Wesprzyj Fundację Rozwoju
Strona główna
Zasady Zrównoważonego Rozwoju dla Biznesu

Zwinne i Kreatywne Zespoły z Action Learning

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
2 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
Tryb stacjonarny,
W tygodniu
10.10 - 11.10.2024

O szkoleniu

Cel szkolenia

Co to jest według mnie Action Learning? Moimi oczami jest to miejsce na uruchomienie mądrości kolektywnej zespołu. Zapraszam do zagłębienia się w metodzie, która z jednej strony jest piękna w swojej prostocie, a z drugiej przynosi natychmiastowe efekty w postaci innowacyjnych pomysłów. Pomysłów, które w zwykłej burzy mózgów mogłyby nie wyjść na światło dzienne. Wszystkim niedowiarkom, którym bliski jest model "opiniowania/ doradzania/ mentorowania" proponuję potestować jak "zawijanie myśli w pytania", wielopoziomowe i kumulatywne słuchanie, relacja „ja ok – ty ok” oraz oddanie inicjatywy wpływa na refleksyjność i kreatywność odbiorcy (pracownika).

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli: - planujesz wyjść poza utarte schematy uczenia się jedynie poprzez  tradycyjne szkolenia - jesteś duchem innowatora i poszukujesz nowych, dynamicznych i kreatywnych form rozwoju - widzisz organizację systemowo i zależy Ci na rozwijaniu zarówno jednostek jak i całych zespołów - chcesz promować w miejsce micro managementu i dyrektywności, przestrzeń i refleksyjność  - zauważyłeś jak ważne jest w XXI wieku budowanie kultury organizacyjnej opartej o „pracownika wiedzy” - w centrum Twojego zainteresowania jest „zwinność zespołu”

Czego możesz się spodziewać na warsztacie? Pracujemy w małych grupach do 12 osób i będzie: - tyle teorii ile trzeba - tak dużo doświadczenia, żeby wiedza „weszła w mięśnie bez wysiłku” - tak dużo pytań, żeby kreować nową świadomość - tyle inspiracji, żeby można się było dzielić się z innymi - tak dużo konkretnych narzędzi, żeby życie w organizacji było łatwiejsze - tyle dobrej energii, żeby przyjemny stan emocjonalny trwał na długo po spotkaniu

W dzisiejszym świecie sztuką staje się sztuka wyboru, w gąszczu miałkości i powierzchowności. Ucz się od najlepszych, przyjdź na Akademię Leona Koźmińskiego – zapraszam Magda Żmijewska Executive Coach PCC ICF, Action Learning Coach, Trener Biznesu, MBA Lecturer.

Adresaci szkolenia

 • Innowatorzy
 • Managerowie
 • Team liderzy
 • Liderzy HR
 • Dyrektorzy
 • Właściciele firm
 • Przedsiębiorcy
 • Coachowie
 • Trenerzy
 • Nauczyciele
 • Wszyscy Ci, którzy z ludźmi i poprzez ludzi mają osiągać cele
info

Program

Program: 2 dni

 1. Dzień 1: „Fundamenty Action Learning”, czym jest  „kopniak z miłością”?, metafora cebuli – ludzie mają warstwy,  budowanie relacji „ja ok – ty ok”, wielopoziomowe i kumulatywne słuchanie, „zawijanie” myśli w pytania, rola pytań otwartych/zamkniętych/z presupozycją, zasada „lejka”, faza analityczna i faza kreatywna, etyka na poziomie Senior Level, w czym tkwi skuteczność AL?, z jakiego powodu warto wdrożyć w organizacji AL?, co wyróżnia AL na tle innych metod pracy z grupą?, fundamentalne narzędzia AL, dwie reguły i 6 komponentów AL, kiedy AL może nie zadziałać?.

 

 1. Dzień 2: „Praktyka Action Learning”, praca z umiejętnościami liderskimi i interpersonalnymi,  jak budować zwinne zespoły? – międzynarodowe trendy i wyzwania, kto jest głównym klientem podczas sesji AL?, czego szukać we wzorcowej sesji AL?, ukryty cel AL?, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych?, najważniejsze z ważnych w praktykowaniu AL, sesja demo i dużo praktyki z perspektywy: „dawcy problemu”, uczestnika sesji, obserwatora sesji, coacha action learning.

 

Czas trwania szkolenia

2 dni - 16 h dydaktycznych ( 1 h dydaktyczna = 45min)

godziny : 9.00-16.00

Termin szkolenia

10 - 11 października 2024

Trenerka

Magdalena Żmijewska

Executive Coach PCC ICF, Clean Coach, Action Learning Coach, The Academy of Executive Coaching (UK) Faculty, Wykładowca studiów podyplomowych i MBA Akademii Leona Koźmińskiego.

W 2022 roku zaproszona do grona Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze Business and Economics, 8 edycji. Jest ukierunkowanym ekspertem rozwijającym liderów i profesjonalistów w biznesie. Jej obszary specjalizacji to: leadership, executive coaching, action learning, modelowanie talentów liderskich, non – directive communiactaion, neurolingwistyka i clean language, rozwojowe delegowanie i coachingowy feedback, zarządzanie energią osobistą oraz zarządzanie zmianą. 26 lat w biznesie, przez ponad 15 lat pracowała w dużych międzynarodowych organizacjach jako HR Manager m. in. w MTV Networks Polska, TVN S.A., Grupie Pracuj. Obecnie działa jako freelancer i wspiera rozwój organizacji i liderów jako certyfikowany Executive Coach (AoEC, PCC ICF, ECPC), w drodze do akredytacji na poziomie MCC (master level). Ukończyła cztery światowej klasy szkoły coachingowe, w tym Academy of Executive Coaching (UK) oraz amerykańską WBECS Breakthrough Coaching Enhanced. Dzisiaj jest Mentorem w programie AoEC UK - Dyplomu Praktyka Executive Coachingu. Wykładowca Executive MBA, Trener Biznesu, Personal Energy Expert, Akredytowany Superwizor ICF, Action Learning Coach. Zarządzania energią osobistą uczyła się od Mistrza Shaolin – Master Zen Hua Yanga zgłębiając tajniki jego autorskiego systemu przedłużającego życie Calligraphy Health. Od wielu lat jest Trenerem i Wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jej pasja to hodowla dwóch owczarków walijskich (The Welsh Corgi Cardigan) Bryśka i Pirata.

Zasady rekrutacji

1
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru. 

2
REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
KONTAKT

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Agnieszka Bartczuk-Jasińska

Opłaty

Tabela opłat
Cena szkolenia 2450 brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 2205 brutto (zw. z VAT)

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo potwierdzenie zapisu.