GFT&Google Cloud

GFT&Google Cloud - Rozwiązania chmurowe w praktyce - ONLINE

Poziom
Studia podyplomowe
Czas trwania
1 rok
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
Tryb
Online
Broszura
Kontakt
O kierunku
Cel studiów

Zapraszamy na dzień otwarty kierunku połączony z zajęciami. Sobota, 4 września, godz. 10.30. Zapisz się

Studia prowadzone w formule online, przy zachowaniu najwyższej jakości prowadzenia zajęć.

„GFT&Google Cloud - rozwiązania chmurowe w praktyce” to unikalny program stworzony wspólnie przez ekspertów GFT – lidera rozwiązań technologicznych opartych na chmurze oraz Google Cloud – partnera strategicznego GFT oraz twórcę Regionu Google Cloud w Polsce. 

Nauka przez praktykę

Naszym celem jest dostarczenie studentom szerokiej wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie najnowszych rozwiązań chmurowych. Studia kładą nacisk na naukę poprzez praktykę. Studenci po wprowadzeniu merytorycznym będą mieli okazję wykorzystania wiedzy i praktycznej nauki poruszania się w środowisku chmurowym z wykorzystaniem najpopularniejszych usług, narzędzi i technologii związanych z:

 • Data i Big Data (Cloud Storage, CloudSQL, Big Data in the Cloud, Data Analytics with Spark/Dataproc, Stream Processing with Apache Beam, Modern Data Warehouse using Big Query), 
 • AI/ML (Pandas, Jupyter Lab, Machine Learning, TensorFlow), 
 • Networking (VPC, Load Balancing), 
 • Security i DevOps (Anthos, Kubernetes, Grafana, Docker).

Najwyższą jakość przekazywanej wiedzy zapewnia kadra dydaktyczna złożona praktyków z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. 

Unikalny trening kompetencji miękkich 

Nasz kierunek rozszerzyliśmy o wprowadzenie do zakresu studiów elementów kompetencji miękkich, takich jak: autoprezentacja przed potencjalnym klientem, komunikacja i współpraca z partnerem biznesowym oraz efektywne poruszanie się w zmiennym środowisku pracy.    Kompetencje cloudowe umożliwiające samodzielną pracę specjalistyczną

Raport „Computerworld TOP200. Edycja 2020” wskazuje, że aż 51% największych firm informatycznych i telekomunikacyjnych w Polsce wiąże przyszłość firmy z technologiami cloudowymi. Absolwenci naszego kierunku staną się wykwalifikowanymi zarówno technicznie, jak i interpersonalnie pracownikami IT, gotowymi podjąć specjalistyczną pracę zaraz po uzyskaniu dyplomu.

Wspólnie z Google Cloud umożliwiamy Wam zdobycie niepowtarzalnych kompetencji swobodnego poruszania się w środowisku chmury i jej praktycznego zastosowania, na co zapotrzebowanie rynku będzie w najbliższych latach dynamicznie wzrastać.

Atuty kierunku
1
ZDOBYCIE KOMPETENCJI POŻĄDANYCH NA RYNKU

Zakres przedmiotowy jest precyzyjnie dobrany na podstawie analizy zapotrzebowania rynkowego wśród pracodawców IT oraz w środowisku biznesowym. Wraz z dyplomem ukończenia naszego kierunku otrzymujesz szansę na znalezienia ambitnej i ciekawej pracy.

2
WYKŁADY PROWADZONE PRZEZ TOPOWYCH EKSPERTÓW-PRAKTYKÓW

GFT posiada niemal 200 certyfikatów wszystkich operatorów chmurowych, a ponad 100 naszych pracowników posiada certyfikację Google Cloud. To oni będą przekazywać Wam wiedzę zweryfikowaną w praktyce.

3
UNIKALNY TRENING KOMPETENCJI MIĘKKICH

Program urozmaiciliśmy o trening miękkich kompetencji biznesowych i consultingowych w formie warsztatów opartych o prawdziwe przykłady z pracy w obszarach chmurowych.

4
PARTNERSTWO STRATEGICZNE GFT Z GOOGLE CLOUD

Dzięki współpracy z Google Cloud studenci będą mieli dostęp do materiałów dydaktycznych oraz platformy e-learningowej Google Cloud Platform.

5
PREFERENCYJNE CENY CERTYFIKATÓW GOOGLE
6
ZAJĘCIA OPARTE O WIEDZĘ PRAKTYCZNĄ

Nauka na tym kierunku w dużej mierze opiera się na przykładach z życia. GFT jest międzynarodowym liderem rozwiązań IT. Zatrudniamy 5900 osób w 15 krajach świata. Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych ekspertów, którzy realizują pełne wyzwań i wymagające dużej odpowiedzialności projekty ze wszystkich obszarów technologicznych.

Google cloud GFT logo

 

GFT - LIDER TECHNOLOGII CLOUD W POLSCE

 • 2019 - GFT otrzymało nagrodę „Google Cloud 2019 Breakthrough Partner of the Year" dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki dzięki konsekwentnemu i wyjątkowemu wzrostowi.
 • 2020 - GFT uzyskało Globalny Status „Google Anthos Service Partner”.
 • Ponad 100 naszych pracowników posiada certyfikację Google Cloud.
 • Wśród naszych pracowników są eksperci z tytułami naukowymi.
 • Za nami niezliczone godziny prowadzonych szkoleń, warsztatów i prelekcji na konferencjach branżowych.
 • STRATEGICZNE PARTNERSTWO Z AWS, MICROSOFT I GOOGLE - jesteśmy strategicznym partnerem firm, które obecnie aktywnie działają na rzecz stworzenia nowej jakości edukacji w obszarze rozwiązań chmurowych w Polsce.
Adresaci studiów

Studia skierowane są przede wszystkim do osób aktywnych zawodowo, absolwentów kierunków technicznych lub osób posiadających podstawową wiedzę IT.

To idealny wybór dla tych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności eksperckie w zakresie najpopularniejszych rozwiązań chmurowych, umożliwiające gotowość do pracy w tym obszarze.

info
Kierownik studiów
IF
Igor Fiodorow

Experienced Software Engineer

Doświadczony programista z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej, Matematyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki w świecie technologii stawiał w telekomunikacji, nadzorując pracę systemów w najnowocześniejszym ówcześnie Data Center w Europie. Od paru lat działa w sektorze fintech z ramienia GFT Polska, w szczególności w tematach związanych ze Sztuczną Inteligencją. Twórca rewolucyjnego czatbota, automatyzującego i upraszczającego pracę tysięcy pracowników jednego z największych banków Wielkiej Brytanii, pracujący również nad innymi nowoczesnymi projektami dla najbardziej renomowanych instytucji finansowych na świecie. Dodatkowo w wolnej chwili twórca artykułów branżowych na Medium, mentor na największym w Europie hackatonie HackYeah, oraz wykładowca na MeetUpie związanym z automatyzacją procesów w branży finansowej. Od ponad roku prowadzi zespół topowych ekspertów Google Cloud w ramach przygotowywania studiów podyplomowych i zajęć na publicznych uczelniach.

Korzyści dla słuchaczy
 • Zdobędziesz poszukiwane i cenione na rynku kompetencje w obszarze rozwiązań chmurowych.
 • Wyszkolisz praktyczne umiejętności, umożliwiające rozpoczęcie pracy po zdaniu egzaminu końcowego.
 • Poznasz środowisko technologii chmurowych od strony praktycznej i biznesowej.
 • Wzmocnisz kompetencje miękkie, dające swobodę w rozmowach z klientami oraz zarządzaniu zespołem.
 • Poznasz najlepszych praktyków technologii chmurowej w Polsce, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i opowiedzą o codziennej pracy w projektach wdrożeń rozwiązań chmurowych.
 • Otrzymasz zniżki na cenione wśród pracodawców egzaminy certyfikacyjne Google.
 • Przygotujesz się na zapowiedziany przez Google i Microsoft gwałtowny rozwój technologii chmurowych w Polsce i na świecie
Program
RAMOWY PROGRAM STUDIÓW

Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 200 godzin *

(razem z zajęciami integracyjnymi i zaliczeniami) * jedna godzina dydaktyczna = 45 minut

 • Wprowadzenie do chmury (28 godz.)
 • Data (20 godz.)
 • Networking (28 godz.)
 • Bezpieczeństwo (28 godz.)
 • Kubernetes (28 godz.)
 • Sztuczna inteligencja (28 godz.)
 • Przetwarzanie BigData (24 godz.)
 • Warsztaty kompetencji miękkich (16 godz.)
info
ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Studia trwają dwa semestry i odbywają się w trybie zdalnym.

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w: 

 • soboty w godz. 8:45-17:30
 • niedziele w godz. 8:45-17:30
Społeczność
Wiodący wykładowcy
Andrzej Szelemetko
Andrzej Szelemetko

Cloud Solutions Architect

Starszy inżynier oprogramowania i architekt technologii chmurowych z ponad 10-letnim doświadczeniem. Ma certyfikaty Google Cloud.

Zaangażowany lider z doświadczeniem w wielu obszarach, takich jak aplikacje cloud native, mikrousługi, różne bazy danych SQL i NoSQL, transmisja danych i budowa infrastruktur hybrydowych.

Jego istotne projekty to m.in. budowa banku wirtualnego na infrastrukturze AWS z wykorzystaniem architektury mikrousług oraz stworzenie bezpiecznego środowiska chmury hybrydowej opartego na platformie GCP Anthos.

Maciej Nowicki
Maciej Nowicki

Head of AI Practice

Inżynier technologii uczenia maszynowego i architekt technologii chmurowych z ponad 8-letnim doświadczeniem. Ma certyfikat Google Cloud.

Inżynier oprogramowania skupiający się na obszarach sztucznej inteligencji, high performance computing (HPC) i przetwarzania w chmurze, z dużym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami programistów.

Ma szeroką wiedzę w dziedzinie chmurowych architektur analizy danych i narzędzi MLOps (MLFLow, Kubeflow, TFX, Terraform). Jest również guru w zakresie języka Python :)

Jędrzej Nowowiejski
Jędrzej Nowowiejski

Cloud Data Engineer

Kierownik techniczny i inżynier danych z ponad 11-letnim doświadczeniem. Ma certyfikaty Google Cloud.

Jest pełnym pasji inżynierem z doświadczeniem w obszarze architektury rozwiązań i tworzeniu systemów informatycznych dla sektora finansowego. Ma doświadczenie m.in. w dziedzinie analizy wielkich zbiorów danych w GCP (BigQuery, Dataflow, Dataproc), architektur przetwarzania danych (datalakes, lakehouse) oraz skomplikowanych systemów zaplecza opartych na JVM. 

Do jego istotnych projektów należało zaprojektowanie i opracowanie narzędzia do przetwarzania danych opartego na Apache Spark dla departamentu finansów jednego z największych banków inwestycyjnych.

Piotr Starobrat
Piotr Starobrat

Technical Lead

Kierownik ds. technicznych i lider zespołu z ponad 10-letnim doświadczeniem. Ma certyfikaty Java, Google Cloud i Kubernetes.

Doświadczony architekt rozwiązań i programista Java/Big Data. Pracował przede wszystkim w obszarze usług finansowych, projektując i opracowując oprogramowanie dla korporacyjnych rozwiązań bankowych do walki z oszustwami. Ma ugruntowane doświadczenie praktyczne w opracowywaniu systemów Big Data (Spark/Scala) i Java/Spring.

Do jego istotnych projektów należała migracja platformy zarządzania ryzykiem do silnika obliczeń opartego na chmurze, przeprowadzona dla jednego z największych banków. Był to strategiczny projekt z punktu widzenia zgodności z przepisami.

Krzysztof Wąsik
Krzysztof Wąsik

Java Technical Lead

Doświadczony programista i architekt Java z szerokimi umiejętnościami w zakresie projektowania, analizy i wdrażania złożonych systemów. Ma certyfikaty Java, SQL i BPMN. Krzysztof ma 20 lat doświadczenia w dziedzinie programowania w języku Java i C++ dla sektora energetycznego. Ma doświadczenie zarówno w rozwiązaniach frontendowych, jak i backendowych oraz dobrą znajomość nowoczesnych narzędzi do automatycznego testowania aplikacji — w tym w warstwie bazy danych.

Był m.in. odpowiedzialny za zbieranie wymagań, projektowanie architektury systemu, projektowanie struktury bazy danych, projektowanie serwisów WWW w języku Java i JavaScript, wdrażanie usług webowych oraz zarządzanie i planowanie projektów.

Kamila Wosińska
Kamila Wosińska

Client Compliance Manager/Business Coach &Mentor.

Ponad 12 lat doświadczenia zawodowego w branżach finansowej, consultingowej i IT. 

10 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu zespołami, w tym rozproszonymi, międzynarodowymi i wielofunkcyjnymi.
Absolwentka EADA Businness School Barcelona, Certyfikowana Trenerka HST, Akredytowana Coach Biznesu i SCRUM Masterka. 

Jako Mentor i Trener Biznesu specjalizuje się w obszarach:  

- wzmacniania efektywności na ścieżce zawodowej
- umiejętności poruszania się w obszarze wewnętrznych wpływów w organizacji
- budowania i utrwalania pewności siebie

W strukturach grupy GFT Polska odpowiada za zgodność oferowanych usług technologicznych z wymaganiami klienta. Ponadto działa jako wewnętrzna Mentorka oraz Trenerka w ramach programu zaawansowanych umiejętności i rozwoju kariery.
Towarzystwo dynamicznych osób to dla niej zastrzyk energii, z powodzeniem robi użytek z łączenia własnych zdolności z mocnymi stronami innych. Zaraża entuzjazmem, pozytywną energią i inspiruje nietuzinkową osobowością.

Przemysław Zganiacz
Przemysław Zganiacz

Quality Manager / Project Manager

Menedżer projektów z certyfikatem Agile. W branży informatycznej pracuje od 25 lat, w tym 10 lat w obszarze zarządzania i metodologii zwinnych. Ma certyfikaty Scrum Master, SAFe Practitioner i Toastmasters Competent Communicator. Ukończył szkołę EADA Business School.

Jest liderem i menedżerem, który pracuje z zespołami agile (Scrum, Kanban), aby wspierać wydajną realizację systemów i usług informatycznych wysokiej jakości. W GFT Poland Przemysław jest odpowiedzialny za pomoc we wdrażaniu metodologii zapewniania jakości.

Dwa razy był mentorem w programie GFT Mentoring Program umożliwiającym zaawansowany rozwój umiejętności i kariery.

 

Zasady rekrutacji

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

I edycja – rekrutacja trwa do 15 września 2021 roku. Planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2021 roku.

WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW

Forma zaliczenia: Zaliczenie poszczególnych przedmiotów.

WYMAGANE DOKUMENTY DLA UCZESTNIKÓW
 • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister)
 • zdjęcie elektroniczne w formacie .JPG
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata zawierającego imiona, nazwisko, datę urodzenia oraz miejsce urodzenia 
 • kopia dowodu wpłaty wpisowego
WYMAGANIA WZGLĘDEM KANDYDATÓW
 • język angielski – komunikatywny (narzędzia i materiały google cloud w języku angielskim)
 • podstawy SQL
 • podstawy jednego z języków programowania 
 • podstawy sieci

Możliwy test, w zależności od liczby osób.

Magdalena Żuk
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Magdalena Żuk
Opłaty

Oferowane zniżki (zniżka dla absolwentów, zniżka za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie kumulują się. 

Tabela opłat
Wpisowe 250 zł
Cena podstawowa (płatność w dwóch ratach po 6 450 zł każda) 12 900 zł
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK (płatność w dwóch ratach po 5 805 zł każda) 11 610 zł
Cena ze zniżką za jednorazową płatność 12 400 zł

Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:  Akademia Leona Koźmińskiego  03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59   BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637  

Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl

Uprzejmie informujemy, że edycje są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.