Wesprzyj nas

26.02 - 27.02.2024

O kursie

Cel szkolenia

• Nabycie wiedzy w nowej metodyce prowadzenia projektów
  • Nabycie praktycznej umiejętności budowania modelu hipotez
  • Przećwiczenie analizy wielowymiarowych danych z użyciem arkusza kalkulacyjnego
  • Wprowadzenie do wnioskowania statystycznego
  • Rozegranie symulacji z zakresu analizy losowych zmiennych w biznesowym środowisku
  • Poznanie cyklu życia projektu eksploracyjnego
  • Nabycie umiejętności stawiania hipotez i definiowania zakresu, który ma je zweryfikować

Dlaczego warto

Rosnąca niepewność decyzji biznesowych

W coraz bardziej nieprzewidywalnym środowisku biznesowym podejście zwinne w niektórych aspektach przestaje wystarczać. Czasem celem projektu jest przede wszystkim zdobycie wiedzy w zachowaniach klientów, technologii, biznesu i na tej podstawie zdefiniowanie wymagań. W takie sytuacji z pomocą przychodzi eksploracyjne zarządzanie projektami, zwane też Hypothesis Driven Project, lean startup, R&D, ekstremalnym.

Koncentracja na wartości

W uruchamianiu nowych biznesów, testowaniu nowych technologii, definiowaniu nowych produktów i usług krytycznym czynnikiem jest szybkie dowiedzenie się, czy wybrana koncepcja w ogóle ma sens. A jeżeli nie to, natychmiastowe jej skasowanie, aby zrobić miejsce dla lepszej koncepcji. Podejście eksploracyjne stawia przede wszystkim na redukcję niepewności decyzyjnej. Temu podporządkowuje zakres projektu.

Nowa kompetencja w zarządzaniu projektami

Zarządzanie projektami rozwinęło szereg podejść. Pierwszym było kaskadowe, które pomagało realizować kosztowne inwestycje, z czasem wyłoniło się podejście mające na celu optymalizację procesów produkcyjnych i usługowych, wreszcie od dwudziestu lat triumfy święci podejście zwinne do realizacji przedsięwzięć o dużej zmienności wymagań. Dziś wyłania się czwarte podejście przydatne, eksploracyjne, stosowane gdy nieprzewidywalność projektu jest jeszcze większa.

Jedyne takie szkolenie

Koncepcja eksploracyjnego podejścia do prowadzenia projektów powoli przebija się na rynek pod różnymi nazwami. Jednak nie mówi o nim ani PMBOK Guide, ani dokumentacja PRINCE2, ani Manifest Agile, ani Scrum Guide. Po raz pierwszy zebraliśmy wiedzę z wielu źródeł na ten temat i przedstawiamy ją w formie szkolenia.

Co zyskujesz

• Poznasz nową metodykę prowadzenia projektów
  • Potrafisz zbudować model hipotez i zdefiniować zakres, który ma je zweryfikować
  • Rozwiniesz umiejętność wnioskowania statystycznego
  • Poznasz cykl życia projektu eksploracyjnego

1. Wprowadzenie

• Czym jest projekt
  • Różne podejścia do realizacji projektów
  • Założenia podejścia eksploracyjnego

2. Podejście eksploracyjne

• Obszary zastosowań
  • Inspiracja lean startup, hypothesis driven project management, ekstremalne zarządzanie projektami
  • Odniesienie do metod badań naukowych - cel - hipoteza - eksperyment
  • Hierarchia dowodów w biznesie
  • Przebieg projektu eksploracyjnego
  • Przykłady projektów eksploracyjnych z obszaru startupów, testowania technologii, wprowadzania nowych produktów na rynek

3. Analiza danych

• Próba statystyczna
  • Statystyka opisowa wprowadzenie
  • Wprowadzenie do analizy korelacja, regresja liniowej
  • Założenia podstawowe wnioskowania statystycznego
  • Zastosowanie arkusza kalkulacyjnego do analizy danych
  • Metoda Monte Carlo w zarządzaniu projektami

4. Symulacja Trucks

• Wprowadzenie w zasady symulacji
  • Rozegranie pierwszej części symulacji, analiza danych
  • Rozegranie drugiej części symulacji, analiza danych i podjęcie decyzji biznesowych
  • Rozegranie trzeciej części symulacji, analiza danych i podjęcie decyzji biznesowych, podsumowanie wyników
info

Nowy termin szkolenia:

26-27.02.2024 r.

Trener

dr Marcin Żmigrodzki

PgMP®, PMP®, PMI-ACP®, SS Black Belt. Autor książek na temat zarządzania projektami: Zarządzanie projektami dla początkujących, W tym szaleństwie jest metoda, Instrukcja obsługi projektu, Przewodnik po zarządzaniu projektami (dla administracji publicznej).

W przeszłości: właściciel firmy IT, wieloletni kierownik projektów, dyrektor departamentu zarządzania projektami i procesami w banku, wiceprezes firmy produkcyjnej. Zdobywca nagrody Inicjatyw .NET 2003, zdobywca nagrody PMI® Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014, 2016 za najlepsze na świecie szkolenia z zarządzania projektami, PMI Poland Chapter Product Award 2010 oraz ISAGA 2014 Award. W 2010 roku także kierownik projektu – finalisty konkursu Polish Project Excellence Award 2010 oraz w 2003 kierownik projektu nagrodzonego przez Microsoft w konkursie Inicjatywa. NET.

Prywatnie tworzy gry mobilne, wydane tytuły: Business Inc. oraz Republic Inc.

Zasady naboru

UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Joanna Sawicka-Golcz

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami

Tabela opłat
Cena szkolenia 2200 zł netto (stawka zw.z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 1980 zł netto (stawka zw.z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.

Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.

Osoby zainteresowane otrzymaniem FAKTURY proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl