financial management2.png

Financial Management

Poziom
Studia I stopnia
Czas trwania
3 lata
Język
EN
Uzyskany tytuł
Licencjat
Tryb
Tryb stacjonarny
Adam Miziołek
Starszy specjalista ds. studentów zagranicznych
Adam Miziołek

O kierunku

Podstawowe informacje

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2022/2023 ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2023/2024 ROZPOCZYNA SIĘ W LUTYM 2023

Nasz kierunek Financial Management daje możliwość dołączenia kreatywnym i pełnych pasji młodym ludziom do zróżnicowanej międzynarodowej społeczności i doświadczonych ekspertów w celu opanowania wyzwań związanych z finansami 5.0 w nadchodzących dziesięcioleciach. W ten sposób przyszli liderzy biznesu w finansach otrzymują holistyczne zrozumienie czynników wpływających na zrównoważoną wartość i ryzyko, a także umiejętności zarządzania cyfrową i ekologiczną transformacją przedsiębiorstw.

ALK była jedną z pierwszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej, która uznała wszystkie 17 celów zrównoważonego rozwoju. W rezultacie zrównoważony rozwój jest w pełni zintegrowany z naszymi programami nauczania, aby spełnić oczekiwania rynku pracy, wymagania stowarzyszeń zawodowych, a przede wszystkim wartości cenione przez społeczność Koźmińskiego.

Unikalna propozycja wartości tego programu opiera się na wysokich standardach jakości kształcenia uznawanych na arenie międzynarodowej, ścisłej współpracy z najlepszymi partnerami strategicznymi, praktycznym doświadczeniu naszych studentów, uwzględnianiu przez społeczność lokalną indywidualnych ścieżek kariery oraz możliwości znalezienia pracy na arenie międzynarodowej.

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w dziedzinie matematyki, czy masz talent biznesowy, na kierunku Financial Management znajdziesz stymulujący i inspirujący ekosystem, który pozwoli Ci rozwinąć kluczowe kompetencje i zdobyć wymarzoną pracę, lub kontynuować naukę na naszym cenionym na całym świecie (w rankingu FT) kierunku Master in Finance & Accounting:

FT-master-in-finance-21.png

Absolwenci otrzymują dyplom licencjacki z finansów i rachunkowości prowadzonego w języku angielskim, który również zawiera informację o ukończonym zakresie studiów Financial Management.

Dołącz do specjalnej grupy dla kandydatów kierunków licencjackich na Facebooku TUTAJ.

Atuty kierunku

1
Ucz się od ekspertów!

Poznaj naszych partnerów strategicznych, którzy zapewniają dostosowanie programu studiów do oczekiwań rynku pracy, dyskutuj z doświadczonymi ekspertami podczas zajęć i odkrywaj praktyki biznesowe podczas stażu u głównych graczy na rynku, takich jak Goldman Sachs, BNP Paribas Securities Services, Citi itp.

2
Zapisz się na program typu double degree i zdobądź dwa dyplomy!

Zdobądź dwa dyplomy cenionych uczelni w Europie i Azji. Przy takim samym nakładzie pracy i bez zmiany w wysokości czesnego rocznego możesz dołączyć do kosztownych studiów w ISEG Lisbon, Aston University, University of Limerick, Hong Kong Baptist University lub IESEG School of Management. Czesne jest płatne tylko w Akademii Leona Koźmińskiego (dyplom Akademii Leona Koźmińskiego i drugi dyplom z naszej uczelni partnerskiej).

3
Weź udział w wymianiemiędzynarodowej bez żadnych obaw

Dzięki tzw. "Mobility Window" na 5. semestrze, studenci mają pełną swobodę wyboru przedmiotów zgodnie z własnymi potrzebami, bez żadnych różnic programowych.

4
Zapoznaj się z laboratorium finansowym Bloomberga

Studenci mają pełny dostęp do profesjonalnej bazy danych Bloomberg, specjalizującej się w dostarczaniu informacji finansowych, materiałów edukacyjnych i analiz. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces nauczania opiera się na rzeczywistych wskaźnikach i informacjach ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

5
Dołącz do przyjaznej sieci i zdobądź przyjaciół na całe życie

Informacje na temat wymagań dotyczących przedmiotów, zajęć pozalekcyjnych, wydarzeń, życia towarzyskiego i najlepszych imprez będą przekazywane przez starszych kolegów jeszcze przed przybyciem na kampus ALK.

Partnerzy programu

Kierunek jest aktywnie wspierany przez biznesowych partnerów strategicznych, którzy zapewniają, że program nauczania odpowiada najnowszym wymaganiom rynku pracy. Obecnie są nimi: Goldman Sachs, BNP Paribas Securities Services oraz S&P Global oraz Crisil.

Każdy z naszych partnerów jest aktywnie zaangażowany w kształtowanie i kierowanie procesem studiów poprzez udział w dostarczaniu nieocenionego wkładu w program studiów, organizowanie gościnnych warsztatów prowadzonych przez doświadczoną kadrę kierowniczą wyższego szczebla, dzielenie się swoją wiedzą z zakresu zrównoważonego finansowania przedsiębiorstw, rynków kapitałowych, sprawozdawczości finansowej, analizy inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem itp.

 

Programy Double Degree

W trakcie toku studiów student kierunku Financial Management ma możliwość wyjazdu na trzecim roku do jednej z naszych partnerskich uczelni na tzw. program double degree, dzięki któremu otrzyma nie tylko dyplom Akademii Leona Koźmińskiego, ale również naszej partnerskiej uczelni! Czesne są płacone tylko w Akademii Leona Koźmińskiego.

Kliknij w logo uczelni partnerskiej, aby dowiedzieć się więcej na temat uczelni, która Cię interesuje.

Dostępne programy double degree w ramach kierunku Financial Management:

Akredytacje, Certyfikaty oraz Uznanie

O jakości programu świadczą dodatkowo międzynarodowe akredytacje (ACCA, CIMA).

Absolwenci kierunku uzyskują zwolnienie z 7 (AB, MA, FA, LW, PM, FR, FM) spośród 9 egzaminów w ramach zdobywania prestiżowej międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy ALK a Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) z siedzibą w Londynie studenci  mają możliwość uzyskania międzynarodowego dyplomu z rachunkowości zarządczej

Obejrzyj krótkie wideo dotyczące kierunku

A word from the leader of the program

dr Franjo Mlinarič

Program Master in Finance and Accounting gwarantuje dostęp do najlepszych światowych praktyk, wiedzy akademickiej i odpowiednich szkoleń w samym sercu Europy. Jest on uznawany na całym świecie przez najbardziej prestiżowe organizacje zawodowe i rankingi w świecie finansowym, a także przez partnerów strategicznych programu: Accenture, Citibank Europe Plc., Santander i KPMG.

 

Nasi starannie wyselekcjonowani studenci z ponad dwudziestu krajów na całym świecie przyczyniają się do tworzenia kreatywnego i ambitnego środowiska, w którym pracują wybitni badacze akademiccy i doświadczeni praktycy rynku. Kładziemy duży nacisk na eksperymentalną naukę przez praktykę, zajęcia pozalekcyjne oraz międzynarodową wymianę studentów i wykładowców, aby wspierać unikalne połączenie wiedzy i umiejętności konkurencyjnych w branży na całym świecie.  

 

Program obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej w celu uzyskania przez studenta krytycznego spojrzenia i prognozowania w czasach niestabilnego i niejednoznacznego środowiska. Tak więc, naszą pasją jest wzmocnienie pozycji nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznie poprawnych liderów świata biznesu i finansów. Razem z naszymi studentami dążymy do doskonałości i zapraszamy do dzielenia się naszymi ambicjami.  

Wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne

 • Wiedza na temat wewnętrznych i zewnętrznych czynników wpływających na kondycję finansową międzynarodowych korporacji  
 • Znajomość wytycznych dotyczących zrównoważonych finansów i normy etyczne stosowane przy rozwiązywaniu problemów biznesowych i finansowych
 • Dobra znajomość fachowej terminologii w języku angielskim, pozwalająca na swobodną komunikację w świecie międzynarodowych finansów korporacyjnych  
 • Możliwość stania się częścią międzynarodowej społeczności w Akademii Leona Koźmińskiego i zrozumienia różnych kultur poprzez projekty grupowe i pracę zespołową.  
 • Wiedza praktyczna związana z działalnością przedsiębiorstwa  
 • Umiejętności, które umożliwiają efektywne zarządzanie firmą  
 • Wiedza i umiejętności w zakresie Twoich zainteresowań poprzez kursy do wyboru  
 • Przygotowanie do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego

Perspektywy zatrudnienia

Po ukończeniu studiów na kierunku Financial Management w języku angielskim można podjąć pracę:  

 • we wszelkiego rodzaju instytucjach mających do czynienia z usługami finansowymi (banki, firmy ubezpieczeniowe, fundusze, firmy brokerskie), w korporacjach międzynarodowych oraz w sektorze publicznym
 • Praca związana ze zrównoważonymi finansami z dużymi perspektywami w instytucjach finansowych i firmach konsultingowych, np. analityk SF lub konsultant.
 • w sektorze prywatnym jak i publicznym na stanowisku kontrolera, księgowego, audytora lub specjalisty w podobnej dziedzinie
 • w agencji konsultingowej lub własnej firmie świadczącej usługi finansowe i doradcze przedsiębiorstwom polskim i zagranicznym

Struktura programu

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW

Zajęcia są w przeważającej mierze oparte na realnych przypadkach biznesowych, zapewniając tym samym, że zdobyta wiedza spełnia aktualne oczekiwania branży.

Studenci szkolą swoje umiejętności w projektowaniu i estymowaniu modeli finansowych dostosowanych do rozwiązywania problemów biznesowych np. budżetowanie, wycena projektów inwestycyjnych, kalkulacja kosztów, wycena przedsiębiorstw.

 

PRZEDMIOTY PODSTAWOWE

 • Principles of Finance 
 • Ethics in Finance and Accounting 
 • Introduction to Organizational Behaviour 
 • Microeconomics 
 • Macroeconomics 
 • Business Simulation Games 
 • Corporate and Business Law 
 • Foreign Language I - Business English
 • Foreign language II - German /Polish/Spanish  
 • Bachelor Seminar 
 • Internship 
 • Sports 

  

PRZEDMIOTY: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

 • Corporate Finance I 
 • Corporate Finance II 
 • Valuation & Value Based Management            
 • Financial Markets 
 • Investment and Funds Operations 
 • Banking 
 • Auditing and Management Control 
 • Preparing Financial Statements 
 • Financial Statement Analysis 
 • Financial Accounting 
 • Financial and Tax Reporting 
 • Managerial Accounting 
 • Preperations for Professional Qualifications  
 • ACCA/CFA/CIMA 

  

PRZEDMIOTY: METODY ILOŚCIOWE

 • VBA in Finance and Accounting 
 • Financial Data Analysis 
 • Econometrics and Research Methods              
 • Quantitative Methods I 
 • Quantitative Methods II 
 • Statistics 

  

PRZEDMIOTY: ZARZĄDZANIE

 • Principles of Management 
 • Performance Management                               
 • Business Strategy Planning 
 • Startups and Business Plan 

+PRZEDMIOTY DO WYBORU

 

alk

Organizacja zajęć

 • Program stacjonarny  

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

Społeczność

Opinia studentów i absolwentów

Sofiia Mishchenko

I have not had a single thought that this was not the right program to choose. Joining the Financial Management program at Kozminski university two years ago has opened a whole new world for me. Highly-qualified professors, motivated students, excellent organization, and support have been proving the level of the school to be on the top level from the beginning. KU provides us with access to various financial tools and resources, creates inspirational meetings with international companies’ representatives, and lectures with foreign professors, which helps to investigate and learn the broad field of finance from a new perspective every day. Moreover, I could not have even thought of having such fun students life, which our university’s organizations and events bring into my days. It is definitely worth considering joining us in order to put your life on a new, fun, and extremely efficient path!

Financial Management Buddy Program

Nowe pokolenie studentów naszego programu otrzymuje pełne wsparcie od bardziej doświadczonych studentów w ramach Buddy Program. Jest to inicjatywa polegająca na wolontariacie między studentami, którzy pomagają w pokonywaniu pierwszych wyzwań w trakcie studiów, a także w budowaniu kariery zawodowej.

Więcej informacji TUTAJ.

Rekrutacja

Prosimy o kontakt za pośrednictwem maila: admission@kozminski.edu.pl lub telefonicznie: 22 519 22 69 w godzinach pracy 8:30 – 16:00 (poniedziałek - piątek). Istnieje możliwość umówienia się z nami indywidualnie rezerwując termin pod linkiem. Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z trzech dowolnych przedmiotów, wybranych przez kandydata spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.  

Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty kwalifikacyjne w proporcji:    

 • 1% na poziomie podstawowym =1,5 punktu kwalifikacyjnego;

 • 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty kwalifikacyjne;  

 • 1% z matematyki na poziomie rozszerzonym = 3 punkty kwalifikacyjne;  

Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty kwalifikacyjne.      Na studia zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 350 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała aż do wyczerpania limitu miejsc.  

Posiadacze certyfikatu Project Management Principles PMI ATP, czyli laureaci i finaliści konkursu "Zwolnieni z Teorii", w przypadku nieosiągnięcia progu punktowego mogą otrzymać za swój zrealizowany projekt społeczny 40 dodatkowych punktów.

Przy rejestracji kandydatów na studia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online oraz złożyć następujące dokumenty:

 • kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu)
 • tłumaczenie świadectwa na język polski lub angielski, dokonane przez tłumacza przysięgłego
 • legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie oraz uznanie świadectwa uzyskanego za granicą (w ciągu pierwszego semestru) – nie dotyczy matur IB, EB,  oraz matur z krajów UE, EEFTA, OECD, Chin, Ukrainy i Białorusi Więcej informacji
 • dowód osobisty do wglądu
 • potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna)
 • certyfikat potwierdzający znajomość j. angielskiego:
  • FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT wydane przez University of Cambridge
  • IELTS  (>= 6.0 punktów, poziom akademicki)
  • TOEFL iBT (>=87 punktów)
  • TOEIC (>= 700 punktów z testu)
  • LCCI (English for Business poziom 2, 3, lub 4)
  • FTBE (Foundation Certificate for Teachers of Business English)
  • TELC (B2 Certificate in English)
  • London Test of English certificates (PEARSON) - poziom 3, 4, 5

Kandydaci, którzy ukończyli edukację w języku angielskim w jednym z krajów UE, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, zdali maturę EB lub IB albo uzyskali wynik co najmniej 95% na poziomie podstawowym lub 80% na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego na egzaminie maturalnym, mogą zostać zwolnieni z wymogu złożenia certyfikatu znajomości języka angielskiego.

Czesne powinno być przelane na indywidualne konto studenckie, które jest przypisane i wysłane do studenta wraz z decyzją o przyjęciu.

W przypadku wiz, zakwaterowania i innych codziennych spraw prosimy o kontakt z naszym Centrum Wsparcia i Obsługi Studenta: studentsupport@kozminski.edu.pl.

Świadectwa uzyskane za granicą (za wyjątkiem matur IB, EB, matur a krajów UE, EEFTA, OECD, Chin, Ukrainy i Białorusi) podlegają obowiązkowi uzyskania legalizacji dokonanej w ambasadzie lub innej odpowiedzialnej za to instytucji w kraju otrzymania świadectwa, a także uzyskania uznania w Kuratorium Oświaty w Polsce (w ciągu pierwszego semestru).

1
Rejestracja

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni i załącz skany wymaganych dokumentów.   

2
Opłata rekrutacyjna

Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

3
Weryfikacja i złożenie dokumentów

Aplikacja i załączone dokumenty zostaną poddane weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną. Po zatwierdzeniu aplikacji, wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK (osobiście lub za pośrednictwem poczty).

4
Decyzja

Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów Komisja Rekrutacyjna akceptuje aplikacje na studia i wpisuje na listę studentów, co potwierdzone będzie mailowo.

5
Podpisanie umowy

Ostatnim krokiem procesu rekrutacji jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.

Opłaty

Financial Management - Opłaty
I rok II rok III rok
Płatność za semestr 13 150 zł 13 800 zł 14 450 zł
Płatność za semestr w 5 ratach 5 x 2650 zł 5 x 2 780 PLN 5 x 2 910 zł
Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Opłata rekrutacyjna na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim wynosi 85 zł.   Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać wpłat:   PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637  SWIFT Code: PKOPPLPW  IBAN: PL 

Stypendia i ulgi

Atuty ponadprogramowe studiowania w ALK