O kierunku
Cel studiów
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom nowoczesnej wiedzy z szeroko rozumianej dziedziny zarządzania, która stanowi podstawę do rozwoju praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metody rozwiązywania problemów firmy, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współdziałania z innymi.
Program studiów umożliwia zapoznanie słuchaczy z ogólnymi warunkami gospodarczymi, kulturowymi, społecznymi oraz politycznymi związanymi z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma.
Główne atuty
Studia na najlepszej, według "Financial Times", uczelni ekonomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Poszerzenie oraz ugruntowanie wiedzy z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, przy jednoczesnym poznawaniu zasad i praw funkcjonowania nowoczesnej i efektywnej organizacji z uwzględnieniem aspektów finansowych.
Celem ostatniego semestru i zajęć specjalistycznych jest przygotowanie słuchaczy do świadomej i aktywnej roli szefa pionu/działu zarządzania kapitałem ludzkim. Semestr bardzo praktyczny, aktualizowany do bieżącej specyfiki rynku poprzez gry, projekty i treści omawiane w czasie zajęć.
Semestr specjalistyczny jest prowadzonych tylko przez praktyków z najlepszych organizacji. Jego celem jest dostarczenia wiedzy, inspiracji oraz praktyk rynkowych we wszystkich kluczowych procesach, w których HR uaktywnia i wspiera biznes, przy jednoczesnych warsztatach z zakresu umiejętności przywództwa adekwatnego do realiów świata VUCA.
Zapewniamy dostęp do specjalistycznych materiałów, w tym zasobów "Financial Times" oraz platformy LinkedIn Learning.
Każdy słuchacz otrzymuje komplet podręczników inspiracyjnych oraz wiele innych materiałów wspomagających naukę.
Absolwenci otrzymują dyplom MBA, który jest uznawany i ceniony w środowisku kadry kierowniczej. Potwierdza on posiadanie wysokich kwalifikacji menedżerskich, sprzyjający dalszej karierze zawodowej.
Uwieńczeniem studiów MBA jest przygotowanie praktycznego projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego.
Akredytacje
ALK otrzymała trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym: EQUIS, AMBA i AACSB.
Są to tak zwane "trzy korony akredytacyjne", o których zdobycie ubiegają się najlepsze biznesowe szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 99 uczelni (mniej niż 1% szkół wyższych o profilu biznesowym), które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich Akademia Leona Koźmińskiego. Pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie realizować powierzone zadania.
Czy wiesz, że każdy student tych studiów otrzymuje darmowy dostęp do największej na świecie platformy e-learningowej "LinkedIn Learning" oraz do e-gazety i platformy wiedzy "Financial Times"?
Filozofia studiowania MBA
520 godzin zajęć w trakcie czterech semestry studiów to czas, który pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości wraz z jej otoczeniem biznesowym. Poprowadzimy Cię od ekonomii i finansów poprzez strategię organizacji aż do tego, jak współpracować z ludźmi i budować relacje z partnerami biznesowymi.
Wszyscy rozpoczniecie naukę wspólnie na tzw. ogólnym programie menedżerskim (400 godzin lekcyjnych), niezależnie od wybranej specjalizacji.
Dopiero po semestrach, podczas których realizowany jest ogólny program menedżerski, kontynuujecie naukę na wybranym semestrze specjalistycznym (HR), na który składa się 120 godzin zajęć. W tym czasie będziecie doskonalić kompetencje zaprojektowane dla danej specjalności.
Adresaci studiów
Obejrzyj film z graduacji MBA
Dyrektor programu

Doświadczony trener biznesu, Talent Management Mentor, menedżer i partner biznesowy w obszarze Zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz certyfikowany konsultant metod analiz potencjału i osobowości zawodowej.
Wykładowca akademicki studiów podyplomowych, MBA i Advanced Management Program oraz Partner Merytoryczny Kozminski Executive Business School - Akademii Leona Koźmińskiego. Koordynator merytoryczny studiów MBA dla kadry HR.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkimi m.in. w Johnson&Johnson, OSRAM, EMPIK, AXA Polska/Życie, Eden Springs. Jako menedżer lub partner biznesowy kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”. Opracowywała i implementowała programy rozwojowe dla pracowników i menedżerów o wysokim potencjale, programy Talent Management oraz przeprowadzała oceny potencjału kompetencyjnego metodami Assesement/Development Center oraz wywiadami rozwojowymi na podstawie wyników analiz osobowości zawodowej. Prowadziła rekrutacje indywidualne i masowe, zatrudniając ponad 3000 osób, zarządzała działami szkoleń, rekrutacji, kadr i płac.
Od ponad 15 lat prowadzi szkolenia i sesje rozwojowe budujące samoświadomość pracowniczą, menedżerską i zespołową, wspierając ustawienie procesów oraz zbudowanie efektywnych w komunikacji, stylu pracy i współpracy zespołów. W swojej pracy wykorzystuje m.in. metodykę komunikacyjną ART., metodykę zarządzania Talentami wg. Instytutu Gallupa oraz wspiera poznawczo zespoły o wyniki analiz TalentQ, MasterPersonalAnalisys, Clifton Strengths, Reiss Motivation Profile®, MBTI, MTQ48, 15FQ+, FACET5, i FRIS® i MindSonar. Pracuje w nurcie Zen Coachingu.
Specjalizuje się w szkoleniach z przywództwa, budowania i rozwijania zespołów, zarządzania sobą oraz zespołami, komunikacji i motywowania. Facylitator Design Thinking.
Jako mentor/coach na stałe współpracuje z Fundacją Liderek Biznesu EY, wspierającą kobiety na rynku pracy. Przygotowywała i prowadziła sesje indywidualne dla menedżerów organizacji polskich i międzynarodowych oraz dla kadry kierowniczej administracji publicznej do rangi ministrów włącznie.
Certyfikowany Trener Calligraphy Health System - Caligraphy Yoga - styl QiGong (Tai-Chi) - prowadzący cykliczne zajęcia z grupami uczącymi się zarządzać sobą, w tym energią własną dla odnalezienia równowagi życiowej.
Autorka publikacji w prasie branżowej m.in. "PersonelPlus", "Personel i Zarządzanie", komentator dla "Rzeczpospolitej", "Gazety Wyborczej", HR.news, Radia Zet, Radia TOK FM, Radiowej Trójki oraz prowadząca wystąpienia i wykłady na konferencjach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.
Korzyści dla słuchaczy - co zyskujesz
Dzięki udziałowi w studiach MBA poznasz specyfikę funkcjonowania całej organizacji oraz potrzeby i język biznesowy jego poszczególnych części.
Zdobędziesz kompetencje do budowania, rozwijania i zarządzania działem personalnym, który jest z jednej strony częścią biznesu, a drugiej jego aktywnym partnerem w aspekcie zarządzania kapitałem ludzkim. Dzięki studiom wzmocnisz i rozwiniesz samoświadomość menedżerską, zrozumiesz wpływ stylu zarządzania i procesów HR na kulturę organizacji oraz rozwiniesz umiejętności przywódcze potrzebne do współtworzenia efektywnego środowiska pracy.
Program studiów umożliwi Ci poszerzenie oraz ugruntowanie wiedzy z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim przy jednoczesnym poznawaniu zasad i praw funkcjonowania nowoczesnej i efektywnej organizacji. Studenci od początku zajęć włączani są w proces rozwijania kompetencji zarządzania sobą jako menedżerem, którego sposób bycia i pracy wpływa na efektywność zespołową oraz organizacyjną. W trakcie pierwszych dwóch semestrów zajęć będziecie mieć okazję rozwinąć umiejętności rozumienia zależności wewnątrzorganizacyjnych i biznesowych, a dzięki wspólnym zajęciom z innymi specjalizacjami aktywnie poznacie specyfikę pracy poszczególnych pionów organizacyjnych. Wspólne zajęcia i liczne projekty stwarzają przestrzeń uczenia się od siebie, współpracy i stosowania poznanej wiedzy w praktyce. Dla studentów MBA HR jest to szczególna okazja do poznania charakterystyk poszczególnych części organizacji i ich potrzeb biznesowo-zarządczych.
ŚWIADECTWA I DYPLOMY
Absolwenci studiów otrzymują:
- Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration ze specjalizacją (np. MBA Finanse, MBA HR), które zgodnie z zapisem w Ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016 r. poz. 2259 art.19 upoważnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.
- Dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego zawierający trzy najważniejsze akredytacje: AMBA, EQUIS, AACSB.
Perspektywa zawodowa
Osoby, które ukończą studia MBA HR będą przygotowane do pełnienie najwyższych stanowisk organizacyjnych z aspekcie zarządzania kapitałem ludzkim oraz pełnienia ról doradczych dla organizacji, szukających takich kompetencji poza swoimi strukturami.
Program
Ramowy program studiów
Organizacja zajęć
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w:
piątek 17:00 - 20:15 sobotę 8:45 - 15:45 niedzielę 8.45 - 15.45
Zajęcia są prowadzone w języku polskim.
Planowane terminy zjazdów w I semestrze
Terminy zajęć w I semestrze studiów:
- 20 - 21.10.2023
- 3 – 5.11.2023
- 17 – 19.11.2023
- 24 – 26.11.2023
- 7 – 9.12.2023
- 19 – 21.01.2024
- 2 – 4.02.2024
- 23 – 25.02.2024
Społeczność
Wiodący wykładowcy
Swoim doświadczeniem podzielą się m.in.:
- Agnieszka Kardas - Senior Oracle SOA Developer Circle K Europe
- Andrzej Borczyk – Chief People Officer CCC Group
- Andrzej Czechowski – Chief Data Officer, Head of Business Intelligence Samsung
- Anna Brzosko - Trenerka Instytutu Talentów Flashpoint
- Aleksander Bik - HR Director Atrium Poland Real Estate Management
- Błażej Jurewicz – strateg HR i Biznesu Architects of Value
- Dorota Dublanka – Dyrektor Zarządzający KIR S.A., European HR Director Fandom powered by Wikia (do 2017), Prezeska Fundacji Cyberium
- Elżbieta Stelmach – Praktyk Analizy Transakcyjnej, SAPIENTA
- Grzegorz Steinke – wieloletni Dyrektor ds. Rekrutacji i Rozwoju Pracowników, ORANGE
- Karina Popieluch – wykładowca ALK, praktyk i konsultant ds. strategii, KaiZen HR
- dr Kaja Prystupa Rządca – wykładowca ALK, specjalizacja: praca wirtualna
- Kamila Pepiak-Kowalska – trener biznesu Ministry of Skills
- Katarzyna Rusek – HR Dyrektor, SAP Polska
- Iwona Bobrowska-Budny – dyrektor programu Koźmiński MBA HR
- Irmina Gocan - wykładowca ALK, praktyk i konsultant
- Joanna Berendt – Praktyk i trener NVC coaching
- Justyna Truchel – Kierownik ds. Rozwoju i Procesów HR Benefit System
- Magdalena Jamroziak – HR manager DACHSER Sp. z o.o.
- Maciej Zderkiewicz – Senior Learning Manager CocaCola
- Marcin Łunkiewicz - Chief Executive Officer mimo.ooo
- Nikolay Kirov – partner w Kirov Strategic Negotiators, dyrektor Koźmiński MBA dla Inżynierów
- Paweł Gurgul – CEO, President of the Board at Hortex Group
- Rafał Głowiński - Software Engineering Manager at Google
- Rafal Plutecki – Head of Campus Warsaw, GOOGLE
- dr Wojciech Żytkowiak – Head of People+Culture @ KYP.ai
- Zyta Machnicka – CEO Employer Branding Strategist at Lightness
Zasady rekrutacji
POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE
- Test typu GMAT
- Rozmowa kwalifikacyjna
Test typu GMAT odbędzie się 19 września 2023 r. o godz. 11.00
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą od godziny 13.15.
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa programu MBA i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
XIV edycja - rekrutacja trwa do 12 września 2023 r., planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2023 roku.
- Wymagane jest minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe.
-
O przyjęciu decyduje pozytywny wynik testu typu GMAT oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
Test typu GMAT składać się będzie z dwóch części: matematycznej-oceniającej zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych, rozumowanie logiczne, obliczanie, analiza zadań ilościowych oraz analitycznej-sprawdzającej umiejętność rozumowania, konstruowania i oceny argumentacji, wyciągania wniosków, formułowania i ocena planu działania.
Uprzejmie informujemy, że edycje są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.
Studia kończą się napisaniem projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca dyplomowa przygotowywana jest w grupach 3-4 osobowych i podlega obronie przed komisją egzaminacyjną.
Dodatkowym warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów realizowanych podczas czterech semestrów zajęć.
-
odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego **
-
CV
-
list motywacyjny
-
zdjęcie elektroniczne w formacie JPG
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu
-
kopia dowodu opłaty za postępowanie kwalifikacyjne
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny prosimy o dostarczenie dyplomu oraz suplementu (transcript of records) wraz z oficjalnym tłumaczeniem na język polski.

Opłaty
Cena podstawowa (możliwość płatności w trzech ratach po 15 000 zł każda) | 45 000 zł |
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK (możliwość płatności w trzech ratach po 13 500 zł każda) | 40 500 zł * |
Cena ze zniżką za jednorazową płatność | 41 600 zł * |
Opłata za postępowanie kwalifikacyjne | 500 zł |
Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:
Akademia Leona Koźmińskiego 03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59 BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl
*Oferowane zniżki (dla absolwentów, za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie łączą się.