Racjonalne decyzje wobec szumu informacyjnego 

Termin oraz koszt szkolenia 

 • Czas trwania: 2 godziny (120 min)
 • Termin: 9 czerwca, godz. 14.00-16.00 - II edycja webinarium
 • Koszt szkolenia: 220 zł brutto (stawka zw. z VAT)
 • Koszt szkolenia dla studentów i absolwentów ALK*: rabat 10 % - 198 zł brutto (stawka zw. z VAT) 

90% informacji jest nic niewarta - stwierdził amerykański pisarz science fiction Theodore Sturgeon. To wersja politycznie poprawna; w oryginale powiedział bowiem, że 90% informacji to gówno. Jego barwna wypowiedź zrobiła oszałamiającą karierę i przeszła do historii jako Prawo Sturgeona. Zgodnie z nim, niezależnie od tego o czym mówimy, większość informacji jest fałszywa, manipulacyjna, chaotyczna, niespójna, pozbawiona szerszego kontekstu. Innymi słowy jest do niczego. To tylko smog informacyjny. Odnosi się też do tego znana informatykom zasada GIGO (Garbage In, Garbage Out; śmieci włożysz, śmieci wyjmiesz). Zgodnie z nią, nawet jeśli skorzystamy z idealnie logicznych algorytmów obliczeniowych (decyzyjnych), ale podamy błędne dane, uzyskany wynik będzie nieprawdziwy.

W ostatnim czasie funkcjonujemy w warunkach wzmożonego szumu informacyjnego, m.in. związanego z epidemią koronawirusa i chorobą COVID-19. Obecna sytuacja dodatkowo może przyczyniać się do błędnych wniosków i trudności w podejmowaniu decyzji. Jak zatem wyłowić z otoczenia 10% informacji naprawdę wartościowych, które umożliwią wyciągnięcie właściwych wniosków, czyli podjęcie trafnych decyzji? Jak sprawić, by decyzja nie była śmieciowa? O tym jest nasz webinar.

Pomogę w tym zadaniu!
Artur Negri

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli: 

 • podejmujesz decyzje w obliczu niepewności
 • negocjujesz w zmienionym świecie, w którym trudno pozyskać rzetelną informację
 • kierujesz zespołem i procesami w wyjątkowo turbulentnym momencie
 • chcesz skonfrontować swój sposób myślenia

Korzyści: 

 • praktyczna i rzetelna wiedza, pomysły, inspiracje
 • narzędzia
 • doświadczenie myślenia krytycznego, umiejętności nr 1 wg magazynu Forbes oraz amerykańskiej listy kompetencji społecznych. Eksperci Światowego Forum Ekonomicznego w Davos uznali myślenie krytyczne za jedną z najbardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy

Zapoznaj się z artykułem Racjonalne decyzje w sytuacji szumu informacyjnego? Jak je podejmować, którego autorem jest Artur Negri, prowadzący webinarium.

Trener - Artur Negri 

Executive & Business Coach CoachWise™ ACC ICF.

Specjalizuje się w myśleniu krytycznym. Wykładowca Executive MBA i MBA na Akademii Leona Koźmińskiego W Kozminski Executive Business School odpowiada za obszar myślenia krytycznego oraz Design Thinking.

Executive Coach CoachWise ICF. Trener biznesu. Zajmuje się badaniami psychometrycznymi: FRIS, DiSC, Hogan Assessment. Mentor Youth Business Poland (The Prince’s Youth Business International). Ponad 20 certyfikatów coachingowych, trenerskich, mentoringowych, psychometrycznych.

Ponad 20 lat doświadczenia w biznesie, mediach, edukacji i samorządach. W przeszłości m.in. dziennikarz prasy ekonomicznej. Właściciel firmy PR. Koordynator programów międzynarodowych dot. ekonomii i UE w rządowym think tanku Centrum Europejskie Natolin. Dyrektor Biura Prasowego i rzecznik prasowy Forum Ekonomicznego w Krynicy. Absolwent filozofii UW. Podróżnik i praktyk stoicyzmu.

Więcej:           

 

 

Kontakt: 
Małgorzata Oświata

Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju