Menedżer w Przemyśle 4.0 

Wybrani prowadzący na studiach podyplomowych „Menedżer w Przemyśle 4.0”

 

Damian Flisak

Doktor nauk prawnych (uniwersytet monachijski), radca prawny, stypendysta Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach prawnych, jak i na stanowiskach dyrektora departamentu prawnego w EADS-PZL Warszawa-Okęcie oraz zastępcy dyrektora departamentu prawnego Poczty Polskiej S.A. Pełni funkcję arbitra w Sądzie ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), jest członkiem International Association for the Advancement of Teaching and Research in Intellectual Property (ATRIP) oraz ekspertem prawnym Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Specjalizuje się w doradztwie prawnym z zakresu szeroko pojętego prawa własności intelektualnej: prawa własności przemysłowej, prawa prasowego, nieuczciwej konkurencji, naruszeń dóbr osobistych, prawa mediów, domen internetowych czy ochrony danych osobowych. Jego głównym przedmiotem zainteresowania jest prawo autorskie oraz zagadnienia związane z najnowszymi technologiami, zwłaszcza ze sztuczną inteligencją oraz istotą i naturą prawną danych maszynowych (machine generated data). Autor licznych wystąpień oraz publikacji naukowych z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym monografii, oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jako redaktor oraz jeden z autorów). Posługuje się biegle językiem angielskim, hiszpański oraz niemieckim. Jest tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego oraz współautorem jednego z największych na polskim rynku słowników polsko-niemieckich.

 


 

 

Andrzej Soldaty

Założyciel i Partner Projektu „Inicjatywa dla Polskiego Przemysłu 4.0”. Lider Projektu Platformy Przemysłu Przyszłości realizowanego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Większość swojej kariery zawodowej związał z obszarem automatyzacji przemysłu. W latach 1986-1990 kierując Działem Robotyzacji w ROBRA ”Chemoautomatyka” uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu pilotowych aplikacji robotów przemysłowych w przemyśle chemicznym, a także współtworzył specjalizowany manipulator dla przemysłu tworzyw sztucznych. Kolejne 25 lat pracował dla koncernu Festo, dostawcy rozwiązań i komponentów automatyki przemysłowej. Prowadził wiele międzynarodowych projektów automatyzacji w różnych sektorach przemysłu. W latach 2010-2015 był Prezesem Zarządu Festo sp. z o.o. Ukończył studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

W 2016 roku utworzył „Inicjatywę na rzecz polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny, który skupia przedstawicieli przemysłu, biznesu, nauki. Obecnie pełni rolę lidera powstającej polskiej Platformy Przemysłu Przyszłości. Jako prelegent i wykładowca bierze udział w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach i dyskusjach w zakresie tematyki Przemysłu 4.0. Współtworzy i realizuje projekty edukacyjne polskich liderów Przemysłu 4.0.


 

 

Jarosław Gracel

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie technicznych i biznesowych aspektów wdrażania systemów zarządzania produkcją klasy MES (Manufacturing Execution Systems), analizę ekonomiczną inwestycji w automatyzację i systemy zarządzania produkcją. Pomagał budować koncepcje systemów zarządzania i automatycznego sterowania produkcją m.in. dla ArcelorMittal Poland, Nestle Polska, Cereal Partners Poland Pacific-Toruń, Koksownia Przyjaźń, IKEA Industry, LOTOS Asfalt, LotteWedel. Posiada ekspertyzę w zakresie analizy efektywności ekonomicznej inwestycji w systemy automatyki, w systemy IT w obszarze zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw, robotyzacji procesów przemysłowych. Posiada także międzynarodowe kwalifikacje w dziedzinie zarządzania projektami potwierdzone certyfikatem PRINCE2 Certified Practitioner. Posiada prestiżowy dyplom „Professional Diploma in Marketing” brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing”.Aktualnie członek zarządu operacyjnego ASTOR, Dyrektor ds. Przemysłu 4.0. Pomysłodawca oraz pierwszy redaktor naczelny pisma dla firm produkcyjnych - „Biznes i Produkcja”. Autor pierwszych artykułów dotyczących automatyzacji procesów produkcyjnych i Industry 4.0 na blogu Harvard Business Review Polska. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach Zespołu Transformacji Przemysłu przy Ministerstwie Rozwoju.Absolwent Automatyki i Robotyki (Informatyka w sterowaniu i zarządzaniu) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu „Zarządzania Produkcją” na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Obecnie na AGH prowadzi badania w zakresie Przemysłu 4.0, wpływu automatyzacji procesów na budowanie strategicznej przewagi firm produkcyjnych oraz integracji przemysłowych systemów informatycznych i automatyki.

 

zobacz profil >>>


 

 

Katarzyna Nosalska

Doświadczony manager marketingu b2b w branży przemysłowej, członek zespołu ds. powołania Polskiej Platformy Przemysłu Przyszłości, ekspert Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w zakresie Przemysłu 4.0.Od wielu lat współpracuje z największymi dostawcami technologii dla przemysłu. Jako redaktor współpracuje z magazynem APA oraz portalem Przemysl-4.0.pl. Wprowadzała na rynek jeden znajbardziej popularnych magazynów i portali dot. automatyzacji produkcji i branży elektroniki profesjonalnej (Automatyka Podzespoły Aplikacje, automatykab2b.pl, elektronikab2b.pl).Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (automatyka i robotyka). Studiowała również na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w dziedzinie zarządzania, specjalizująca się w tematyce transformacji cyfrowej w sektorze przemysłowym.zobacz profil >>>


 

 

Michał Matejczyk

Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu budowaniu systemów produkcyjnych i Utrzymania Ruchu z wykorzystaniem takich metodologii jak m.in. Lean czy TPM, prowadzenia projektów WCM zorientowanych na reorganizację działów operacyjnych i poprawę efektywności organizacji, w tym obejmujących inwestycje w automatyzację procesów i systemy zarządzania produkcją. Prowadzi projekty zorientowane na rozwój zdolności organizacji do ciągłego doskonalenia poprzez angażowanie pracowników na wszystkich poziomach organizacji oraz rozwój kompetencji miękkich wśród kadry działów operacyjnych.Karierę rozpoczynał jako projektant systemów okrętowych w ośrodku badawczo-rozwojowym. Uczestniczył w ponad 50 ocenach efektywności zakładów i due diligence na całym świecie.Prowadził projekty dla klientów w Europie Środkowej i Zachodniej, Australii, Azji, Ukrainie i Rosji, wśród których są m.in. CanPack (UAE, Indie, UK), SAB Miller, COFCO CocaCola i Swire CocaCola (Chiny), AquaDanone (Indonezja), H. J. Heinz (Europa), Kellogg’s (Azja), Metinvest, InterPipe Steel, RusAgro, MMK, Grupa Azoty, Zelmer, Apator, Nykomed, Polpharma, BRW, Meble Wójcik.Doświadczenie m.in. w browarach, górnictwie odkrywkowym oraz hutachCertyfikowany WCM Master Trainer.Aktualnie partner w firmie doradczej Entra Group, Dyrektor ds. Rozwoju, oraz członek zarządu Huty Szkła Veni. Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej.

 

zobacz profil >>>


 

 

Agnieszka Politańska

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów z zakresu Zarzadzania Zasobami Ludzkimi.

Ekspert we wdrażaniu polityk personalnych firm, systemu ewaluacji kompetencji i realizacji celów pracowników. Współautor programów szkoleniowych dla inżynierów w otoczeniu nowoczesnych technologii oraz raportu „Inżynierowie Przemysłu 4.0”.

Prowadzi warsztaty indywidualne i zespołowe, posiada międzynarodowy certyfikat uprawniający do bycia konsultantem w zakresie analizy profilu osobowego Thomas Personal Profile Analysis (PPA).

Od wielu lat związana z przemysłem, początkowo jako dyrektor finansowy, a aktualnie jako dyrektor personalny i członek zarządu w firmie Astor. Autorka systemu finansowania transakcji nagrodzonego Medalem Europejskim Business Centre Club.


 

 

Marek Wzorek

Współzałożyciel i CEO ecoCoach, ekspert od turkusowych organizacji, executive i biznes coach, mentor i trener, wykładowca. Pomaga organizacjom rosnąć, rozwijać przywództwo i transformować w kierunku turkusowych organizacji. Posiada duże doświadczenie w przemyśle w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji.
Zwolennik i propagator turkusowych organizacji. Praktyk standardów wykorzystywanych w turkusowych organizacjach jak pionierski model organizacyjny „układ solarny”, i innych. Współpracuje z firmami jako coach, trener, konsultant i facylitator w zmianach struktur organizacyjnych, zwiększaniu kreatywności działania, rozwoju biznesu oraz przywództwa.
Wspiera firmy w budowaniu lepszych, szczęśliwszych i bardziej przyjaznych miejsc pracy oraz ludzi w realizacji ich pełni potencjału.
Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, studiów MBA i podyplomowych studiów „Coaching w organizacji” na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca na uczelni ASBIRO.zobacz profil >>>


 

 

O studiach >>>Program >>>Zasady naboru >>>Opłaty >>> Zobacz także >>>