O kursie
Cel kursu
Zapoznanie słuchaczy z podstawowymi pojęciami z zakresu matematyki i metod ilościowych jako narzędzi używanych w finansach, rachunkowości, zarządzaniu i innych naukach pokrewnych.
Nabycie przez słuchaczy umiejętności wykorzystania w praktyce podstawowych narzędzi algebry liniowej i analizy matematycznej, w szczególności rachunku macierzowego oraz rachunku różniczkowego.
Adresaci
Program szkolenia
- Suma i suma podwójna – zapis, obliczanie, własności.
- Rachunek macierzowy. Rodzaje macierzy. Przekształcenia elementarne. Charakterystyki liczbowe macierzy i ich własności. Macierz odwrotna. Równania macierzowe.
- Układy równań liniowych. Twierdzenie Cramera i twierdzenie Kroneckera – Capelliego. Rozwiązania bazowe. Zastosowania ekonomiczne.
- Ciągi i szeregi liczbowe.
- Funkcja jednej zmiennej rzeczywistej: podstawowe własności, granica funkcji, ciągłość funkcji.
- Rachunek różniczkowy funkcji jednej zmiennej. Zastosowania pochodnej funkcji: monotoniczność, ekstrema funkcji, wklęsłość, wypukłość, punkty przegięcia.
- Podstawowe funkcje wykorzystywane do opisu zagadnień ekonomicznych. Zastosowania praktyczne.
- Rachunek całkowy w zakresie funkcji jednej zmiennej. Zastosowania.
Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 40*
*jedna godzina dydaktyczna to 45 minut”
Terminy
wkrótce
Społeczność
Trener
Wykładowca w Katedrze Metod Ilościowych i Zastosowań Informatyki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia z Matematyki, Metod Ilościowych i Statystyki. Do jej głównych zainteresowań naukowych należy teoria optymalizacji i teoria gier. Jest autorem różnych podręczników z zakresu matematyki i statystyki. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć stacjonarnych, jak i on-line (współpracowała z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym).
Zasady rekrutacji
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.
Opłaty
Cena szkolenia: 690zł brutto (stawka zw. z VAT)
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl