SZKOŁA LETNIA - PODSTAWY PSYCHOLOGII Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII BIZNESU

Opiekun kierunku
Agata Kanclerz
Cel studiów

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi koncepcjami psychologii:

• wyjaśniającymi procesy przetwarzania informacji przez człowieka,
  • opisującymi działanie emocji i motywacji,
  • wyjaśniającymi mechanizmy społecznego funkcjonowania człowieka.

W ramach każdego bloku przedstawione zostaną nie tylko modele teoretyczne, ale także praktyczne przypadki, w których wiedza psychologiczna może zostać zastosowana dla znalezienia rozwiązania problemów biznesowych. Zakres wiedzy przedstawionej w ramach tych zajęć stanowi solidną podstawę dla dalszych studiów w dziedzinie stosowanej psychologii w zarządzaniu.

Adresaci szkolenia
  • Kandydatki i kandydaci na studia magisterskie (II stopnia) na kierunku Zarządzanie, w zakresie Psychologia w zarządzaniu, którzy kończyli inne niż zgodne z w/w programem kierunki studiów licencjackich.
  • Osoby, które zainteresowane są problematyką stosowania psychologii w zarządzaniu i biznesie.
GroupOfPeopleIllustration
Ramowy program szkolenia

Blok 1. Jak myślimy – procesy  poznawcze.

• Zmysły i odbiór wrażeń.
  • Percepcja – prawa organizacji percepcji.
  • Uczenie się i pamięć.
  • Myślenie i rozwiązywanie problemów.
  • Heurystyki i błędy poznawcze.

Blok 2. Jak czujemy i dlaczego działamy – psychologia emocji i motywacji.

• Neurofizjologia emocji.
  • Regulacyjna rola emocji.
  • Podstawy psychologii motywacji.
  • Motywowanie ludzi.

Blok 3. Jak działamy w grupach, zespołach i organizacjach – praktyczna psychologia społeczna.

• Stereotypy i uprzedzenia.
  • Psychologia postaw i wpływu postaw na zachowanie.
  • Perswazja – modele zmiany postaw i wpływania na zachowanie człowieka.
  • Człowiek w grupie – konformizm, wpływ społeczny, myślenie grupowe.

Podstawy psychologii z elementami psychologii biznesu Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 30 h*

* jedna godzina dydaktyczna to 45 minut.

Rankingi
Organizacja zajęć

Szczegółowy plan zajęć zostanie podany niebawem.

Już wkrótce

Trenerzy
prof. ALK dr Krzysztof Przybyszewski

Psycholog i politolog, wykładowca akademicki, badacz i niezależny konsultant biznesowy. Absolwent wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW (1995) i Szkoły Nauk Społecznych – Graduate School for Social Research przy IFiS PAN (1999). W 2002 r. uzyskał doktorat z psychologii w Instytucie Psychologii PAN. Od 1999 roku zatrudniony w Katedrze Psychologii Ekonomicznej ALK i Centrum Psychologii Ekonomicznej i Badań Decyzji ALK.

Członek stowarzyszeń naukowych: Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej, European Group for Process Tracing, Akademickie Stowarzyszenie Psychologii Ekonomicznej. Jego zainteresowania naukowe obejmują procesy podejmowania decyzji kolektywnych i indywidualnych, psychologię pieniądza oraz badania stosowane dotyczące decyzji konsumentów.

W ALK prowadzi wykłady na studiach magisterskich, podyplomowych, MBA i doktoranckich. Wybrane przedmioty to psychologia decyzji, psychologia ekonomiczna i finansowa, psychologia społeczna (i jej odmiany stosowane – psychologia reklamy i psychologia organizacji).

Zasady naboru
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku  i sprawdzenie  zasad naboru.

REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Rekrutacja online

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Cena szkolenia: 690 zł brutto (stawka zw. z VAT)

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl