Koźmiński MBA dla Inżynierów 

Jesteśmy online ready.
W razie konieczności każde zajęcia z pierwszego semestru jesteśmy w stanie poprowadzić w formule online.
DYREKTOR PROGRAMU 

Nikolay Kirov

kirov@kozminski.edu.pl

 Praktyk z zapleczem naukowym. Od 1996 roku prowadzi wykłady, szkolenia i doradztwo z Negocjacji w biznesie, Negocjacji strategicznych i międzynarodowych, Budowania relacji i kreowania wartości, Rozwiązywania konfliktów, Modeli e-biznesu i Strategii oraz Przywództwa i wdrażania zmian organizacyjnych.
Od 1999 roku prowadzi wykłady i warsztaty z negocjacji dla uczestników MBA Executive, MBA IT, MBA HR, MBA dla Finansistów, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej oraz na międzynarodowym programie MBA Executive realizowanym w języku rosyjskim w Białorusi.
Główne obszary doradztwa i szkoleń – negocjacje i budowanie relacji, negocjacje strategiczne, tworzenie wspólnych przedsięwzięć oraz wdrażanie zmian strategicznych dla firm z branż: finansowej, motoryzacyjnej, medycznej, farmaceutycznej, FMCG, turystycznej, budowlanej, wydawniczej, turystycznej, logistyki i przemysłu oraz instytucji publicznych:

  • BRE Bank, ING Bank Śląski, NBP, PKO BP, PZU, Raiffeisen POLBANK,Raiffeisen Leasing, Bankowe Towarzystwo Leasingowe, Union Investment
  • Mercedes, Renault, Renault Truck, KIA Motors, Kongsberg Automotive, GatX, Tramwaje Warszawskie
  • AUCHAN, EUROCASH, METRO GROUP, SCM Poland
  • PGNiG, NAFTA POLSKA, ORLEN Upstream, Polska Spółka Gazownictwa (a wcześniej Mazowiecka Spółka Gazownicza), Polskie Sieci Energetyczne PSE-INFO, GAZ-SYSTEM
  • Jabil Circuit Poland, Jabil Assembly Poland, Schneider Electric, WSK-Rzeszów
  • INFOVIDE-MATRIX, Carlson Wagonlit, JET LINE, CASINOS Poland, Q Development, Poczta Polska, Swede Center
  • Agencja Rozwoju Przemysłu, Operator ARP, Biuro Kadr i Szkoleń m.st Warszawy, Biuro Naczelnego Architekta m. st. Warszawy, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego
  • Medicover, POLFA Warszawa oraz szeregu firm z branży farmaceutycznej.


Opiekunem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekun i promotorem ponad 100 projektów doradczych dla administracji publicznej. 


Główne zainteresowania badawcze, to negocjacje i budowanie relacji z partnerami strategicznymi. Od 2005 r. członek Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe."


Obecnie, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Inicjatyw Strategicznych i Programów Edukacyjnych, Center of Excellence (Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów) Akademii Leona Koźmińskiego. Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży. Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członek Zarządu Fundacji Bargework, Członek Rady Programowej Fundacji „Pasja dla Edukacji i Rozwoju”.
W Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego specjalizuje się w projektowaniu programów rozwojowych dla firm i instytucji. Centrum realizuje studia Master of Business Administration, studia podyplomowe, programy rozwojowe, szkolenia, doradztwo, konferencje, odpowiada za relacje z absolwentami i kariery studentów oraz pozyskuje fundusze strukturalne i UE. W latach 2005-2008 był koordynatorem regionalnym największego projektu edukacyjnego w Europie "Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw” realizowanego przez Stowarzyszenie Uczelni Wyższych "Edukacja dla Przedsiębiorczości" w ramach SPORZL 2.3,A

Szanowni Państwo,

W dzisiejszych czasach inżynierowie, którzy zajmują stanowiska kierownicze, powinni rozumieć nie tylko, jak działa szeroko rozumiana produkcja, ale również poznać model biznesowy firmy i jej otoczenie ekonomiczne, tak aby być równorzędnym partnerem w rozmowach ze swoim zarządem oraz w rozmowach między organizacjami. 

Jeśli już jesteście członkami zarządu, to awansowaliście prawdopodobnie dlatego, że rozwinęliście swoje umiejętności branżowe, a inni to dostrzegli. Na tym stanowisku często okazuje się jednak, że umiejętności techniczne mają już mniejszą wagę, nabrały natomiast znaczenia umiejętności związane z budowaniem strategii, zarządzaniem i komunikowaniem się w zespole.

Zawodowo zajmuję się doradztwem negocjacyjnym i wykładam negocjacje strategiczne. Dzięki temu rozumiem, jak wielką wagę w dzisiejszych czasach mają tzw. „umiejętności miękkie” i w jak dużym stopniu decydują one o powodzeniu realizowanych przez nas projektów. Dla przykładu: obwodnicę Wrocławia „budowano” 17 lat. Realizacja trwała 3 lata, a poprzedzające ją „uzgodnienia” zajęły lat 14…

Właśnie dlatego, tworząc program „MBA dla inżynierów”, ogromny nacisk położyliśmy na umożliwienie zrozumienia i rozwinięcie umiejętności w zakresie przywództwa, zarządzania zmianą oraz negocjacji i komunikowania się. Zachęcam do przeanalizowania programu pod tym kątem oraz zwrócenia uwagi na przedmioty do wyboru.

Do zobaczenia w Akademii!

Nikolay Kirov


Program posiada trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym - EQUIS, AMBA i AACSB.

Są to tak zwane trzy korony, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 99 uczelni (mniej niż 1% szkół wyższych o profilu biznesowym), które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich Akademia Leona Koźmińskiego.

Pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające roztropnie i skutecznie realizować powierzone zadania.

FILOZOFIA STUDIOWANIA MBA  

520 godzin zajęć = cztery semestry studiów to czas, który pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości wraz z jej otoczeniem biznesowym. Poprowadzimy Cię od ekonomii i finansów poprzez strategię organizacji aż do tego, jak współpracować z ludźmi i budować relacje z partnerami biznesowymi.

Wszyscy rozpoczniecie naukę wspólnie na tzw. ogólnym programie menedżerskim (400 godzin lekcyjnych), niezależnie od wybranej specjalizacji.

Dopiero po semestrach, podczas których realizowany jest ogólny program menedżerski, kontynuujecie naukę na wybranym przez Ciecie semestrze specjalistycznym (HR, Cyfrowa Transformacja, FINANSE, IT, dla inżynierów, dla kadry medycznej, logistyka i łańcuch dostaw), na który składa się 120 godzin zajęć. W tym czasie będziecie doskonalić kompetencje zaprojektowane dla danej specjalności.

CZYTAJ WIĘCEJ

CEL STUDIÓW 

Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom nowoczesnej wiedzy z szeroko rozumianej dziedziny zarządzania, która stanowi podstawę do rozwoju praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metody rozwiązywania problemów firmy, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współdziałania z innymi. Program studiów umożliwia zapoznanie słuchaczy z ogólnymi warunkami gospodarczymi, kulturowymi, społecznymi oraz politycznymi związanymi z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma.

Absolwenci otrzymują dyplom uznawany i ceniony w środowisku kadry kierowniczej i przedsiębiorców, potwierdzający posiadanie wysokich kwalifikacji menedżerskich, sprzyjający dalszej karierze zawodowej.

WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW 

Studia kończą się napisaniem projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca dyplomowa przygotowywana jest w grupach 3-4 osobowych i podlega obronie przed komisją egzaminacyjną.
Dodatkowym warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów realizowanych podczas czterech semestrów zajęć.

ŚWIADECTWA I DYPLOMY 

Absolwenci studiów otrzymują:

- świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration ze specjalizacją (np. MBA Finanse, MBA HR), które  zgodnie z zapisem w Ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016r. poz.2259 art.19 upoważnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

- dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego zawierający 3 najważniejsze akredytacje: AMBA, EQUIS, AACSB

 

 

REKOMENDACJA ABSOLWENTA PROGRAMU 

Jeszcze nigdy nie przeżyłem tak wspaniałej przygody z nauką, jak w Akademii Koźmińskiego. Studia MBA były dla mnie wielkim wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem. Poza profesjonalną kadrą naukową i mentorskim podejściem, szkoła posiada przemiły personel w administracji. Projekt doradczy i wszystkie prace naukowe i zaliczeniowe zawsze były oparte o faktyczny stan i opisywały aktualną biznesową rzeczywistość. Dodatkowo szkoła zachęcała do wspólnego zespołowego analizowania i rozwiązywania casów czy problemów. Pamiętam też praktyczne zajęcia z psychologii i budowania zespołów podnoszące zdolności interpersonalne i pomagające w kontaktach biznesowych. Osobiście polecam szkołę i studia MBA wszystkim ceniącym profesjonalizm połączony ze zrozumieniem i podejściem partnerskim do studentów.

Piotr Rybicki

XII edycja Koźminski MBA dla inżynierów

Key Account Manager

Mediaform

ZOBACZ JAK WYGLĄDA OBRONA PROJEKTU DORADCZEGO I UROCZYSTA GRADUACJA 

UROCZYSTA GRADUACJA 


Kontakt: 
Izabela Obszańska

Doradca edukacyjny

Kontakt: 
Agnieszka Bartczuk-Jasińska

Starszy doradca edukacyjny