O kierunku
Cel studiów
MBA OPEN DAY- spotkanie informacyjne połączone z zajęciami z ekonomii 4 czerwca 2022, godz. 10.00 Zapisz się Sesja wyjazdowa w ramach Konsorcjum MBA. Unikatowa, dodatkowa możliwość realizacji części programu za granicą w topowych uczelniach na świecie – w Japonii, Dolinie Krzemowej, Peru, USA, Brazylii czy RPA.
W przypadku obostrzeń epidemicznych realizujemy zajęcia w formule online.
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom nowoczesnej wiedzy z szeroko rozumianej dziedziny zarządzania, która stanowi podstawę do rozwoju praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i opracowania metod rozwiązywania problemów firmy, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współdziałania z innymi. Program studiów umożliwia zapoznanie słuchaczy z ogólnymi warunkami gospodarczymi, kulturowymi, społecznymi oraz politycznymi związanymi z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma.
Co nas wyróżnia?



.
praktycznych, inspirujących i interaktywnych zajęć dydaktycznych
to jedyny polski program MBA w światowym rankingu "Financial Times", który bada m.in. rozwój kariery zawodowej absolwentów oraz wzrost zarobków, trzy lata po ukończeniu studiów.
Nasza Uczelnia znajduje się w gronie 10 najlepszych uczelni, których program Executive MBA został wyróżniony za nauczanie ekonomii wg Financial Times
studia znalazły się na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu „Perspektyw” 2021.
residential week w najstarszej uczelni biznesowej w Europie ESCP Business School - zajęcia merytoryczne połączone z company visit – wizytą oraz poznaniem strategii i działań operacyjnych dwóch firm.
Executive MBA Consortium for Global Business Innovation, to grono 12 wiodących i elitarnych szkół biznesowych na świecie. Residential week w ramach Konsorcjum EMBA jest realizowany w ramach czesnego, uczestnik pokrywa koszty transportu i zakwaterowania.
dbamy o odpowiedni dobór osób w grupie oraz wspieramy naszych studentów i absolwentów w umacnianiu postaw nastawionych na współpracę i budowanie sieci kontaktów, w trakcie oraz po ukończeniu studiów.
szczególny nacisk kładziemy na zajęcia wzmacniające umiejętności przywódcze, negocjacyjne oraz wiedzę, jak wprowadzać i zarządzać zmianą.
dostęp do unikatowych materiałów – w tym zasobów "Financial Times" oraz platformy LinkedIn Learning.
każdy słuchacz otrzymuje komplet niezbędnych podręczników oraz wiele innych materiałów wspomagających naukę i pasję do rozwoju.
absolwenci otrzymują dyplom MBA, który jest uznawany i ceniony w środowisku kadry kierowniczej i przedsiębiorców, potwierdzający posiadanie wysokich kwalifikacji menedżerskich, sprzyjający dalszej karierze zawodowej.
uwieńczeniem studiów MBA jest przygotowanie praktycznego projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego realizowany w interdyscyplinarnych zespołach.
Akredytacje
Program posiada trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym - EQUIS, AMBA i AACSB.
Są to tak zwane trzy korony, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 99 uczelni (mniej niż 1% szkół wyższych o profilu biznesowym), które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich Akademia Leona Koźmińskiego. Pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające roztropnie i skutecznie realizować powierzone zadania.
Międzynarodowe i krajowe rankingi
Brytyjski dziennik „Financial Times” przygotowuje co roku ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Na 54. miejsce (z 63.) awansowały studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w światowym rankingu „Financial Times”. Jako jedyne z Polski są obecne w tym zestawieniu od ponad 10 lat i cały czas mają mocną pozycję wśród setki najlepszych uczelni na świecie. Jednocześnie są to najlepsze i jedyne w zestawieniu studia Executive MBA w Europie Środkowej. Ranking publikuje co roku dziennik „Financial Times”.
Studia w Koźmińskim są oceniane podobnie jak dwa programy amerykańskie znanych uniwersytetów Michigan i Georgetown czy holenderskiego Erasmus University.
Ranking „FT” stanowi wyjątkowy przegląd najnowszych tendencji w nauce zarządzania na najwyższym poziomie menedżerskim. Studia Executive MBA są przeznaczone dla menedżerów z kilku, a nawet kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy podejmując naukę, już są na wysokim szczeblu, określanym jako C-level.
– Słuchacze Executive MBA wybierają studia w Koźmińskim właśnie dlatego, że kładziemy nacisk na rozwój biznesu przez nowe technologie i sztuczną inteligencję, ale też mamy na uwadze zrównoważony rozwój, ekologię i etykę biznesu. Żeby dziś być prawdziwym liderem biznesu, nie wystarczy wygrać konkurencyjną walkę o przewagę rynkową. Trzeba umieć walczyć o więcej i działać w perspektywie globalnej, dobrze rozumiejąc zmieniający się świat – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor naszej Akademii.
– Program studiów MBA cały czas się zmienia, jednak jego trzonem pozostaje zaawansowana wiedza z analizy finansowej, ekonomii, prawa i zarządzania. Studia oferują menedżerom sprawdzone narzędzia, pozwalające skutecznie działać w praktyce. Wiedza jest aktualizowana i uzupełniana o moduły dotyczące odpowiedzialności społecznej liderów i ich rozwoju osobistego – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Kozminski Executive Business School. Czytaj więcej
Według krajowego Rankingu MBA Perspektywy studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego są najlepsze w Polsce. Sprawdź tabelę rankingową
QS Executive MBA Ranking
Znajdujemy się w gronie 100 uczelni, które zostały ujęte w QS Executive MBA Ranking 2021. W tegorocznej edycji tego prestiżowego światowego zestawienia program z ALK pojawił się po raz pierwszy.
Według metodologii QS szkoły biznesu są oceniane na podstawie m.in. takich kryteriów jak: osiągnięcia w karierze (w tym wzrost płac po zakończeniu studiów i liczby absolwentów, którzy awansowali w rok po dyplomie), reputacji uczelni wśród cenionych pracodawców z różnych branż, pozycji zawodowej studentów MBA, poziomu akademickiego kadry.
Najwyższą pozycję, bo 14. w skali globalnej i 7. w Europie, zajęli absolwenci Koźmińskiego pod względem pozycji zawodowej uczestników kursów Executive MBA.
Sesje wyjazdowe
Residential Week to tygodniowy pobyt studentów Executive MBA w Berlinie i udział w zajęciach w kampusie ESCP Business School, pierwszej na świecie uczelni biznesowej. Czytaj więcej
Sesja wyjazdowa w ramach Konsorcjum EMBA
Konsorcjum EMBA, Executive MBA Consortium for Global Business Innovation, to grono 12 wiodących i elitarnych szkół biznesowych na świecie, a Akademia Leona Koźmińskiego jest jego częścią. Dzięki porozumieniu uczestnicy programu Executive MBA mogą zrealizować część programu stanowiącą sesję wyjazdową w topowych uczelniach na świecie – w Japonii, Dolinie Krzemowej, Peru, USA, Brazylii czy RPA. Pierwsza wymiana odbędzie się już we wrześniu 2021 roku. Czytaj więcej
Adresaci studiów
Obejrzyj film z graduacji MBA
Dyrektor programu
Witamy w Kozminski Executive Business School.
Rozwój osobisty jest filozofią, sposobem na życie. Jest to droga do osiągnięcia celów, ale także cel sam w sobie. Poszukiwanie nieznanego, innowacyjność i dążenie do nowych przedsięwzięć sprawiają, że jesteśmy przygotowani na wyzwania, jakie stawiają przed nami globalne przemiany. Kierując się tą ideą, Koźmiński Executive Business School dostarcza doświadczeń transformacyjnych, tworząc unikalne środowisko, w którym inicjatywa i proaktywne podejście są mile widziane i doceniane.
Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w dostarczaniu najwyższej jakości edukacji menedżerskiej, KEBS przyjął szerszą rolę, przyczyniając się do rozwoju biznesu poprzez szkolenia, doradztwo i pomoc badawczą - wszystko, czego współczesna firma może potrzebować, aby stale się rozwijać i doskonalić.
dr Sylwia Hałas-Dej
Dziekan Kozminski Executive Business School, Dyrektor programu
Materiały wspierające rozwój
Czy wiesz, że każdy student tych studiów otrzymuje darmowy dostęp do największej na świecie platformy e-learningowej "Linkedin Learning" oraz do e-gazety i platformy wiedzy "Financial Times"?
Co zyskujesz
- zdobycie pakietu wiedzy dotyczącego aktualnych problemów gospodarczych w skali globalnej;
- uzyskanie przekrojowej wiedzy na temat wszystkich istotnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw (strategia w tym międzynarodowa, finanse, marketing, zachowania organizacyjne);
- pozyskanie wiedzy na temat najnowszych rozwiązań i metodyk funkcjonujących w zarządzaniu organizacjami;
- zdobycie umiejętności tworzenia i kierowania zespołami projektowymi (w tym wdrażania trudnych projektów w organizacjach o różnych kulturach);
- nabycie umiejętności opracowania i wdrażania strategii według najpopularniejszych i najnowszych metodyk;
- zdobycie umiejętności operowania uniwersalnym językiem menedżerskim, pozwalającym na swobodną komunikację z przedstawicielami wszystkich działów w firmie;
- rozwój umiejętności przywódczych, negocjacyjnych oraz umiejętności wprowadzania i zarządzania zmianą;
- zdobycie wiedzy w zakresie współpracy w środowisku międzykulturowym.
Dyplomy i certyfikaty
- świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Executive Master of Business Administration" (MBA), które zgodnie z zapisem w Ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016r. poz.2259 art.19 upoważnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.
- dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego zawierający 3 najważniejsze akredytacje: AMBA, EQUIS, AACSB.
- certyfikat ESCP Business School ukończenia tygodniowego programy - International Management and Entrepreneurship.
Program
Ramowy program studiów
Organizacja zajęć
Studia trwają 4 semestry.
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w:
-
czwartki 17:00 - 20:15;
-
piątki 17:00 – 20.15;
-
soboty 8.45 - 15.45.
Planowane terminy zjazdów w I semestrze
- 20 - 22.10.2022
- 03 - 05.11.2022
- 17 - 19.11.2022
- 01 - 03.12.2022
- 15 - 17.12.2022
- 12 - 14.01.2023
- 26 - 28.01.2023
- 09 - 11.02.2023
- 23 - 25.02.2023
Społeczność
Nasi absolwenci - nasz duma
Zasady rekrutacji
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa programu MBA i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
- Test typu GMAT
- Rozmowa kwalifikacyjna
- O przyjęciu decyduje pozytywny wynik testu typu GMAT - 20 % zadań jest w języku angielskim - oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
- Test typu GMAT składać się będzie z dwóch części: matematycznej (problem solving) - oceniającej zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych, rozumowanie logiczne, obliczanie, analiza zadań ilościowych oraz analitycznej (data sufficiency) - sprawdzającej umiejętność rozumowania, konstruowania i oceny argumentacji, wyciągania wniosków, formułowania i ocena planu działania.
Wymagane jest minimum 8-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 5- letnie doświadczenie menedżerskie.
63 edycja - rekrutacja trwa, planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2022 roku.
Studia kończą się napisaniem projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca dyplomowa przygotowywana jest w grupach 3-4 osobowych i podlega obronie przed komisją egzaminacyjną. Dodatkowym warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów realizowanych podczas czterech semestrów zajęć.
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych**;
- CV;
- list motywacyjny;
- zdjęcie elektroniczne w formacie JPG;
- oryginał dokumentu tożsamości do wglądu;
- kopia dowodu opłaty za postępowanie kwalifikacyjne.
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny, i chcących kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym, istnieją odrębne przepisy dotyczące uznawania dyplomów ukończenia studiów wyższych, wydanych w innych krajach.
Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych / MBA w Polsce: kliknij TU

Opłaty
Cena podstawowa (możliwość płatności w trzech ratach po 23 200 zł każda) | 69 600 zł |
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK (możliwość płatności w trzech ratach po 20 880 zł każda) | 62 640 zł |
Cena ze zniżką za jednorazową płatność | 66 600 zł * |
Opłata za postępowanie kwalifikacyjne | 950 zł |
* Zgodnie z Zarządzeniem ws. opłat za studia podyplomowe i MBA zniżki nie łączą się. Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego: Akademia Leona Koźmińskiego 03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59 BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.
Osoby zainteresowane otrzymaniem FAKTURY proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską