Studia te mają pomóc wszystkim osobom chcącym pracować naukowo i samodzielnie w pozyskaniu wiedzy i nabyciu umiejętności przygotowania projektu badawczego (także, choć niekoniecznie, prowadzącego do nadania stopnia naukowego doktora w obszarze nauk społecznych).
Program kładzie nacisk na zagadnienia dotyczące poprawnego stawiania pytań badawczych oraz hipotez/tez badawczych oraz dostosowania odpowiednich metod badawczych do postawionych pytań badawczych.
Praktyczne ćwiczenia pozwolą na przyswojenie umiejętności projektowania, a potem realizacji własnych projektów badawczych. Program umożliwia także pozyskanie dodatkowych kompetencji związanych z pozyskaniem środków na badania, jak i upowszechniania wyników badań.
Osoby zainteresowane pozyskaniem umiejętności związanych z realizacją projektów badawczych, w tym także osoby zainteresowane pozyskaniem wiedzy i umiejętności do przygotowania autorskiej koncepcji pracy doktorskiej w zakresie nauk społecznych.
Prof. dr hab. Dorota Dobija
Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania w sektorze edukacyjnym. Zajmowała się tworzeniem nowych produktów edukacyjnych i ich promocją na rynkach międzynarodowych. Rozwijała projekty badawcze i ich promocję na rynkach krajowych oraz zagranicznych. Projektowała i wdrażała systemy motywacyjne w sektorze edukacyjnym.
Prowadziła projekty badawcze i badawczo-wdrożeniowe. Była kierownikiem grantów finansowanych przez NCN, NCBiR oraz ze środków unijnych.
Posiada międzynarodowe doświadczenie – jest wykładowcą w prestiżowym programie EuroMBA realizowanym przez konsorcjum sześciu instytucji: Audencia Nantes, EADA, HHL, IAE-Aix, Akademię Leona Koźmińskiego i Maastricht University. Pełni funkcję Wiceprezydentki European Management Academy (EURAM) w siedzibą w Brukseli.
Zajmuje się budowaniem systemów pomiaru i raportowania o kapitale intelektualnym. Posiada wieloletnią praktykę w zarządzaniu kapitałem intelektualnym w szkolnictwie wyższym. Obecnie prowadzi badania dotyczące systemów pomiaru i oceny dokonań – analizuje, jak czynniki zewnętrzne (np. akredytacje i regulacje) oraz wewnętrzne wpływają na rozwój systemów pomiaru efektywności badań naukowych. Jednocześnie zajmuje się zagadnieniami w obszarze ładu korporacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia różnorodności w zarządzaniu organizacjami.
Pełni funkcję kierowniczki studiów doktoranckich. Kieruje również Katedrą Rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego.
Do ukończenia studiów wymagane jest przygotowanie indywidualnego projektu badawczego w formie pisemnej, a także zaprezentowanie go przed całą grupą w obecności komisji oceniającej. Przygotowanie i przedstawienie projektu będzie weryfikować zarówno posiadaną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne słuchaczy.