O kursie
Cel szkolenia
- Nabycie wiedzy w nowej metodyce prowadzenia projektów
- Nabycie praktycznej umiejętności budowania modelu hipotez
- Przećwiczenie analizy wielowymiarowych danych z użyciem arkusza kalkulacyjnego
- Wprowadzenie do wnioskowania statystycznego
- Rozegranie symulacji z zakresu analizy losowych zmiennych w biznesowym środowisku
- Poznanie cyklu życia projektu eksploracyjnego
- Nabycie umiejętności stawiania hipotez i definiowania zakresu, który ma je zweryfikować
Dlaczego warto
W coraz bardziej nieprzewidywalnym środowisku biznesowym podejście zwinne w niektórych aspektach przestaje wystarczać. Czasem celem projektu jest przede wszystkim zdobycie wiedzy w zachowaniach klientów, technologii, biznesu i na tej podstawie zdefiniowanie wymagań. W takie sytuacji z pomocą przychodzi eksploracyjne zarządzanie projektami, zwane też Hypothesis Driven Project, lean startup, R&D, ekstremalnym.
W uruchamianiu nowych biznesów, testowaniu nowych technologii, definiowaniu nowych produktów i usług krytycznym czynnikiem jest szybkie dowiedzenie się, czy wybrana koncepcja w ogóle ma sens. A jeżeli nie to, natychmiastowe jej skasowanie, aby zrobić miejsce dla lepszej koncepcji. Podejście eksploracyjne stawia przede wszystkim na redukcję niepewności decyzyjnej. Temu podporządkowuje zakres projektu.
Zarządzanie projektami rozwinęło szereg podejść. Pierwszym było kaskadowe, które pomagało realizować kosztowne inwestycje, z czasem wyłoniło się podejście mające na celu optymalizację procesów produkcyjnych i usługowych, wreszcie od dwudziestu lat triumfy święci podejście zwinne do realizacji przedsięwzięć o dużej zmienności wymagań. Dziś wyłania się czwarte podejście przydatne, eksploracyjne, stosowane gdy nieprzewidywalność projektu jest jeszcze większa.
Koncepcja eksploracyjnego podejścia do prowadzenia projektów powoli przebija się na rynek pod różnymi nazwami. Jednak nie mówi o nim ani PMBOK Guide, ani dokumentacja PRINCE2, ani Manifest Agile, ani Scrum Guide. Po raz pierwszy zebraliśmy wiedzę z wielu źródeł na ten temat i przedstawiamy ją w formie szkolenia.
Co zyskujesz
- Poznasz nową metodykę prowadzenia projektów
- Potrafisz zbudować model hipotez i zdefiniować zakres, który ma je zweryfikować
- Rozwiniesz umiejętność wnioskowania statystycznego
- Poznasz cykl życia projektu eksploracyjnego
Program
Program szkolenia
Nowy termin szkolenia:
wkrótce.
Trener

PgMP®, PMP®, PMI-ACP®, SS Black Belt. Autor książek na temat zarządzania projektami: „Zarządzanie projektami dla początkujących", „W tym szaleństwie jest metoda", „Instrukcja obsługi projektu", „Przewodnik po zarządzaniu projektami (dla administracji publicznej)".
W przeszłości: właściciel firmy IT, wieloletni kierownik projektów, dyrektor departamentu zarządzania projektami i procesami w banku, wiceprezes firmy produkcyjnej. Zdobywca nagrody Inicjatyw .NET 2003, zdobywca nagrody PMI® Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014, 2016 za najlepsze na świecie szkolenia z zarządzania projektami, PMI Poland Chapter Product Award 2010 oraz ISAGA 2014 Award. W 2010 roku także kierownik projektu – finalisty konkursu Polish Project Excellence Award 2010 oraz w 2003 kierownik projektu nagrodzonego przez Microsoft w konkursie Inicjatywa. NET.
Prywatnie tworzy gry mobilne, wydane tytuły: Business Inc. oraz Republic Inc.
Zasady naboru
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami
Cena szkolenia | 2200 zł netto (stawka zw.z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 1980 zł netto (stawka zw.z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.
Osoby zainteresowane otrzymaniem FAKTURY proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl