Menedżer Zdrowia Przyszłości – studia podyplomowe
Kompleksowy program edukacyjnym, zaprojektowany z myślą o przygotowaniu kadry zarządzającej do współczesnych wyzwań i przyszłych trendów w sektorze ochrony zdrowia. Studia podyplomowe na kierunku menedżer zdrowia przyszłości w Akademii Leona Koźmińskiego umożliwiają zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu nowoczesnych metod zarządczych i technologicznych, pozwalającej na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w swoich organizacjach.
O studiach menedżer zdrowia przyszłości (studia podyplomowe)
Akademia Leona Koźmińskiego, uznawana za światowej klasy uczelnię biznesową, posiada trzy prestiżowe akredytacje: AMBA, EQUIS oraz AACSB, które potwierdzają najwyższą jakość kształcenia biznesowego, co regularnie znajduje odzwierciedlenie między innymi w wysokich pozycjach w rankingach „Financial Times”. W procesie dydaktycznym stosujemy najnowsze technologie, dzięki czemu kształcimy liderów biznesu, którzy myślą kreatywnie i niezależnie, są zdolni do innowacji oraz podejmowania przemyślanego ryzyka.
Aby sprostać różnorodnym oczekiwaniom edukacyjnym, oferujemy studia I stopnia i studia II stopnia w szerokim zakresie kierunków, kompleksowo przygotowujących absolwentów do przyszłych wyzwań zawodowych. Dla osób, które planują podniesienie kwalifikacji, uzupełnienie i zaktualizowanie wiedzy lub przebranżowienie się, udostępniamy natomiast szeroki wachlarz studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.
Menedżer zdrowia przyszłości to roczne studia podyplomowe skierowane do osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą w sektorze ochrony zdrowia, jak również do kierowników niższych i średnich szczebli pracujących w instytucjach i firmach związanych ze zdrowiem. Oferta jest również odpowiednia dla urzędników zarządzających elementami systemu ochrony zdrowia oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.
Kształcenie trwa dwa semestry. Całkowita liczba godzin dydaktycznych dla tego kierunku wynosi 186 godzin. Zjazdy odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele. Dodatkowo w każdym semestrze około 2 zjazdy prowadzone są w formie online. Dzięki połączeniu teorii z praktyką, słuchacze zdobywają umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania jednostkami ochrony zdrowia.
Partnerami kierunku są dr Anna Banaszewska, Health Policy Institute oraz Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. Współpraca z doświadczonymi, wieloletnimi praktykami branży umożliwia zbudowanie w słuchaczach pełnego obrazu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, co przekłada się na rozwijanie umiejętności przewidywania, efektywnego zarządzania zasobami, adaptacji do szybko zmieniającej się rzeczywistości w sektorze ochrony zdrowia oraz maksymalizowanie wyników pracy.
Studia podyplomowe w ALK to bezpośredni dostęp do sprawdzonych, najnowszych informacji, osiągnięć i trendów w branży, w efekcie czego nasi studenci zawsze są na bieżąco. Ponadto oferują możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i kwalifikacji, które pomagają osiągnąć status eksperta w wybranej dziedzinie, zwiększają atrakcyjność absolwentów na rynku pracy, a także otwierają przed nimi nowe perspektywy awansu zawodowego.
Program na kierunku menedżer zdrowia przyszłości (studia podyplomowe)
Celem studiów jest wprowadzenie słuchaczy w wieloaspektowy świat zarządzania w ochronie zdrowia. Program studiów podyplomowych rozpoczyna blok integracyjny, podczas którego integrujesz się z grupą współuczestników.
W ramach modułów tematycznych skupiamy się na kluczowych aspektach zarządzania w ochronie zdrowia – najlepszych praktykach zarządzania placówkami medycznymi oraz strategiach gospodarowania zasobami. Poruszamy tematykę ekonomii i finansów w sektorze zdrowia, zapewniających stabilność i długoterminowy rozwój instytucji medycznych. Zgłębiamy przepisy prawne dotyczące działalności biznesowej w ochronie zdrowia, umożliwiające efektywne funkcjonowanie w ramach obowiązujących regulacji, a także zagadnienia wysokiej jakości usług zdrowotnych, istotnych dla zadowolenia pacjentów.
