Nasze studia pomyślane są jako, realizowany już od pierwszego roku, moduł zajęć pozwalających studentom na wypełnienie psychologiczną treścią zdobywanej równolegle wiedzy z zarządzania.
Studia przygotowują studentów do podjęcia pracy wymagającej głębokiego zrozumienia psychologicznych mechanizmów funkcjonowania człowieka w organizacjach, biznesie, pracy, świecie finansów i polityce. Studenci uczą się, jak efektywnie pracować w zespole i podejmować strategiczne decyzje. Ważnym elementem programu jest przygotowanie studentów do samodzielnego prowadzenia badań psychologicznych i społecznych. Studia uczą także mądrze inwestować środki, w oparciu o wiedzę o rynkach finansowych oraz psychologię pieniądza.
Absolwenci otrzymują dyplom licencjacki z zarządzania, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów (psychologia w zarządzaniu).
Główną zaletą prowadzonych zajęć jest unikalne połączenie solidnej wiedzy o zarządzaniu z pogłębioną wiedzą o psychologicznych mechanizmach funkcjonowania człowieka i pakietem niezwykle ważnych, praktycznych umiejętności miękkich. Dzięki temu nasi absolwenci są elastyczni na rynku pracy i kreatywni w rozwiązywaniu konkretnych case’ów biznesowych.
Ze względu na specyfikę programu nauczania przedmioty z zakresu psychologii realizowane są od pierwszego roku studiów.
Specyfiką programu studiów jest duża liczba zajęć warsztatowych i ćwiczeniowych pozwalających nabyć umiejętności samodzielnego prowadzenia badań i wykorzystania wiedzy psychologicznej w zarządzaniu.
Wykładowcami na psychologii w zarządzaniu są wybitni naukowcy i psycholodzy biznesu z doświadczeniem w praktyce gospodarczej.
Studenci realizują swe pasje związane z psychologią biznesu w studenckich kołach naukowych. Mogą też uczestniczyć w wybranych badaniach Centrum Psychologii Ekonomicznej i Nauk Decyzyjnych naszej Akademii.
Studenci organizują lub współorganizują różnego typu wydarzenia, spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym naukowcami, biznesmenami, światowej sławy ekspertami stosunków międzynarodowych.
Studenci mają do dyspozycji profesjonalne Laboratorium Badań Eksperymentalnych z najnowszym oprogramowaniem (Inquisit, PsychoPy, E-prime, LimeSurvey). Mogą z nich korzystać do prowadzenia badań w ramach kół zainteresowań (Psychonomia) i własnych prac dyplomowych. Pracownia wyposażona jest także w psychogalwanometr oraz system BIOPAC, umożliwiające pomiar reakcji fizjologicznych.
W ramach zajęć lub działalności w kole naukowym studenci mają możliwość korzystania z testów diagnostycznych online na platformie e-PSILON – rozwiązania Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także dostęp do laboratorium wyposażonego w oprogramowanie do projektowania i prowadzenia badań psychologicznych oraz badań z zakresu ekonomii behawioralnej.
Akademickie Stowarzyszenie Psychologii Ekonomicznej (ASPE), organizacja naukowa gromadząca badaczy z takich dziedzin jak: psychologia ekonomiczna, ekonomia behawioralna, ekonomia eksperymentalna, finanse behawioralne, psychologia organizacji. Członkami ASPE są również praktycy: menedżerowie, analitycy finansowi, badacze rynku czy specjaliści z zakresu reklamy.

Kiedy wiele lat temu pracowaliśmy nad autorskim, pierwszym w Polsce, programem studiów psychologia w zarządzaniu, uznaliśmy, że nasza wizja powinna być zbudowana na trzech podstawach: praktycznym zastosowaniu rzetelnej wiedzy psychologicznej, elastyczności absolwentów na rynku pracy i wsłuchiwaniu się w opinie psychologów-praktyków biznesu. Dziś, obserwując kariery naszych absolwentów, mamy pewność, że to słuszne podejście. Najnowszy program studiów jest kontynuacją tego sposobu myślenia, uzupełnionego o doświadczenia naszych absolwentów.
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
- prawideł i zasad rządzących gospodarką, rynkami ekonomicznymi i działającymi na nich podmiotami
- tworzenia projektów i biznesplanów
- pracy zespołowej i komunikacji wewnątrz organizacji oraz z otoczeniem
- przygotowania nowego ambitnego i dynamicznego przedsięwzięcia biznesowego
- mechanizmów wdrażania innowacyjnych projektów w organizacjach i kierowania nimi
- psychologii organizacji, kierowania, podejmowania decyzji
- zachowań konsumenckich
- prowadzenia badań marketingowych (zbieranie i analiza danych rynkowych)
- zarządzania personelem: diagnozy potrzeb organizacji oraz wprowadzania zmian w organizacjach
Po ukończeniu studiów z zakresu psychologii w zarządzaniu można podjąć pracę w:
- wszelkiego typu nowoczesnych organizacjach, w których przechodzi się na nowatorskie sposoby zarządzania, uwzględniające ciągłe zmiany otoczenia firmy
- kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w administracji publicznej
- agencjach head-huntingowych
- agencjach reklamowych
- firmach public relations
- działach marketingu każdego podmiotu gospodarczego
- działach sprzedaży firm państwowych i prywatnych
- firmach zajmujących się analizą zachowań konsumentów i projektujących sposoby wpływania na nie poprzez działania marketingowe
- we własnej firmie, realizującej ciekawe, ambitne pomysły w każdej branży i zakresie
-
Studia stacjonarne:
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
-
Studia niestacjonarne:
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00).

Psychologia w zarządzaniu to szalenie interesujący zakres studiów dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą zdobyć wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii czy zarządzania, ale także umieć rozpoznać i wpływać na procesy, które wynikają już z samej psychologii biznesu. Studiując na tym kierunku, mamy okazję dowiedzieć się, co oprócz wiedzy teoretycznej może pomóc nam w osiąganiu sukcesu oraz jak wpływać i neutralizować niekorzystne dla nas czynniki. Studiowanie w Akademii Leona Koźmińskiego polecam ambitnym ludziom, chcącym zdobyć ogrom wiedzy przekazywany przez świetnie dobraną kadrę naukową. Ukończenie tych studiów w bardzo dużym stopniu pomaga później poruszać się po rynku pracy.

W czasie moich studiów w ALK wziąłem udział w turnieju KBC Securities Stock Market Challenge 2012. Dzięki moim wykładowcom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, by jak najlepiej przygotować mnie do konkursu, zdobyłem tytuł najlepszego studenta-inwestora. Naszym zadaniem było jak najkorzystniejsze zainwestowanie wirtualnego miliona złotych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom, która odbywała się w budynku Giełdy Warszawskiej, jednym z przywilejów zwycięzcy była możliwość zakończenia sesji poprzez uderzenie w dzwon o godz. 17:30.
Studia stacjonarne:
Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.
Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji:
- 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego
- 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty rekrutacyjne
- 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne
Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty rekrutacyjne w sposób określony przez komisję rekrutacyjną.
Na studia w języku polskim zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 300 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała aż do wyczerpania limitu miejsc.
Decyzje dotyczącą możliwości przyjęcia na studia kandydata, który uzyskał mniej niż 300 punktów, podejmuje komisja rekrutacyjna.
Studia niestacjonarne:
Nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, odbycie praktyki zawodowej, napisanie pracy licencjackiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.
Absolwenci otrzymują dyplom licencjacki, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów.
Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
-
wypełniony na stronie internetowej, wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem
-
kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał na miejscu do wglądu)
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu (dowód osobisty/paszport)
-
potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna)
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
-
dokumenty związane ze świadectwem: tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie (jeżeli jest wymagana) oraz uznanie świadectwa (jeżeli jest wymagane)
-
zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub dokument poświadczający znajomość języka polskiego (certyfikat znajomości języka polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub potwierdzenie znajomości języka polskiego w stopniu zadowalającym do podjęcia studiów w ALK – rozmowa przez Skype lub na platformie Teams)
UWAGA:
Obecnie, w związku z sytuacją epidemiczną, Biuro Rekrutacji pracuje w trybie zdalnym. W sytuacjach wymagających kontaktu osobistego uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania pod adresem mailowym: rekrutacja@kozminski.edu.pl.
Biuro Rekrutacji na studia w j. polskim znajduje się w pokoju D/128.
Rekrutacja na studia wyższe w j. polskim rozpocznie się na początku maja 2021 r.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni (link).
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów komisja rekrutacyjna podejmuje tego samego dnia decyzję o wpisie na listę studentów.
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.

Wysokość czesnego na rok akademicki 2021/2022 dla osób rozpoczynających studia:
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 6900 zł | 7400 zł | 7900 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1400 zł | 5x 1500 zł | 5 x 1600 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 6050 zł | 6450 zł | 7000 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1230 zł | 5 x 1310 zł | 5 x 1420 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać opłaty rekrutacyjnej:
PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
Po podpisaniu umowy każdy student otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat czesnego.