaczy, możecie dowiedzieć się na kursie ;-) 

Polecam wszystkim, którzy chcą zostać trenerami biznesu, a także osobom, które po prostu chcą się rozwijać, dowiadywać nowych rzeczy o sobie i lepiej poznać swoje silne strony. 

Łukasz Gajewski-Głodek
Uczestnik VIII edycji Szkoły Trenerów Biznesu


 

Szkoła to inna niż wszystkie…

Niecodzienna, bo uświadomiła mi, jak wiele mam jeszcze do zrobienia…
Jedyna w swoim rodzaju, bo pokazała mi nie tylko jak powinienem to zrobić, ale też dlaczego chcę to zrobić.
Niespotykana, bo oprócz przekazania fachowej wiedzy, zmieniła moje zachowanie.
Wyjątkowa, bo pierwszy raz tak wielu rzeczy nauczyłem się poprzez emocje…
Niepowtarzalna, bo nigdzie nie spotkałem naraz tylu fantastycznych ludzi!
Unikatowa, bo w żadnej dotąd nie ścisnęło mnie w gardle na zakończenie…

Andrzej Polkowski

uczestnik IX edycji
Właściciel firmy e-commerce
Kurs STB otwiera drzwi do sekretnego wnętrza samego siebie. Jeśli wystarczy ciekawości i odwagi do zapuszczenia się w głąb, rozpoczyna się wielka przygoda, z której wraca się z mapą rozwoju osobistego. I wtedy jest się gotowym, by wskazać drogę innym.

Tomek Biernacki
ekspert oświatowy
absolwent IX edycji STBSzkoła Trenerów Biznesu to idealny wybór dla trenerów chcących zwiększyć swoją samoświadomość w roli zawodowej. Zjazdy dają możliwość głębokiej autorefleksji i zbudowania spójnej z własnymi wartościami roli trenera. Praktyczne ćwiczenia, współpraca z innymi uczestnikami oraz pomocne informacje zwrotne stymulują motywację do aktywnego rozwoju, również między zjazdami.

Zajęcia zapewniają szeroki wachlarz narzędzi i inspiracji gotowych do wykorzystania w codziennej pracy. Materiał merytoryczny jest oparty na aktualnych odkryciach neuropsychologii i badaniach naukowych. Kadra trenerska jest zróżnicowana, świetnie przygotowana i otwarta na dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Jeśli chcesz odbyć niezwykle inspirującą podróż w głąb siebie i    odkryć w sobie jeszcze większe pokłady pasji do pracy z drugim człowiekiem - Szkoła Trenerów Biznesu to idealny wybór!

Anna Malarz
Psycholog, Trener biznesu
Kurs Szkoła Trenerów Biznesu na ALK gorąco polecam!


Kurs ten przeznaczony jest zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę jako trener biznesu jak i dla osób podążających ścieżką trenerską, chcących podnosić swoje kompetencje w obszarze nauczania ludzi.
Przed rozpoczęciem zajęć, zostałem zapewniany przez Renatę Gut opiekuna merytorycznego kursu, że po zakończeniu STB moje życie będzie inne, tak się stało i jest inne, lepsze.
Zajęcia prowadzone w formie warsztatów pokazały mi nie tylko jak prowadzić i przygotować dobre szkolenie, ale dały mi dużą dawkę wiedzy o samym sobie. Wskazano moje mocne strony przydatne w pracy trenerskiej oraz pokazano obszar, w którym powinienem się doskonalić.
Bardzo istotnym blokiem w STB były zajęcia z auto prezentacji,  występowałem przed kamerą gdzie zostałem poddany ocenie przez Trenera Aktora Aleksandra Wysockiego.
Dzisiaj, kiedy ukończyłem STB, mogę śmiało powiedzieć że był to świetnie zainwestowany czas, spędzony z ludźmi z pasją zarówno ze strony Trenerów jak i uczestników.
 
Na co dzień pracuję jako Kierownik Specjalistów ds. Reklamy w firmie Eniro Polska Sp. z o.o., jestem przekonany że dzięki temu kursowi nie tylko będę dobrze przekazywać wiedzę swoim współpracownikom, ale będę postrzegany jako świadomy swojego potencjału leader.

Krzysztof
Udział w kursie STB był dla mnie przygodą. Przygodą w odkrywaniu moich mocnych stron jako trenera, ale także w uświadomieniu sobie, w których obszarach mogę być jeszcze lepsza. Dał mi też czas na refleksje osobiste i na przebywanie z grupą fantastycznych trenerów i uczestników. Zdecydowanie polecam, zarówno trenerom wewnętrznym, jakim sama jestem, jak i osobom, które chcą założyć swoją własną firmę szkoleniową!

Agnieszka
absolwentka IX edycji STBKontakt: 
Małgorzata Oświata

Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju