Celem studiów jest wykształcenie specjalistów w zarządzaniu przedsiębiorstwem, szczególnie z sektora MŚP. Absolwenci będą potrafili poprowadzić swoją firmę lub dokonać sukcesji firmy rodzinnej.
Partnerami studiów są:
- właściciele, sukcesorzy przedsiębiorstw rodzinnych
- właściciele przedsiębiorstw, rodzice osób już studiujących
- prowadzący własne przedsięwzięcia absolwenci ALK
Absolwenci otrzymują dyplom magisterski z zarządzania, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów (zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – dla właścicieli i sukcesorów).
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa to zakres studiów na kierunku zarządzanie, który w rankingu "Financial Times" – Global Masters in Management 2020 został sklasyfikowany na 39. miejscu na świecie.
Program został ułożony zgodnie z innowacyjną metodologią rozwiązywania problemów właścicielskich.
Na zajęciach analizowane są aktualne case’y z polskiego rynku. Wykładowcy wykorzystują nowoczesne metody nauczania, takie jak: gry decyzyjne, symulacje, systemy ERP, CRM, systemy zarządzania procesami, nowoczesne rozwiązania księgowe i finansowe.
Wszystkie przedmioty prowadzone są w sekwencji:
- wstęp metodyczny
- studium przypadku
- rozwiązywanie problemów
ALK nawiązała współpracę z przedsiębiorstwami zapewniającymi technologiczne wsparcie prowadzenia przedsiębiorstwa. Narzędzia te będą prezentowane i wykorzystywane podczas zajęć.
W trakcie nauki studenci odbywają 2-miesięczny płatny staż w wybranych przedsiębiorstwach działających w branżach: HR, PR, administracji, marketingu, transportu, logistyki, produkcji, doradztwa, prawa, sprzedaży oraz mentoringu. W ostatnim roku studenci kierunku ZRP odbyli staż w następujących firmach: Kozminski Business Hub, ITLS Group, ZAMEL Sp. z.o.o., Jake Vision sp. z o.o. sp.k., Ergolight Sp. z o.o., Supercar Club Poland S.A. czy Network for Future S.A.
Podczas stażu studenci zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa mają możliwość rozwinięcia swoich kompetencji przywódczych oraz zwiększenia wiedzy na temat zarządzania poszczególnymi obszarami przedsiębiorstwa.
Absolwent studiów zostaje członkiem Klubu Przedsiębiorcy ALK. Społeczność ta skupia osoby aktywnie zawodowo oraz te, które bardzo chcą się rozwijać i stawiać swoje pierwsze kroki w świecie biznesu.
Klub Przedsiębiorcy ALK zapewnia studentom i absolwentom comiesięczne spotkania networkingowe, na których mają możliwość poznania wielu specjalistów, zdobycia nowej wiedzy, poszerzenia swojej sieci kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami. Cała sesja networkingowa sprzyja nawiązywaniu współpracy z nowymi partnerami.

Program zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w swoim podstawowym założeniu ma koncentrować się na pełnej profesjonalizacji zarządzania i wykorzystywaniu najnowszych trendów w tym zakresie. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalnie przygotowane dla tego programu studia przypadków (opisy funkcjonowania przedsiębiorstw), w oparciu o które jest przeprowadzana dyskusja i ćwiczenia. Warsztatowy charakter zajęć pozwoli nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także nabycie potrzebnych od zaraz przyszłym i obecnym właścicielom umiejętności.
Zaletą programu, poza praktycznymi zajęciami w sali uczelnianej, będą zaplanowane staże w przedsiębiorstwach na różnym etapie rozwoju. Przyszli i obecni właściciele firm już w trakcie studiów, w oparciu o pozyskane umiejętności, będą mogli zdiagnozować stan przedsiębiorstw i zaplanować ich rozwój, zarówno w aspektach organizacyjnych, prawnych, jak i finansowych.
Zakres przedmiotów do wyboru ukierunkowany jest na tych, którzy obecnie lub za jakiś czas będą musieli podejmować ważne decyzje dotyczące modeli biznesowych zarządzanych przedsiębiorstw. Zapraszamy sukcesorów w firmach rodzinnych, obecnych i przyszłych przedsiębiorców oraz właścicieli start-upów. Program dostosowany jest do ewentualnych obowiązków przedsiębiorczych ukierunkowanych na zapewnienie skalowalności przedsięwzięć.
Przyjdź na studia nie tylko po wiedzę, ale po kontakty, które zaprocentują w przyszłości!
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
- całościowego, analitycznego, systemowego zarządzania przedsiębiorstwem
- wykorzystania najnowszych technologii menedżersko-właścicielskich (systemy typu ERP, systemy zarządzania procesami, umiejętności tworzenia i analizy wskaźników menedżerskich, zarządzanie dostawcami usług IT, marketingu, w tym społecznościowego, usługami prawniczymi i HR)
- wyznaczania kierunków strategicznych i koordynacji ich realizacji w różnych obszarach procesowych i funkcjonalnych
- zarządzania zmianą
- zarządzania projektami
- zarządzania zespołem
- identyfikowania, analizy i rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa w perspektywach długo- i krótkoterminowych
- skalowalności biznesów we wszystkich ważnych obszarach
Absolwenci kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa będą mogli podjąć pracę:
- we własnej firmie (mały/średni biznes), np. start-upie
- w firmie rodzinnej
- Studia stacjonarne:
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
- Studia niestacjonarne:
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, napisanie pracy magisterskiej i zdanie egzaminu dyplomowego.
Naukę można kontynuować na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów to kierunek dedykowany dla młodych przedsiębiorców, przyszłych kierowników oraz sukcesorów firm rodzinnych, którzy przygotowują się do prowadzenia własnej działalności. Podczas zajęć studenci mają szansę rozwiązywać realne problemy właścicielskie wspólnie z wykładowcami wieloletnimi praktykami oraz menedżerami przedsiębiorstw. Dzięki studiom na kierunku ZRP uczestnicy programu mają szansę specjalizować się w zarządzaniu przedsiębiorstwem z wykorzystaniem nowoczesnych metod właścicielskich. ZRP to na pewno kierunek praktyczny, innowacyjny oraz bardzo rozwojowy.

Jest to kierunek na pewno innowacyjny. Wykładowcy wyjaśniają nam, jak wygląda nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny aspekt prowadzenia przedsiębiorstwa. Na zajęciach rozwiązujemy dużo case’ów, co pozwala nam lepiej zrozumieć mechanizm zarządzania własną firmą i jej rozwojem. Prowadzący zajęcia pozwalają nam wejść w rolę biznesmenów, co na pewno zachęca do uczestnictwa zarówno w wykładach, jak i ćwiczeniach. Jest to kierunek rozwojowy i ciekawy.

Zdecydowałem się na kierunek zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa, ponieważ chciałem dowiedzieć się, jak usprawnić pracę mojej firmy i jak ją rozwijać. I był to świetny wybór. Zajęcia są bardzo praktyczne, omawiane przypadki i sposoby na ich rozwiązanie doskonale przygotowują do sytuacji, które czekają każdego przedsiębiorcę czy menedżera. Jestem przekonany, że zdobyta wiedza pozwoli mi zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy w przyszłości.
Nabór odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Z rozmowy kwalifikacyjnej zwolnieni są kandydaci wybierający ten sam kierunek, który ukończyli na studiach pierwszego stopnia lub w toku wcześniejszych studiów zrealizowali większość z obowiązujących różnic programowych.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
-
wypełniony na stronie internetowej, wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem
-
kserokopię dyplomu ukończenia studiów I stopnia oraz suplementu (suplement do dyplomu wydawany jest od 2005 roku) – oryginały do wglądu
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu (dowód osobisty/paszport)
-
potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna) – nie dotyczy absolwentów ALK
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
-
dokumenty związane ze świadectwem: tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie (jeżeli jest wymagana) oraz uznanie świadectwa (jeżeli jest wymagane)
-
zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub dokument poświadczający znajomość języka polskiego (certyfikat znajomości języka polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub potwierdzenie znajomości języka polskiego w stopniu zadowalającym do podjęcia studiów w ALK – rozmowa przez Skype lub na platformie Teams)
UWAGA:
Obecnie, w związku z sytuacją epidemiczną, Biuro Rekrutacji pracuje w trybie zdalnym. W sytuacjach wymagających kontaktu osobistego uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania pod adresem mailowym: rekrutacja@kozminski.edu.pl.
Biuro Rekrutacji na studia w j. polskim znajduje się w pokoju D/128.
Rekrutacja na studia wyższe w j. polskim rozpocznie się na początku maja 2021 r.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni (link).
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK.
Z odbywania rozmowy kwalifikacyjnej zwolnieni są kandydaci, którzy kontynuują naukę na tym samym kierunku studiów bądź w toku wcześniejszych studiów zrealizowali większość obowiązujących różnic programowych.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów oraz ewentualnym odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję o wpisie na listę studentów.
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, napisanie pracy magisterskiej i zdanie egzaminu dyplomowego.
Absolwenci otrzymują dyplom magisterski z zarządzania, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów.
Naukę można kontynuować w szkole doktorskiej.
Wysokość czesnego na rok akademicki 2021/2022 dla osób rozpoczynających studia:
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa - studia stacjonarne | Płatność za semestr |
---|---|
I rok studiów | 6900 zł (pięć rat po 1400 zł) |
II rok studiów | 7400 zł (pięć rat po 1500 zł) |
Opłata rekrutacyjna | 100 zł |
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa - studia niestacjonarne | Płatność za semestr |
---|---|
I rok studiów | 6050 zł (pięć rat po 1230 zł) |
II rok studiów | 6450 zł (pięć rat po 1310 zł) |
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać opłaty rekrutacyjnej:
PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
Po podpisaniu umowy każdy student otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat czesnego.