Program na kierunku menedżer zdrowia przyszłości zawiera moduł dotyczący marketingu i komunikacji w ochronie zdrowia, przybliżający strategie promowania usług medycznych oraz budowania trwałych relacji z pacjentami i innymi interesariuszami. Kolejny blok poświęcony jest przyszłości ochrony zdrowia – nowym technologiom i innowacyjnemu podejściu, które kształtują trendy w branży. Niezbędnym elementem programu jest także zarządzanie zasobami ludzkimi w środowisku zdrowotnym, którego celem jest umiejętność wspierania i motywowania pracowników.
Studia kończą się realizacją projektu końcowego, który stanowi praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności, umacniając kompetencje absolwentów i potwierdzając ich gotowość do wyzwań zawodowych w sektorze ochrony zdrowia. Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów realizowanych na kierunku oraz prezentacja finalnego projektu.
Społeczność na kierunku menedżer zdrowia przyszłości (studia podyplomowe)
Społeczność Akademii Leona Koźmińskiego to środowisko skupiające zarówno studentów i absolwentów, jak i pracowników naukowych oraz administracyjnych, którzy wspólnie tworzą unikalny klimat akademicki. Uczelnia promuje atmosferę otwartości, współpracy i aktywnego uczestnictwa we wszelkiego rodzaju inicjatywach.
Jako światowej klasy, prestiżowa uczelnia biznesowa cenimy innowacyjność i przedsiębiorczość, dlatego z przyjemnością umożliwiamy studentom praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz eksperymentowanie z własnymi pomysłami i projektami. Z kolei międzynarodowa wymiana studentów przyczynia się do wielokulturowości, dającej szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów, poszerzanie horyzontów, a dodatkowo przygotowuje do pracy w globalnym środowisku biznesowym.
Jednym z kluczowych atutów kierunku jest wybitna kadra naukowa, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć słuchaczom wiedzę wzbogaconą o cenne doświadczenie, ułatwiające przyswojenie teorii. Studenci ALK mają możliwość uczestniczenia w licznych klubach i organizacjach studenckich, które obejmują zarówno stowarzyszenia zawodowe związane z ich kierunkami studiów, jak i kluby zainteresowań wspierające rozwój pasji i hobby. W kampusie regularnie organizowane są różnorodne spotkania networkingowe, wydarzenia kulturalne, sportowe oraz integracyjne, które sprzyjają tworzeniu sieci kontaktów. Co więcej, studenci Koźmińskiego mają nielimitowany dostęp do platformy LinkedIn Learning oferującej ponad 16 tys. kursów online z różnych obszarów wiedzy.
Zasady naboru na kierunku menedżer zdrowia przyszłości (studia podyplomowe)
O przyjęciu na studia decyduje ocena CV kandydatów pod względem wymaganego doświadczenia zawodowego. W sytuacji, gdy liczba kandydatów przekroczy dostępną liczbę miejsc, nadrzędne znaczenie w procesie rekrutacji będzie miała kolejność zgłoszeń.
Wśród niezbędnych dokumentów znajdują się CV, odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych lub dyplom doktorski. Konieczne jest również przesłanie elektronicznego zdjęcia w formacie .jpg, dostarczenie oryginału dokumentu tożsamości do wglądu oraz kopii potwierdzenia dokonania opłaty wpisowego. Dla kandydatów posiadających dyplom zagraniczny, wymagane jest dostarczenie suplementu do dyplomu oraz oficjalnego tłumaczenia dokumentów na język angielski.
Opłaty na kierunku menedżer zdrowia przyszłości (studia podyplomowe)
Koszty studiów obejmują opłaty za naukę, materiały dydaktyczne i opłaty związane z egzaminami czy dyplomem. Opłaty za studia podyplomowe na kierunku menedżer zdrowia przyszłości obejmują wpisowe oraz cenę podstawową, która może być wnoszona jednorazowo (ze zniżką za jednorazową płatność) lub ratalnie, za każdy semestr osobno. Dodatkowo oferujemy zniżkę dla absolwentów ALK. Studenci zobowiązani są do uiszczenia opłaty bezpośrednio na indywidualny rachunek bankowy uczelni, podany po otrzymaniu informacji o przyjęciu.
Studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego poszerzają kompetencje twarde, czyli specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Rozwijają także kompetencje miękkie, niezwykle istotne dla skutecznego funkcjonowania w środowisku zawodowym, określane również jako umiejętności społeczne lub interpersonalne, takie jak zdolności komunikacyjne, empatia, rozwiązywanie konfliktów, umiejętność pracy w zespole, a także przywództwo i zarządzanie czasem.