Wesprzyj nas
Strona główna
Rekrutacja i selekcja, studia podyplomowe rekrutacja i selekcja pracowników

Akademia Rekrutera

Poziom
Studia podyplomowe
Czas trwania
1 rok
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
Tryb
W weekend

O kierunku

Celem studiów jest wykształcenie konsultantów ds. rekrutacji stałych, którzy z powodzeniem będą realizować projekty rekrutacyjne głównie w agencjach zatrudnienia.

W dobie ogromnego niedopasowania kwalifikacji do potrzeb rynku pracy, poszukiwanie odpowiednich pracowników staje się coraz trudniejsze, tym samym rola konsultantów nabiera na znaczeniu. Od ich profesjonalizmu i skuteczności zależy realizacja polityki zatrudnieniowej w wielu polskich przedsiębiorstwach.  

Jeśli chcesz:

 • poznać narzędzia rekrutacji i selekcji pracowników wykorzystywane przez branżę rekrutacyjną
 • rozwinąć swoje umiejętności sprzedażowe (B2B) i negocjacyjne,
 • budować swoje kompetencje w zakresie komunikacji,
 • zapoznać się z uwarunkowaniami prawnymi w pracy Rekrutera,

to są studia dla Ciebie!

Główne atuty

1
WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

Nasi absolwenci staną się profesjonalistami w zakresie realizacji procesów rekrutacyjnych. Ich wiedza i umiejętności będą w pełni dostosowane do potrzeb rynku. Zdobędą kompleksową wiedzę na temat narzędzi i metod rekrutacji i selekcji. Istotnym aspektem pracy Rekrutera są zasady etyczne i przestrzeganie prawa, dlatego studia zawierają rozbudowany blok skupiony na tym obszarze. Uczestnicy zdobędą i rozwiną umiejętności sprzedażowe, negocjacyjne i komunikacyjne, niezbędne do realizacji założeń budżetowych oraz do budowania trwałych relacji z Klientem.

2
EKSPERCI

Studia dają uczestnikom niepowtarzalna okazję zdobycia nowych umiejętności od najlepszych ekspertów na rynku, w dużej części praktyków na co dzień przygotowujących Konsultantów do pracy. Dają również okazję poznania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży usług dla biznesu w Polsce.

3
STAŻ DLA REKRUTERA

Firmy członkowskie Polskiego Forum HR są otwarte na współpracę z absolwentami, często są oni idealnymi kandydatami do pracy na stanowisku Rekrutera. Współpraca przybiera różne formy: stażu, praktyk czy umowy o pracę. W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy o kontakt azielinska@polskieforumhr.pl
 

Dzięki temu zdobędziesz kompetencje w zakresie rekrutacji i selekcji pracowników, sprzedaży usług HR, negocjacji, komunikacji, prawa pracy.

Partnerzy

Polskie Forum HR

Adresaci studiów

Studia skierowane są do osób planujących karierę w branży rekrutacyjnej, w szczególności:

 • absolwentów studiów wyższych (głównie w zakresie psychologii, socjologii, czy zarządzania – w szczególności ZZL)
 • osób rozpoczynający karierę w agencjach zatrudnienia, specjalistów ds. rekrutacji zatrudnionych w wewnętrznych działach HR
 • pośredników pracy i doradców zawodowych zatrudnionych w urzędach pracy.
GroupOfPeopleIllustration

Koordynator merytoryczny

mgr Agnieszka Zielińska

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2010 roku pełni funkcję Dyrektora Polskiego Forum HR - organizacji pracodawców reprezentującej branżę agencji zatrudnienia. Aktywnie działa na rzecz podniesienia standardów usług HR w Polsce. Brała udział w obradach Rady Dialogu Społecznego dotyczących regulacji w zakresie pracy tymczasowej, uczestniczy w konsultacjach rozwiązań i aktów prawnych mających wpływ na kształt rynku pracy.

Współorganizatorka Studiów Podyplomowych Rekrutacja i Selekcja na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Certyfikacji Konsultantów. Członkini Public Affairs Committee w World Employment Confederation – Europe oraz Sectorial Social Dialogue Committee działającej przy Komisji Europejskiej. Od 2018 roku członkini Executive Committee w World Employment Confederation – Europe.

Program

Ramowy program studiów

 • Zajęcia integracyjne
 • Wprowadzenie do rynku pracy oraz usług HR
 • Zarządzanie procesem rekrutacyjnym
 • Prawne aspekty pracy rekrutera
 • Metody poszukiwania kandydatów oraz narzędzia selekcyjne
 • Boolean search
 • LinkedIn w rekrutacji
 • Career management
 • Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna
 • Direct search
 • Sprzedaż i budowanie relacji z klientem
 • Zarzadzanie wizerunkiem w rekrutacji
 • Candidate experiance
 • Feedback w procesie rekrutacji,
 • HR-tech w rekrutacji
 • Assessment Center/ Development Center
 • Rekrutacje masowe
 • Zarządzanie sobą w czasie
 • Nowoczesna komunikacja w biznesie
 • Recruitment Process Outsourcing (RPO)
 • Zasady i dylematy etyczne w pracy Konsultanta
 • Egzamin końcowy  

Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 196*

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut

IllustrationShapes

Organizacja zajęć

Studia trwają dwa semestry.

Program obejmuje 12 zjazdów (w tym minimum 4 realizowane w formule on-line).

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w: 

 • sobota 8.45 –  17.30 
 • niedziela 8.45 – 15.45 

Terminy

Planowane terminy zajęć w I semestrze:

 • już wkrótce

Społeczność

Wiodący wykładowcy

mgr Agnieszka Piątkowska
alk
mgr Magdalena Furs
mgr Agnieszka Krzemień

Zarządza rozwojem marki Right Management (ManpowerGroup) w Polsce. Współpracuje na poziomie strategicznym i operacyjnym z organizacjami w momencie zmian, przy projektach fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji, budując strategie zarządzania talentami, w tym mobilności talentów. Wdraża grupowe i indywidualne programy outplacement. Projektuje i realizuje programy rozwojowe dedykowane budowaniu kompetencji liderskich.

Z branżą HR związana od 2007. Trener, coach, certyfikowany konsultant kariery, wykładowca na uczelniach wyższych w zakresie HRM i coachingu.

mgr Anna Wicha

Na co dzień, od blisko 20 lat na związana z firmą Adecco, gdzie w 2007 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 i 2014-15 odpowiadała także równolegle za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Forum HR. Jest także członkiem zarządu Konfederacji Lewiatan – największej w Polsce instytucji zrzeszającej Pracodawców. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC World Employment Confederation - organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową oraz Institute of Management Development w Lozannie. W 2015 i 2016 roku znalazła się na prestiżowych listach Staffing Industry Analysts’ Global Power 100 Women in Staffing i Women in Staffing The International 50 - czyli w gronie 100 i 50 najbardziej wpływowych kobiet branży rekrutacyjnej na świecie. W 2017 r. uplasowała się w pierwszej dziesiątce Rankingu 100 Kobiet Biznesu publikowanym przez Puls Biznesu. Przez Magazyn „Osobowości i Sukcesy" oraz laureatów poprzednich VII edycji

została nagrodzona tytułem Człowiek Sukcesu 2019. Jest członkiem Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Anna Wicha jest cenionym ekspertem branży HR w Polsce i Europie. Aktywnie uczestniczy – także na forum rządowym i parlamentarnym - w procesach tworzenia i opiniowania prawa. Jako uznany panelista bierze czynny udział w istotnych - polskich i międzynarodowych konferencjach oraz sympozjach - dotyczących rynku pracy

mgr Łukasz Koszczoł

Łukasz Koszczoł jest absolwentem Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych WSB w Poznaniu. Od ponad 16 lat związany z rynkiem usług B2B&B2C, a jako praktyk biznesu, coach i ekspert HR od ponad 10 lat z branżą usług HR. Od ponad 8 lat współpracuje z Polskim Forum HR, między innymi jako wykładowca w ramach studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów MBA i ZZL podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2018 roku odpowiada także za rozwój Job Impulse Ukraina i rekrutację cudzoziemców do Polski.

mgr Agnieszka Zielińska

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2010 roku pełni funkcję Dyrektora Polskiego Forum HR - organizacji pracodawców reprezentującej branżę agencji zatrudnienia. Aktywnie działa na rzecz podniesienia standardów usług HR w Polsce. Brała udział w obradach Rady Dialogu Społecznego dotyczących regulacji w zakresie pracy tymczasowej, uczestniczy w konsultacjach rozwiązań i aktów prawnych mających wpływ na kształt rynku pracy.

Współorganizatorka Studiów Podyplomowych Rekrutacja i Selekcja na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Certyfikacji Konsultantów. Członkini Public Affairs Committee w World Employment Confederation – Europe oraz Sectorial Social Dialogue Committee działającej przy Komisji Europejskiej. Od 2018 roku członkini Executive Committee w World Employment Confederation – Europe.

Natalia Bogdan
mgr Natalia Bogdan

Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim, Human Resources Management w Instituto Politecnico do Porto oraz Strategic Leadership Academy w Ican Institute. Od 13 lat związana z branżą HR. Ekspert rynku pracy. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Bizneswoman Roku 2016. Autorka artykułów i wypowiedzi o tematyce HR dla Pytania na Śniadanie, Tok FM, magazynu Forbes, Infor, Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej. Pasjonatka zdrowego stylu życia – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów. Zdobywczyni Kilimandżaro. Mama Nelli i Rhodesiana o imieniu Rodo.

logo
Monika Kiliańska
logo
Katarzyna Biernacka
logo
Roman Zabłocki
logo
Olga Gierada-Jabłonka
logo
Magda Tarkowska
logo
Wojciech Pintal
Elwira Policht

Dyrektor działu Rekrutacji IT w Hays, IT Contracting

10 lat pracy w branży rekrutacyjnej oraz 7 w branży IT

Doświadczenie w budowaniu od podstaw dużych zespołów i centrów sourcingowych

Doświadczenie w budowaniu i przeprowadzeniu ponad 20 różnych szkoleń dla rekruterów, sprzedawców, menadżerów w tym opracowanie cyklu szkoleniowo - warsztatowego „Akademia Lidera” w ramach współpracy z Hays

logo
Joanna Szymańska
logo
Joanna Pluta
logo
Marta Lisowska
logo
Beata Pucyk
logo
Marcin Sieńczyk
Magdalena Żmijewska

W 2022 roku zaproszona do grona Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze Business and Economics, 8 edycji. Jest ukierunkowanym ekspertem rozwijającym liderów i profesjonalistów w biznesie. Jej obszary specjalizacji to: leadership, executive coaching, rozwój kompetencji managerskich, komunikacja intra i interpersonalna, wzmacnianie talentów i mocnych stron, rozwojowy feedback, zarządzanie energią życiową oraz zarządzanie zmianą. 25 lat w biznesie, przez ponad 15 lat pracowała w dużych międzynarodowych organizacjach jako HR Manager m. in. w MTV Networks Polska, TVN S.A., Grupie Pracuj. Obecnie działa jako freelancer i wspiera rozwój organizacji i liderów jako certyfikowany Executive Coach (AoEC, PCC ICF, ECPC). Ukończyła cztery światowej klasy szkoły coachingowe, w tym Academy of Executive Coaching (UK). Dzisiaj jest Mentorem w polskiej edycji Dyplomu Praktyka Executive Coachingu AoEC. Wykładowca Executive MBA, Trener Biznesu, Life Energy Expert. Zarządzania energią życiową uczyła się od Mistrza Shaolin – Master Zen Hua Yanga zgłębiając tajniki jego autorskiego systemu przedłużającego życie Calligraphy Health. Jest autorką i dyrektorem studiów podyplomowych w Głównej Szkole Managerskiej Collegium Humanum – Executive MBA Przywództwo i Coaching z prestiżową certyfikacją umiejętności coachingowych AoEC,.

Wartościowe Certyfikaty: Practitioner Diploma in Executive Coaching (Academy of Executive Coaching UK), Professional Certified Coach International Coach Federation, Erickson Certified Professional Coach, Action Learning Coach WIAL, Zen Coaching, Clean Coaching, Master NLP, Trener Biznesu certyfikat ALK, Leadership & Authority in Groups and Organisations Lionel Stapley, Talenty Gallupa, Calligraphy Health System/Master Zen Hua Yang, The science of well – being at Yale University, WBECS Breakthrouhg Coaching Enhanced with dr Marcia Reynolds - TOP Leadership Coach.

Więcej informacji na www.magdazmijewska.pl

logo
Piotr Zygmunt

Opinie studentów i absolwentów

alk
Sandra Gójdź

Miałam przyjemność być słuchaczem pierwszej edycji studiów podyplomowych „Rekrutacja i selekcja” na Akademii Leona Koźmińskiego i jestem z nich bardzo zadowolona. Na co dzień pracuję jako specjalista ds. rekrutacji w firmie rekrutacyjnej i studia „Rekrutacja i selekcja” pozwoliły mi usystematyzować moją dotychczasową wiedzę oraz udoskonalić mój „warsztat rekruterski”. Na szczególną uwagę zasługuje dobór kadry wykładowców, którzy są praktykami w obszarze rekrutacji i którzy bardzo chętnie dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Zajęcia miały przede wszystkim formę ćwiczeniowo-warsztatową, która przy takiej tematyce, jak rekrutacja, jest w mojej ocenie dużo bardziej efektywną formą przekazywania wiedzy niż typowe wykłady. Oprócz tego chciałabym wspomnieć też o samej organizacji studiów - na bardzo wysokim poziomie - która z pewnością także miała wpływ na moją pozytywną ocenę tych studiów.

Zasady naboru

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

VIII edycja - rekrutacja trwa do 15 września 2024 roku, planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2024 roku.

Uprzejmie informujemy, że edycje są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.

Na ocenę końcową składa się ocena z egzaminu końcowego oraz oceny z zaliczeń cząstkowych (średnia ocen).  

Egzamin końcowy poprzedzony jest zaliczeniami cząstkowymi:

 • Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna: Praca indywidualna
 • Direct search: Praca indywidualna
 • Rekrutacje masowe: Praca indywidualna
 • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego ** 
 • zdjęcie elektroniczne w formacie JPG
 • oryginał dokumentu tożsamości do wglądu
 • kopia dowodu wpłaty wpisowego

**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny prosimy o dostarczenie dyplomu oraz suplementu (transcript of records) wraz z oficjalnym tłumaczeniem na język polski.

1
Uzyskanie podstawowych informacji

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru. 

2
Rejestracja

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
Opłata rekrutacyjna

Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Zochowska Monika
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Monika Żochowska

Opłaty

Oferowane zniżki (zniżka dla absolwentów, zniżka za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie kumulują się.

Tabela opłat
Wpisowe 250 zł
Cena podstawowa (możliwość płatności w dwóch ratach po 3 100 zł każda) 6 200 zł
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK ( możliwość płatności w dwóch ratach po 2 790 zł każda ) 5580 zł
Cena ze zniżką za jednorazową płatność 5 700 zł*

Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:  Akademia Leona Koźmińskiego   03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59   BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637  

Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl