O kursie
Cel kursu
-
Przygotowanie uczestników do roli lidera wdrożenia BIM (Building Information Modeling) w organizacji zaangażowanej w projekty budowlane.
-
Szkolenie przygotowuje do zarządzania zmianą w organizacji jaką jest wdrożenie BIM z perspektywy procesów, standardów i dokumentacji, niezależnie od wykorzystywanego oprogramowania. W trakcie szkolenia są omawiane różne typy i zastosowanie oprogramowania.
-
Usystematyzowanie wiedzy na temat Implementacji BIM w zależności od rodzaju organizacji (inwestor lub deweloper, projektant architektoniczny, projektant branżysta, generalny wykonawca lub podwykonawca).
-
Przybliżenie metody formułowania założeń i celów implementacji BIM w zależności od specyficznych potrzeb organizacji i projektu.
-
Zapoznanie się uczestników z metodami wyboru oprogramowania i metod wymiany informacji BIM.
Atuty
Podstawą do budowy programu szkolenia jest doświadczenie trenera zdobyte w czasie implementacji i wykorzystania BIM na wymagających projektach kubaturowych i infrastrukturalnych.
Program szkolenia przedstawia zagadnienia wdrożenia BIM z perspektywy różnych uczestników procesu budowlanego (inwestora, projektanta, wykonawcy) i będzie dostosowany do specyfiki grupy w czasie szkolenia.
Program szkolenia jest jednakowo skierowany do tych, którzy rozważają pierwsze kroki w kierunku BIM i do tych, którzy chcą zoptymalizować funkcjonujący proces.
Wiedza zdobyta w czasie szkolenia może być natychmiast wykorzystana w bieżących projektach.
Partnerzy
Adresaci
Korzyści dla uczestników - co zyskujesz
Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę umożliwiającą:
- Określenie jaki zakres wdrożenia BIM jest optymalny dla ich organizacji.
- Określenie jakie korzyści z użycia metodologii BIM można uzyskać z perspektywy inwestora, projektanta i wykonawcy.
- Określenie optymalnego zakresu implementacji BIM w zależności od rodzaju organizacji i projektu budowlanego.
- Określenie zakresu dokumentacji i standaryzacji BIM niezbędnych dla ich organizacji i wskazania kierunków przyszłego rozwoju tych dokumentów.
- Stworzenie podstawowych dokumentów Exchange Information Requirement (EIR) i BIM Execution Plan (BEP) koniecznych w każdym projekcie BIM.
- Ocenienie kompletności Dokumentacji BIM stworzonej wewnątrz organizacji lub dostarczonej z zewnątrz.
- Określenie zakresu obowiązków osób pracujących na pozycjach związanych z BIM, w szczególności BIM Managera, BIM koordynatora i Information Managera.
- Przygotowanie planu implementacji BIM w organizacji.
Perspektywa zawodowa
Wiedza zdobyta w czasie szkolenia może byś wykorzystana na stanowiskach menadżerów projektów i menedżerów technicznych w budownictwie, w firmach wdrażających lub rozwijających wykorzystanie BIM.
Przekazana wiedza pozwoli poprowadzić projekt wdrożenia BIM w organizacji. Nie jest to szkolenie z oprogramowania, ale z zarządzania zmianą jaką jest wdrożenie BIM.
Umiejętności związane z wprowadzaniem zmiany jaką jest implementacja BIM mają zastosowanie w wielu innych sytuacjach, gdzie zarządzanie zmianą jest konieczne, na przykład wprowadzanie innowacyjnych procesów czy technologii.
Program szkolenia
Ramowy program kursu
Organizacja zajęć
Czas trwania: 2 dni (16 h dydaktycznych)* w godz. 9.00-16.30.
Podczas zajęć zapewnimy Państwu przerwę kawową oraz dwudaniowy obiad z opcją wegetariańską do wyboru.
* jedna godzina dydaktyczna to 45 minut
Terminy
25-26.04.2023
Społeczność
Trener
Architect, Project Manager, skoncentrowany na optymalizacji, integracji i innowacji procesów zarządzania w budownictwie. Ekspert w przygotowaniu i implementacji strategii BIM dostosowanej do wymogów klienta na wszystkich etapach procesu budowlanego.
W ciągu 20 lat pracy w budownictwie ewaluował od roli projektanta do Project Managera zarządzającego projektami podniesienia wydajności w budownictwie, a w szczególności implementacją procesu BIM.
Swoje metody pracy rozwijał w czasie koordynacji technicznej części projektów i implementacji BIM w Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Filipinach. Prowadził projekty implementacji BIM w biurach projektowych, w firmach wykonawczych i organizacjach rządowych będących inwestorem w budownictwie. Jako Project Manager i BIM Manager potwierdził wartość swojego podejścia w mega projektach lotnisk w ZEA, jak i wymagających techniczne projektach realizowanych przez gwiazdy światowej architektury. Założyciel Project-BIM (http://project-bim.com/), organizacji zajmującej się konsultacjami i szkoleniami dla firm pracujących nad wzrostem wydajności, poprawą komunikacji oraz wdrażających i stosujących BIM.
Stawia na otwartą komunikację, zminimalizowaną hierarchię i racjonalnie użytą innowacyjną technologię.
Zasady naboru
Jest zalecane, aby uczestnicy kursu posiadali podstawową wiedzę na temat zarządzania projektami budowlanymi w swojej branży i podstawową wiedzę dotyczącą budownictwa.
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie łączy się z innymi ewentualnymi rabatami.
Cena szkolenia | 2400 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 2160 zł brutto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl