Studia III stopnia (doktoranckie) i prawnicze seminarium doktoranckie 

dr hab. Czesław Szmidt prof. ALK, Kierownik Studium Doktoranckiego

Brak wyników do pokazania

DOKTORAT TO RODZAJ INTELEKTUALNEGO SZLACHECTWA 

Szanowni Państwo,

od 1998 roku Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauki o zarządzaniu. Rok później rozpoczęto realizację programu indywidualnie prowadzonych seminariów doktorskich. Od 2003 roku ALK, jako jedyna w Polsce niepubliczna szkoła wyższa, ma także prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie nauki o zarządzaniu. W 2008 roku Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu naszej uczelni uprawnień do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, a w roku 2009 stopnia doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo. 20 czerwca 2011 r. decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. W czerwcu 2013 roku Centralna Komisji ds Stopni i Tytułów przyznała uprawnienia doktorskie z socjologii, a w grudniu z finansów.

Doktorat przyda się w każdej dziedzinie. Wysoką wartość może mieć nie tylko w pracy naukowej, lecz również w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, w administracji publicznej, w polityce, w konsultingu. Stopień doktora to dowód na sprawność intelektualną jego posiadacza – uzyskanie swego rodzaju szlachectwa intelektualnego. Doktorat świadczy o przynależności do pewnej elity. Jest to także stopień naukowy charakteryzujący się wysoką rozpoznawalnością w skali międzynarodowej.

Dlaczego na studia doktoranckie warto wybrać się do Akademii Leona Koźmińskiego? Przede wszystkim dlatego, że ALK zapewnia studentom znakomite warunki do nauki i dysponuje kadrą wybitnych profesorów, posiadających wieloletnie doświadczenie promotorskie.

Program doktorski w ALK przeznaczony jest praktykom biznesu, którym stopień doktora potrzebny jest, by wyróżnić się w branży. Eksperci w dziedzinach konsultingu lub finansów posiadający doktorat budzą większe zaufanie klientów. Uzyskanie tego stopnia naukowego to niezbędny etap rozwoju osób planujących karierę akademicką oraz zainteresowanych badaniami naukowymi z dziedziny zarządzania, ekonomii i finansów.

Zapraszam serdecznie,

Prof. ALK dr hab. Czesław Szmidt
Kierownik Studium Doktoranckiego w Akademii Leona Koźmińskiego