Wesprzyj Fundację Rozwoju
Strona główna
Tester automatyzujący w Selenium, studia podyplomowe tester oprogramowania, studia podyplomowe testowanie oprogramowania

Tester automatyzujący w Selenium

Poziom
Studia podyplomowe
Czas trwania
1 rok
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
Tryb
W weekend

O kierunku

Cel studiów

 

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami automatyzacji testów oprogramowania. 

Studia pozwolą zdobyć praktyczne umiejętności w biznesie IT, tj. tworzenia i rozbudowywania skryptów testujących dla aplikacji webowych. Charakter studiów oparty jest na tworzeniu testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium Webdriver i Cypress. 

Studia obejmują także szereg innych istotnych dla testerów zagadnień, takich jak: testowanie baz danych, efektywną pracę z systemem kontroli wersji GIT oraz wiedzę dotyczącą konteneryzacji i stosowania Ciągłej Integracji (Continuous Integration) wykorzystywanej w branży software development w działach Quality Assurance.

Atuty kierunku

1
Wykładowcy praktycy

Praktycy szkoleniowcy z branży IT z doświadczeniem szkoleniowym (3+ lat)

2
Grupa

Mała grupa ćwiczeniowa

3
Automatyzacja testów - od podstaw

Nauka automatyzacja w popularnych w ofertach pracy narzędziach od podstaw, z pomocą wykładowcy

4
Livecoding i code review

Każdy zjazd - warsztatem programowania testów (skryptów), nauka przez tworzenie 3 własnych projektów i weryfikacja rozwiązań podczas procesu code review

5
Dwa języki programowania: Python i Java

Studia skupione na nauce od podstaw najważniejszych języków w automatyzacji czyli Pythona i Javy

6
Środowisko pracy i współpraca projektowa

Zajęcia prowadzone na laptopach własnych uczestników co pozwala kontynuować naukę w domu - niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego laptopa (Linux, macOS, Windows).
Program studiów jest zbudowany z trzech modułów zakończony pracą nad projektami indywidualnymi i zespołowymi z automatyzacji.

ZOSTAŃ TESTEREM AUTOMATYZUJĄCYM

Naucz się:

  • jak tworzyć testy automatyczne w Selenium i Cypress
  • jak usprawnić proces zapewniania jakości oprogramowania poprzez automatyzację  testów w firmie rozwijającej aplikacje webowe
  • jak rozwijać umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków. Każdy program testujący (skrypt testowy) przechodzi code review.  

Partnerzy merytoryczni

TTMS
IT Leaders
no_fluffjobs
TestFLO

Adresaci studiów

Studia adresowane są do osób, które chcą przebranżowić się do pracy w IT. Posiadanie profesjonalnego doświadczenia w testowaniu manualnym jest przydatne, ale nie jest konieczne. 

Program studiów przewiduje naukę automatyzacji testów w Selenium od podstaw do poziomu pozwalającego samodzielnie tworzyć i uruchamiać zautomatyzowane testy aplikacji webowych. 

Rankingi

Program

Forma zajęć: 20% wykłady oraz 80% praktyczne zajęcia komputerowe w formie programowania na żywo (livecoding). 

Wszystkie zajęcia prowadzone są na laptopach własnych uczestników. Celem jest nauka tworzenia automatycznych testów aplikacji internetowych (skryptów) z wykorzystaniem nowoczesnych frameworków automatyzacji takich jak Selenium Webdriver / Cypress.io - zgodnie ze standardami branżowymi w korporacjach i dużych firmach IT oraz spełnionymi wymogami co do jakości tworzonych skryptów testowych dla aplikacji.

 

Moduł 1: Proces testowy i solidne podstawy automatyzacji testów

1. Przygotowanie środowiska pracy 2. Proces testowy w praktyce 3. Wstęp do automatyzacji testów oprogramowania 4. Praca w metodykach zwinnych Agile

Moduł 2: Programowanie dla testerów – podstawy

1. Kurs programowania strukturalnego w języku Python

Moduł 3: Podstawowe narzędzia testera automatyzującego

1. GIT - system kontroli wersji w praktyce 2. Bazy danych w testach oprogramowania

Moduł 4: Programowanie obiektowe w Python

1. Pojęcie klasy w programowaniu 2. Kurs programowania obiektowego w języku Python

Moduł 5: Selenium Webdriver – podstawy automatyzacji testów

1. Lokalizowanie elementów w aplikacjach internetowych 2. Tworzenie automatycznych skryptów testowych

Moduł 6: Selenium Webdriver - Page Object Pattern / Page Object Model / Data Driven Test

1. Automatyzacja tworzenia danych testowych przy pomocy Data Driven Test 2. Zastosowanie wzorca Page Object Pattern / Page Object Model 3. Praca nad przykładowym projektem

Moduł 7: Programowanie obiektowe w Java

1. Pojęcie klasy w programowaniu 2. Kurs programowania obiektowego w języku Java dla testerów automatyzujących

Moduł 8: Selenium Webdriver - automatyzacja testów w języku Java

1. Automatyzacja testów aplikacji internetowych w poznanym narzędziu w języku Java 2. Wykorzystanie popularnych narzędzi/bibliotek (np. jUnit/TestNG) 3. Zastosowanie wzorców Page Object Pattern / Page Object Model / Page Factory 

Moduł 9: Elementy DevOPS i konteneryzacja 

1. Continuous Integration i Continuous Delivery (CI/CD) 2. Narzędzia automatyzujące budowanie aplikacji oraz testy automatyczne 3. Konteneryzacja środowiska testowego przy użyciu Dockera  

Moduł 10: Nowoczesne frameworki automatyzacji testów webowych

1. Wprowadzenie do frameworku Cypress.io 2. Praktyczne testowanie UI aplikacji internetowych z wykorzystaniem poznanego narzędzia

Moduł 11: Zagadnienia uzupełniające oraz projekty dyplomowe

1. Testowanie serwisów internetowych (REST) 2. Prezentacja prac projektów dyplomowych. Test zaliczeniowy.

Course Catalog

Organizacja zajęć

Studia trwają dwa semestry.  Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w: 

  • soboty: 8:45 - 15:45
  • niedziele: 8:45 - 15:45  

Planowane terminy zjazdów dla edycji 4, startującej w październiku 2024

28-29 września 12-13 października 9-10 listopada 7-8 grudnia 18-19 stycznia  1-2 lutego 15-16 lutego

Pragniemy poinformować, że około 40% zajęć będzie realizowanych w formule on-line.

Społeczność

Wiodący wykładowcy

T. Pietrusewicz
dr inż. Tomasz Pietrusewicz

Senior Test Analyst, certyfikowany ISTQB Test Manager, absolwent elektroniki i telekomunikacji. Posiada doświadczenie w pracy w projektach informatycznych zarówno w sektorze prywatnym (ponad 5 lat jako tester w projektach firm międzynarodowych), jak i publicznym (w tym naukowo-badawczym). Zdobył wiedzę praktyczną z zakresu kontroli jakości oprogramowania dla różnych zastosowań, w tym sektora finansowego, a także z zakresu zarządzania testami i tworzenia wymagań. 
Obronił doktorat w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Stale poszerza wiedzę o narzędziach i metodach na meet-upach, szkoleniach (m.in. software security) i studiach podyplomowych. 
Jest szczególnie zainteresowany polepszaniem procesu testowego, zarządzaniem uwzględniającym nowoczesne i praktyczne podejście oraz psychologią biznesu. 

Karol Kolański

Absolwent Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej oraz Informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pracownik centrów badawczo-rozwojowych IT od 2013 roku. Posiada komercyjne doświadczenie w programowaniu systemów wbudowanych oraz w zapewnianiu jakości oprogramowania. Od 2017 roku prowadzi również szkolenia informatyczne w największych miastach w Polsce. W wolnych chwilach jeździ na rowerze lub zgłębia myśl tomistyczną.

Ł. Złocki
Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. W technikum, o specjalności systemy komputerowe, poznał pierwsze tajniki informatyki, a następnie pogłębiał wiedzę na studiach. 
Od 13 lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. Pracował jako web developer, programista, tester i kierownik testów, zdobywając na każdym z etapów kariery bogatą wiedzę i doświadczenie. W dziedzinie testowania oprogramowania komputerowego i zapewniania jakości w projektach IT pracuje od ponad 6 lat. Jego testerska wiedza jest potwierdzona certyfikatem ISTQB. 
Swoje doświadczenie związane z testowaniem od kilku lat z sukcesem przenosi na szkolenia, warsztaty czy wykłady, które prowadzi głównie dla portalu testerzy.pl. Specjalizuje się głównie w tematyce związanej z narzędziami do testowania aplikacji internetowych jak Selenium, JMeter czy TestComplete.

Grzegorz Mazur
mgr inż. Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne) oraz studiów podyplomowych (Android i iOS) na Politechnice Wrocławskiej.

Obecnie pracuje w międzynarodowej firmie świadczącej usługi IT consultingu dla międzynarodowych klientów. Wcześniej pracował także w projektach IT dla branży lotniczej, edukacyjnej i w mniejszych firmach softwarowych . Ma doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i praktycznym szkoleniu ludzi dorosłych. Prowadzi szkolenia dla osób dorosłych od 2012 roku (w tym w IT od 2014 roku). Pasjonuje się budowaniem projektów szkoleniowych IT uczących praktycznych umiejętności IT w celu podniesienia kwalifikacji lub przebranżowienia się. Od 2017 w ramach samych informatycznych studiów podyplomowych w różnych miastach przeszkolił ponad 300 osób. 

Obszary jego zainteresowań to: budowa aplikacji webowych, mobilnych, testowanie oprogramowania i kontrola wersji. Zwolennik wykorzystywania używanych obecnie w firmach aplikacji i narzędzi IT również w celach szkoleniowych.

Opinie uczestnków studiów

alk
Agnieszka Chowaniec

Sposób przekazania wiedzy podczas studiów oraz współpracę z prowadzącymi oceniam bardzo dobrze. Każdy z prowadzących przyczynił się do wiedzy jaką zdobyłam. Nie obyło się bez własnego, dużego wkładu w naukę (po kilka godzin dziennie) więc jeśli ktoś spodziewa się, że na samych zajęciach będzie w stanie nauczyć się wszystkiego bez samodzielnego zdobywania wiedzy to powinien się nastawić na sporo pracy dodatkowej. Dzięki prowadzącym i wiedzy zdobytej na studia podjęłam pracę w firmie i zaczynam swoją przygodę zawodową w automatyzacji testów.

Anna Dowejko-Kuklińska

Studia pomogły mi w znalezieniu pracy w roli testera automatyzującego (bez doświadczenia jako tester manualny) znacznie szybciej niż to planowałam. Złożył się na to fakt dobrze ułożonego programu (pożądane na rynku pracy technologie), przekazywania wiedzy przez wykładowców-praktyków. Zajęcia prowadzą pasjonaci z umiejętnością nauczania. Nieocenionym jest również networking wśród studentów.

alk
Monika Lubryczyńska

Świetnie tłumaczone podstawy Pythona, dodatkowo projekt z "Podstaw z Selenium" to dla mnie baza, na której się teraz wzoruję. Dostałam też pracę - automatyzuję pierwsze przypadki.

alk
Sebastian Kielak

Dobrze dobrany program studiów. Dzięki zdobytej wiedzy udało się znaleźć pracę w branży IT. Każda z poznanych technologii została zastosowana w mojej codziennej pracy, dzięki czemu szybko wdrożyłem się do pracy na stanowisku testera. Pan Karol bardzo dobra robota. Jasno przekazywana wiedza, nie za szybko, dużo ciekawostek i rozwiązywania różnych problemów. Zajęcia to sama przyjemność. Pan Łukasz również ciekawe przykłady, pokazanie różnych technologii oraz samego programowania w języku JAVA. Pan Grzegorz wspaniała organizacja, bardziej techniczne podejście w prowadzeniu zajęć i ogromna wiedza.

alk
Aneta Gara

Studia poruszają bardzo dużo tematów, w tym nowoczesne trendy w automatyzacji. Zajęcia ciekawie prowadzone, dużo praktycznych ćwiczeń, po zajęciach udostępniane materiały do pracy w domu. Prowadzący cierpliwi i wyrozumiali.

Zasady rekrutacji

Rekrutacja trwa do 15 września 2024 r; planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2024 roku

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc na kierunku jest ograniczona.

* Uprzejmie informujemy, że edycje są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.

● Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister)** ● Zdjęcie elektroniczne w formacie JPG ● Kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata zawierającego imiona, nazwisko, datę urodzenia oraz miejsce urodzenia  ● Kopia dowodu wpłaty wpisowego

**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny prosimy o dostarczenie dyplomu oraz suplementu wraz z oficjalnym tłumaczeniem na język polski.

Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych / MBA w Polsce: kliknij TU

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Joanna Nurowska

Opłaty za studia

Oferowane zniżki (zniżka dla absolwentów, zniżka za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie kumulują się.

Tabela opłat
Wpisowe 250 zł
Cena podstawowa (płatność w dwóch ratach po 3900 zł każda) 7800 zł
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK (płatność w dwóch ratach po 3510zł każda) 7020 zł
Cena ze zniżką za jednorazową płatność (Oferowane zniżki (zniżka dla absolwentów, zniżka za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie kumulują się.) 7300 zł

Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:  Akademia Leona Koźmińskiego  03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59  BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637   Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl