O seminarium
O uczelni Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) jest pierwszą w Polsce i jedną z wiodących w Europie prywatnych szkół biznesu. Założona w 1993 roku, ALK szybko zdobyła uznanie za wysoką jakość kształcenia, umiędzynarodowienie, umiejętność współpracy z otoczeniem spoleczno-biznesowym oraz zaangażowanie w rozwój swoich studentów i absolwentów. Pozycja ALK jest potwierdzona obecnością w rankingach Financial Times oraz uzyskaniem trzech prestiżowych akredytacji międzynarodowych (Triple Crown): AACSB, EQUIS i AMBA. Tylko 1% szkół biznesowych na świecie może pochwalić się takim osiągnięciem. Wspierając transformację gospodarczą w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat ALK wykształciła ponad 70 000 absolwentów. Misją uczelni jest wykorzystywać zmysł przedsiębiorczości i doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, transformacji cyfrowej i etycznego przywództwa w pomaganiu naszym interesariuszom sprostać współczesnym wyzwaniom.
Pakiet korzyści Intensywne Seminarium Doktorskie oferowane przez Akademię Leona Koźmińskiego to program skierowany do ludzi, którzy chcą zmieniać świat z użyciem zaawansowanej wiedzy w dziedzinach zarządzania, finansów, ekonomii i innych obszarach biznesowych. Program oferuje kompleksowe wsparcie w realizacji doktoratu w trybie eksternistycznym. Uczestnicy programu uzyskają dostęp do zaawansowanych programów badawczych, nowoczesnych zasobów naukowych oraz współpracy z uznanymi międzynarodowymi profesorami i ekspertami. Program oferuje nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także stwarza warunki sprzyjające rozwojowi umiejętności badawczych i akademickich. Dołączając do programu doktorskiego Akademii Leona Koźmińskiego, stajesz się częścią prestiżowej historii, która inspiruje do osiągania sukcesów zarówno w świecie akademickim, jak i biznesowym.
Cel seminarium Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce to seminarium doktorskie zaprojektowane dla osób, które myślą o karierze naukowej lub chcą poznać warsztat jakim posługują się naukowcy.
Celem seminarium jest wyposażenie uczestników w umiejętności niezbędne do samodzielnego projektowania i prowadzenia badań naukowych. Seminarium stanowi wprowadzenie do wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych koniecznych do podjęcia i prowadzenia badań naukowych, prezentowania ich wyników w formie publikacji oraz prezentacji na konferencjach naukowych, oraz przygotowania rozprawy doktorskiej w zakresie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości oraz ekonomia i finanse.
Seminarium doktorskie - metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce składa się z dwóch modułów.
Moduł 1 (obligatoryjny) składa się z trwającego jeden semestr obligatoryjnego bloku 90h zajęć dydaktycznych stanowiących intensywne wprowadzenie do metodyki projektowania i prowadzenie badań naukowych. Pierwszy moduł kończy się przygotowaniem projektu badawczego, który może się stać podstawą do aplikacji realizacji doktoratu w trybie eksternistycznym, aplikowania w ramach programu na doktorat wdrożeniowy oraz przygotowania aplikacji do szkoły doktorskiej. Po ukończeniu modułu uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia seminarium.
Moduł 2 (fakultatywny) oferuje uczestnikom możliwość przygotowywania rozprawy doktorskiej w zakresie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości oraz ekonomia i finanse w trybie eksternistycznym pod kierunkiem opiekuna naukowego, z dostępem do infrastruktury oraz wybranych zajęć i seminariów naukowych oferowanych na Akademii Leona Koźmińskiego.
Atuty seminarium
Istotą seminarium jest nabycie kompetencji pozwalających na projektowanie i prowadzenie badań naukowych. W trakcie seminarium każdy uczestnik nabędzie kluczowe twarde i miękkie umiejętności niezbędne w pracy naukowej. Program został zbudowany i jest prowadzony przez naukowców z międzynarodowych doświadczeniem w zakresie prowadzenia badań.
Kluczowym elementem seminarium jest praca indywidualna nad projektem badania naukowego, tak aby uczestnik mógł zastosować w praktyce wiedzę i umiejętności nabywane na zajęciach realizowanych w ramach seminarium. Wykładowcy zapewniają na bieżąco informację zwrotną w zakresie nurtujących pytań, pomagając wyznaczyć kierunek badań uczestnika.
Seminarium zostało zaprojektowane w sposób optymalny i zintensyfikowany tak, aby każda godzina zajęciowa wnosiła wartość dodaną w zakresie rozwoju kluczowych kompetencji badawczych oraz końcowego projektu badania naukowego uczestników.
Akademia Leona Koźmińskiego posiada światowej klasy infrastrukturę badawczą oraz doświadczoną, międzynarodową kadrę naukową. Uczestnicy seminarium będą mieli możliwość dostępu do infrastruktury, kadry oraz wydarzeń naukowych odbywających się na ALK, które pomogą im w realizacji projektów badawczych.
Po ukończeniu seminarium uczestnicy mają możliwość kontynuacji pracy nad własnymi dysertacjami w formule eksternistycznej. W ramach drugiego modułu seminarium uczestnicy zostaną objęci indywidualną opieką naukową i dostępem do niezbędnej infrastruktury, która umożliwi im realizację projektów badawczych.
Adresaci seminarium
Kierownik seminarium
Doktor nauk prawnych i magister historii. Absolwent studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (EMBA), a także Doctor of Business Administration (DBA) w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Autor dwóch monografii naukowych oraz kilkunastu artykułów naukowych poświęconych tematyce: filozofii prawa, teorii prawa, etyce prawniczej oraz zarządzaniu humanistycznemu. Laureat nagrody Prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Lublinie za najlepszą pracę naukową w 2022 r.
Wieloletni pracownik jednostek administracji publicznej różnego szczebla. W latach 2022-2024 dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Popularyzator nauki, autor podcastów naukowych.
Program
Program seminarium
Program seminarium kładzie nacisk na kluczową wiedzę i kompetencje w zakresie projektowania i prowadzenia badan naukowych. Uczestnicy seminarium zostaną zaznajomieni z podstawowymi formami i wymogami realizacji projektów badawczych oraz zostaną zaznajomieni z warsztatem naukowym z uwzględnieniem formułowania problemów, pytań i hipotez badawczych, nowoczesnych metody przeglądu literatury i identyfikowania luki badawczej, projektowania badań naukowych, strategii badawczych oraz gromadzenia i analizy danych ilościowych i jakościowych. Seminarium jest uzupełnione o kompetencje w zakresie pisania naukowego, upowszechniania wyników, promocji badań naukowych, a także kwestie praw autorskich i etyki w badaniach naukowych.
Organizacja zajęć
W ramach Modułu 1 seminarium przez jeden semestr uczestnicy biorą udział w interaktywnych zajęciach zespołowych, realizowanych zgodnie z harmonogramem seminarium. Zajęcia prowadzone są w języku polskim w wymiarze 90 jednostek zajęciowych trwających 45 minut w semestrze. Ze względu na intensywny charakter seminarium uczestnicy mają obowiązek udziału we wszystkich zajęciach. Wybrane zajęcia odbędą się w formie zjazdów stacjonarnych, większość zajęć będzie realizowanych w formule online za pośrednictwem platformy Teams. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedzielę w godz. 9.00-16.00.
Start kursu: marzec 2025 r. Koniec kursu: czerwiec 2025 r.
Planowane daty zajęć
- 2 marca Zjazd 1 (stacjonarnie)
- 15 – 16 marca Zjazd 2 (online)
- 12 – 13 kwietnia Zjazd 3 (online)
- 26 – 27 kwietnia Zjazd 4 (online)
- 10 – 11 maja Zjazd 5 (online)
- 24 – 25 maja Zjazd 6 (online)
- 24 – 25 maja Zjazd 6 (online)
- 14 czerwca – Zjazd 7 (stacjonarnie) Prezentacja projektów finalnych
W ramach Modułu 2 seminarium uczestnicy po wykupieniu subskrypcji, biorą udział w kolejnych semestrach w konsultacjach indywidualnych z opiekunem naukowym w wymiarze 4 godzin w semestrze oraz mają możliwość korzystania z zasobów Uczelni. Konsultacje indywidualne odbywają się podczas dyżurów wyznaczonych przez opiekuna naukowego lub w innych terminach uzgodnionych z uczestnikiem. Korzystanie z zasobów uczelni i udział w wydarzeniach uzgadniany jest indywidualnie z kierownikiem seminarium. W ramach wykupionego pakietu Subskrypcji, Uczestnik ma prawo do:
- korzystania z zasobów biblioteki Uczelni;
- korzystania z baz naukowych i infrastruktury badawczej Uczelni;
- uczestniczenia w wybranych zajęciach i seminariach naukowych oferowanych na ALK;
- indywidualnych konsultacji z Opiekunem naukowym w wymiarze 4 godzin w semestrze;
- wszczęcia procedury trybu eksternistycznego przygotowania rozprawy doktorskiej.
Wykładowcy
Obszary badawcze i opiekunowie naukowi
Po ukończeniu seminarium uczestnicy będą mieli możliwość opieki naukowej realizowanej w ramach konsultacji indywidualnych. W linku poniżej znajdą Państwo listę obszarów badawczych, z których mogą być przygotowywane rozprawy doktorskie, oraz listę ich opiekunów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie obszary badawcze oraz opiekunów prac doktorskich.
Zasady rekrutacji
Na seminarium „Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce” może być przyjęta osoba posiadająca tytuł zawodowy magistra lub inny równorzędny dyplom.
Kandydaci, zainteresowani uczestnictwem w Seminarium doktorskim „Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”, proszeni są o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dokonania płatności opłaty rekrutacyjnej oraz dołączenie wymaganych dokumentów w terminie do dnia 23.02.2025 r.
-
złożenie wymaganych dokumentów poprzez kompletne wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dołączenie wymaganych załączników oraz dokonanie opłaty rekrutacyjnej
-
pozytywne przejście poszczególnych etapów postępowania rekrutacyjnego
-
zawarcie umowy w sprawie wysokości i warunków pobierania opłat związanych z odbywaniem seminarium „Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”. Przed zawarciem umowy prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:
- Zarządzenie w sprawie regulaminu kursu "Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”
- Zarządzenie w sprawie opłat za kurs "Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”
- Program kursu "Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”
-
Podanie o przyjęcie na Kurs (wzór podania)
-
Odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich wraz z suplementem lub notarialnie poświadczona kopia
-
Opis zainteresowań badawczych/wstępna koncepcja rozprawy doktorskiej
-
CV i list motywacyjny
-
1 Fotografię o formacie identycznym jak do dowodu osobistego
-
Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Opłatę rekrutacyjną w wysokości 500 zł należy wpłacić dokonując przelewu:
Nr konta: BANK PEKAO SA 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637 Tytuł przelewu: Imię i nazwisko Intensywne seminarium doktorskie
-
Pierwszy etap - Kandydaci zainteresowani uczestnictwem w „Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce” proszeni są o dokonanie płatności opłaty rekrutacyjnej, wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego oraz dołączenie wymaganych dokumentów.
-
Drugi etap polega na ocenie złożonej w procesie rekrutacyjnym dokumentacji w zakresie spełnienia warunków formalnych. W przypadku braków w dokumentacji, Kandydat zostanie wezwany do jej uzupełnienia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia wniosku o przyjęcie na kurs. W przypadku nieuzupełnienia dokumentacji w wyznaczonym terminie opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi.
-
Trzeci etap postępowania rekrutacyjnego polega na ocenie predyspozycji badawczych Kandydata na podstawie złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej z pracownikiem naukowym, którego zainteresowania badawcze są zbieżne z profilem zainteresowań badawczych Kandydata.
Po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego Kandydat niezwłocznie otrzymuje informację w sprawie przyjęcia albo decyzję o nieprzyjęciu na Seminarium.
Po uzyskaniu informacji o wpisie na listę uczestników „Metodologia i projektowanie badań naukowych w praktyce”, uczestnik Seminarium jest zobowiązany do zawarcia umowy z uczelnią i dokonania płatności za pierwszy semestr seminarium w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy.
Opłaty
Rok/Semestr | Opłata |
Opłata rekrutacyjna (opłata nie podlega zwrotowi) | 500 zł |
Kurs (90h) | 15000,00 zł brutto (stawka zw. VAT) |
Subskrypcja semestralna (kolejne lata) | 5000,00 zł brutto (stawka zw. VAT) |
Opłatę rekrutacyjną w wysokości 500 zł należy wpłacić dokonując przelewu:
- Nr konta: BANK PEKAO SA 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
- Tytuł przelewu: Imię i nazwisko Intensywne seminarium doktorskie
Kontakt
Dr Dawid Kostecki - w sprawach merytorycznych e-mail: dkostecki@kozminski.edu.pl
Mgr Rafał Dobosz – w sprawach administracyjnych tel. 225192183 e-mail: centrum@kozminski.edu.pl