O kierunku
Podstawowe informacje
Master in Big Data Science to studia II stopnia prowadzone w języku angielskim. Studenci nabywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do identyfikowania, pozyskiwania, składowania i analizy danych o dużym wolumenie oraz do rozwiązywania problemów z tym związanych, poprzez wykorzystanie nowoczesnych metod i narzędzi informatycznych współczesnej analityki. Absolwenci kierunku będą umieli wykonywać analizy i wykorzystywać ich rezultaty do procesów decyzyjnych w działalności gospodarczej oraz biznesowej. Studenci mają również możliwość wybrania zakresu studiów z dziedziny Health Economics & Big Data Analytics. Studia prowadzone są tylko w trybie stacjonarnym.
EDUKACJA Z WYKORZYSTANIEM GIER Studenci mają możliwość korzystania z narzędzia do gier interaktywnych MobLab, które wspiera nabywanie i kształtowanie umiejętności biznesowych, m.in. strategicznego myślenia czy podejmowania decyzji.
Atuty kierunku
W ramach programu studenci będą mogli pracować nad profesjonalnymi projektami biznesowymi już od pierwszego semestru.
Studenci mają możliwość współpracy z jedną z poniższych firm: Goldman Sachs, Microsoft, Accenture Operations, Oracle czy Discovery.
Dzięki partnerstwu z firmą Microsoft nasi studenci mają dostęp do aktualnych materiałów szkoleniowych Microsofta, aby poznać technologie takie jak Azure Cloud czy Power BI. Co więcej, na wybrane egzaminy i certyfikacje zawodowe Microsofta oferowane są zniżki dla studentów kierunku Big Data Science.
Zdobyta wiedza pozwoli absolwentom na obsługę procesów biznesowych, od przechwytywania danych po ich przetwarzanie i wizualizację, umożliwiając im udział w procesie decyzyjnym, zarówno z punktu widzenia strategicznego, jak i finansowego, poprzez wykorzystanie swoich zdolności do rozwiązywania problemów i nieszablonowego myślenia. Dzięki temu będą mieli najszersze możliwości rozwoju zawodowego we wszystkich obszarach.
Możesz zdobyć dodatkowy dodatkowy zakres studiów z dziedziny ekonomii zdrowia i analizy dużych ilości danych. Ekonomia zdrowia jest nową, ale dynamicznie rozwijającą się nauką. Jest to dyscyplina ekonomii stosowana w temacie ochrony zdrowia. Health Economics dostarcza zestaw metod i podejść analitycznych do badania efektywności, skuteczności i wartości technologii medycznych, których ostatecznym celem jest optymalna alokacja zasobów opieki zdrowotnej.
Studenci mają dostęp do wielu zasobów naukowych, dzięki czemu mogą gromadzić wszelkie informacje niezbędne do rozwiązywania praktycznych problemów biznesowych, jak również zajmować się nauką akademicką. Uniwersytet zapewnia dostęp do szerokiej gamy baz danych, m.in. Reuters, BankScope, EMIS, Infinancials, itp. (pełna lista znajduje się tutaj), które stanowią niezbędny zestaw narzędzi do analizy biznesowej. Akademickie bazy danych, takie jak ScienceDirect, ProQuest, JSTOR itp. pozwalają na śledzenie najnowszych wyników badań w dziedzinie ekonomii i finansów.
Studenci kierunku korzystają z laboratorium finansowego opartego na technologii Bloomberga. Mają oni dostęp do pełnej obsługi i dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie, specjalizującej się w dostarczaniu informacji finansowych. Dzięki temu rozwiązaniu, proces uczenia się jest oparty na rzeczywistych analizach, wskaźnikach i informacjach ze wszystkich rynków finansowych na świecie.
Partnerzy programu
W ramach programu studenci będą mogli pracować nad profesjonalnymi projektami biznesowymi już od pierwszego semestru.
Każdy student będzie miał możliwość współpracy z jedną z poniższych firm: Goldman Sachs, Microsoft, Accenture Operations, Oracle, czy Discovery.
Dołączyliśmy do AWS Academy Amazon!
AWS (Amazon Web Services) Academy jeszcze bardziej wzmocni kierunek Master in Big Data Science poprzez udostępnienie bezpłatnego, gotowego do realizacji programu nauczania w chmurze, który przygotowuje studentów do zdobycia najważniejszych certyfikatów związanych z branżą, a także do zatrudnienia na stanowiskach związanych z zapotrzebowaniem i pożądanych na rynku pracy. Program nauczania pomoże Akademii Leona Koźmińskiego utrzymać się w czołówce innowacji AWS Cloud, dzięki któremu będziemy mogli zapewnić studentom umiejętności potrzebne do zatrudnienia w jednej z najszybciej rozwijających się branż w historii. Eksperci z Amazon będą również zaangażowani w dostarczanie studentom programu innowacyjnych kursów w ramach programu nauczania.
Obejrzyj krótkie wideo dotyczące kierunku!
Słowo od lidera kierunku
Rzeczywistość stwarza coraz więcej możliwości dzięki technologii. Technologie chmur obliczeniowych, generatywna sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy pozwalają na wiele, wymagają jednak przyswojenia adekwatnych narzędzi. Program Big Data Science bezpośrednio odpowiada na te potrzeby – w ramach studiów poznacie choćby usługi Amazon AWS i Azure, techniki uczenia maszynowego czy tzw. deep learning - techniki głębokiego uczenia.
Chcesz rozwinąć karierę w działach nowych technologii? Pragniesz rozwinąć swoje umiejętności analityczne? To studia zdecydowanie dla Ciebie. Do zobaczenia w Akademii Leona Koźmińskiego!
Wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne
- Absolwenci kierunku będą posiadali umiejętności coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy, tzn. łączące wiedzę ekonomiczną, wiedzę o rynkach finansowych, metodach ilościowych z umiejętnościami z zakresu programowania R. Są to osoby przygotowane do prowadzenia szeroko pojętej analityki danych, analizy rynków finansowych, researchu instytucjonalnego.
- Studenci od początku studiów zdobywają praktyczne doświadczenie poprzez współpracę z globalnymi firmami.
- W trakcie studiów stale poszerzają swoją wiedzę poprzez udział w dodatkowych szkoleniach i kursach.
- Studia przygotowują do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.
Perspektywy zatrudnienia
Po ukończeniu studiów można podjąć pracę jako:
- Menedżer Big Data Analytics
- Konsultant ds. Business Intelligence
- Analityk rynku finansowego
- Analityk biznesowy
- Konsultant biznesowy
- Specjalista w każdym dziale firmy, gdzie znajomość finansów i Big Data jest koniecznością
- Pracownik działu finansowego w międzynarodowej korporacji lub instytucji finansowej
Struktura programu
Celem zakresu jest przyswojenie wiedzy specjalistycznej i wykształcenie umiejętności w obszarze analizy danych, ze szczególnym uwzględnieniem danych zdrowotnych w przemyśle farmaceutycznym, e-zdrowiu i powiązanych branżach.
W trakcie studiów studenci zdobywają doświadczenie praktyczne we współpracy z partnerami biznesowymi podczas warsztatów czy ew. staży.Wśród kadry naukowej znajdują się wykładowcy z wiodących zagranicznych ośrodków akademickich m.in. z Hochschule Neubrandenburg, University of Illinois, National and Kapodistrian University of Athens, Lund University, University of York, i University of Ljubljana.
Po ukończeniu studiów absolwenci będą mogli rozpocząć karierę zawodową w instytucjach zajmujących się organizacją i finansowaniem świadczeń zdrowotnych, a także w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za produkcję lub dystrybucję technologii medycznych.Organizacja zajęć
- Studia stacjonarne
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
- Studia niestacjonarne online
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: czwartek i piątek (od godz. 17:00), sobota (pełny dzień). Dwa zjazdy w semestrze odbywają się na terenie kampusu ALK. Wyjątek stanowi pierwszy semestr studiów, gdzie cztery sesje będą czterodniowe: czwartek i piątek (od godz. 17:00), sobota i niedziela (pełne dni).
- Obecność na zajęciach realizowanych na terenie Uczelni jest dla studentów obowiązkowa.
- Egzaminy w sesji egzaminacyjnej są przeprowadzane na terenie Uczelni w terminach określonych w organizacji roku akademickiego.
- Egzaminy dyplomowe odbywają się wyłącznie na terenie Uczelni.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, napisanie pracy magisterskiej i zdanie egzaminu dyplomowego. Naukę można kontynuować na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).
Społeczność
Opinia studentów i absolwentów
As a part of my Master degree, I was lucky enough to be selected for a project with Goldman Sachs. Currently, I am working with the Risk Department which mainly focuses on preventing the company from losing money, rather than making money for it.
I came to Warsaw looking for a practical and solid education in the field of Big Data. Being confident that this field is the hottest professional path I could envision for myself, I selected Kozminski to get it started. At the University, I have the great opportunity not only to obtain practical knowledge from lecturers but also to collaborate on a weekly basis with Goldman Sachs on building a financial predictive model. This project is just the cherry on the top of the cake that makes my academic life exciting, challenging and that also will get my career started in Warsaw or elsewhere in the world with just the right set of skills needed in this industry.
Rekrutacja
Prosimy o kontakt za pośrednictwem maila: admission@kozminski.edu.pl lub telefonicznie: 22 519 22 69 w godzinach pracy 8:30 – 16:00 (poniedziałek - piątek).
Nabór odbywa się na podstawie dwóch składowych: średniej arytmetycznej z poprzednich studiów oraz wyników testu wstępnego (online). Maksymalna liczba punktów, które można otrzymać to 100. Z testu oraz za średnią można otrzymać po 50 punktów. Kandydaci, którzy łącznie otrzymali co najmniej 60 punktów zostaną zakwalifikowani do programu.
TEST KWALIFIKACYJNY
Test kwalifikacyjny zaplanowany jest na 40 minut i składa się z 30 krótkich pytań. Test ma na celu sprawdzenie wykształcenia kandydata, interpretacji przez niego danych, umiejętności analitycznego myślenia i logicznego rozumowania. Jako materiały przygotowawcze liderzy programu proponują analizę pytań do części analitycznej i ilościowej testu GMAT.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online i złożyć następujące dokumenty:
- dyplom licencjacki oraz suplement (suplement do dyplomu wydawany jest od 2005 roku) - oryginał do wglądu;
- dowód osobisty do wglądu;
- CV w języku angielskim;
- potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna);
- certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego:
- Certyfikat Linguaskill General lub Business – przynajmniej 160 punktów - MOŻESZ ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ
- IELTS (>= 6.0 punktów, poziom akademicki)
- TOEFL iBT (>=87 punktów)
- TOEIC (>= 700 punktów z testu)
Lista pozostałych, honorowanych certyfikatów
- FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT wydane przez University of Cambridge
- LCCI (English for Business poziom 2, 3, lub 4)
- FTBE (Foundation Certificate for Teachers of Business English)
- TELC (B2 Certificate in English)
- London Test of English certificates (PEARSON) - poziom 3, 4, 5
- Certyfikat TOLES – przynajmniej 41 punktów (Higher) lub 41% (Advanced)
Wszystkie dokumenty rekrutacyjne wydane w innych językach niż polski czy angielski muszą być przetłumaczone na j. polski lub angielski.
Czesne powinno być przelane na indywidualne konto studenckie, które jest przypisane i wysłane do studenta wraz z decyzją o przyjęciu.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni i załącz skany wymaganych dokumentów.
Rejestracja na rok akademicki 2024/2025 została zakończona.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Aplikacja i załączone dokumenty zostaną poddane weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną. Po zatwierdzeniu aplikacji, kandydat zostaje skierowany na test wstępny.
Po zatwierdzeniu aplikacji kandydat może przystąpić do testu wstępnego online. Centrum Egzaminacyjne prześle wymogi i zasady udziału oraz daty testu.
Po uzyskaniu wymaganej liczby punktów rekrutacyjnych, wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK (osobiście lub za pośrednictwem poczty). Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów Komisja Rekrutacyjna akceptuje aplikacje na studia i wpisuje na listę studentów, co potwierdzone będzie mailowo.
Ostatnim krokiem procesu rekrutacji jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.
Opłaty i stypendia
ref
I rok | II rok | |
---|---|---|
Płatność za semestr | 17 100 zł | 19 400 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 3 440 zł | 5 x 3 900 zł |
Opłata rekrutacyjna: 100 zł |
I rok | II rok | |
---|---|---|
Płatność za semestr | 14 100 PLN | 15 900 PLN |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 2 840 zł | 5 x 3 200 zł |
Opłata rekrutacyjna: 100 zł |
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać wpłat: PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637 SWIFT Code: PKOPPLPW IBAN: PL