8 największych błędów podczas wprowadzania zmian

Termin oraz koszt szkolenia

• Czas trwania: 2 godziny (120 min)
  • Termin: 16 czerwca 2020, godz. 17:00-19:00
  • Koszt szkolenia: 220 zł brutto (stawka zw. z VAT)
  • Koszt szkolenia dla studentów i absolwentów ALK*: rabat 10 % - 198 zł brutto (stawka zw. z VAT)

„Każda zmiana rodzi opór” -  a każdy z nas doświadczył tego nieraz. Niezależnie od tego, z jaką zmianą mamy do czynienia, proces jej wprowadzania przebiega zazwyczaj podobnie i zawsze skutkuje oporem. Co szczególnie ciekawe, błędy popełniane przez nas w tym procesie też są zazwyczaj takie same. Zarówno kiedy myślimy o rzuceniu palenia, jak też kiedy chcemy połączyć dwie spółki.

Na gruncie biznesowym, kluczowym elementem w procesie wprowadzania zmian jest zadbanie o możliwie największą AKCEPTACJĘ prowadzonych działań w grupie pracowników. Niestety, w wielu przypadkach obszar ten pozostaje całkowicie niezagospodarowany, a menedżerowie skupiają uwagę na „twardych” aspektach procesu wdrożenia (metody, techniki, procedury) lub też – co gorsza – po prostu ogłaszają swoje decyzje. Zapominają tym samym, że każdy proces w firmie finalnie opiera się o człowieka – z jego potrzebami, emocjami i motywacjami. I wynikającą z ich kombinacji chęcią/niechęcią do angażowania się w zmianę. Ignorowanie tego skutkuje zwiększaniem i tak często dużego oporu wobec zmian, a czasem wręcz – aktywną dywersją.

Webinar 8 największych błędów podczas wprowadzania zmian jest pierwszym krokiem pozwalającym uświadomić sobie istotność budowania akceptacji dla wprowadzanych zmian; pokazuje nie tylko DLACZEGO warto to robić, ale odpowiada też na pytanie JAK to robić.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

• Jesteś menedżerem, który wdraża zmiany w swoim zespole i/lub w swojej organizacji
  • Chcesz dowiedzieć się czego nie robić wdrażając zmiany

Korzyści:

• Wyższa świadomość powszechnych błędów podczas wprowadzania zmian, a tym samym większe szanse ich unikania.
  • Poznanie systematycznego modelu, którego zastosowanie maksymalizuje poziom akceptacji dla wprowadzanych zmian.
  • Umiejętność odniesienia tego modelu do różnych kontekstów, zarówno biznesowych jak i osobistych.
  • Możliwość interakcji z prowadzącym i uzyskania odpowiedzi na zadawane przez uczestników pytania.

Zapoznaj się z treścią wywiadu Wprowadzając zmianę, nie możemy ustrzec się błędów – na pewno je popełnimy, podczas którego Wioletta Kastrau rozmawiała z Kamilem Torczewskim, prowadzącym webinarium.

Trener – Kamil Torczewski

Kamil Torczewski
Prezes Zarządu w Akademii Białego Kruka

Od 2001 roku związany ze światem Six Sigma i doskonalenia procesów. Współtworzył pierwszą w Polsce organizację kształcącą Black Beltów (działającą od 2003 r. przy Politechnice Wrocławskiej "Akademię Six Sigma”).

W trakcie swojej kariery wielokrotnie wspierał wdrożenia w firmach dużych programów usprawniających takich jak Six Sigma, Lean Management czy Continous Improvement. Świadek wielu sukcesów jak też i katastrof.

Dziś łączy te doświadczenia z umiejętnościami zdobytymi w Instytucie Terapii Gestalt, Szkole Profesjonalnego Coachingu, Instytucie Provocare oraz Instytucie Psychologii Procesu. Certyfikowany praktyk Gestalt w środowisku biznesowym (GPO - Gestalt Practitioner in Organization). Prywatnie pielgrzym, wędrowiec oraz instruktor treningu z odważnikami kulowymi (Kettlebells).

Kontakt:
Wioletta Kastrau