Wesprzyj nas
SZKOŁA LETNIA - INTENSYWNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szkoła letnia - intensywny kurs języka angielskiego (Intensive General English Course)

Poziom
Kursy i szkolenia
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W tygodniu

O kursie

Cel kursu

• Diagnoza indywidualnych obszarów kompetencji językowych wymagających poprawy.
  • Usprawnienie dwóch najtrudniejszych do opanowania umiejętności: mówienia i pisania.
  • Nacisk na słownictwo wysokiej częstotliwości, najbardziej przydatne w sytuacjach prywatnych i służbowych.
  • Intensywne „zanurzenie w języku”.
  • Możliwe przygotowanie do egzaminu na poziomie B2.

Adresaci

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji językowych z poziomu B1 na poziom B2 wg skali CEFR.

Men_illustration.png

Ramowy program szkolenia

Każdego dnia zajęcia będą podzielone na trzy bloki: blok gramatyczno-leksykalny, blok mówienia i blok pisania. Proporcje tych bloków względem siebie będą elastyczne i zależne od poziomu wejściowego słuchaczy, na przykład w pierwszych trzech dniach kursu więcej czasu może być przeznaczone na blok pierwszy, tak by wyrównać kompetencje gramatyczne i leksykalne w grupie.

Komponent leksykalny

• poszerzanie i utrwalanie słownictwa ogólnego na poziomie B2
  • poznawanie słownictwa przydatnego w miejscu pracy
  • poznawanie i ćwiczenie fraz i zwrotów wysokiej przydatności
  • zwroty grzecznościowe

Komponent gramatyczny Powtórzenie gramatyki na poziomie B2 obejmującej: stosowanie czasów, zdania warunkowe, zdania czasowe, mowa zależna, stosowanie czasowników modalnych, stosowanie spójników, tworzenie pytań i przeczeń, stosowanie przedimków, szyk zdania, nieregularna liczba mnoga, stosowanie przyimków prostych i złożonych, użycie przysłówków i przymiotników

Komponent rozwijający mówienie

• dialogi w parach
  • odpowiedzi na pytania, układanie pytań
  • streszczanie tekstów
  • dyskusje w grupach
  • prezentacja swoich opinii na podany temat
  • relacjonowanie zdarzeń przeszłych
  • opisywanie planów na przyszłość
  • parafrazy tekstów
  • odgrywanie ról zawodowych (np. przeprowadzanie rozmowy kwalifikacyjnej)
  • pytanie o informacje, udzielanie informacji
  • przedstawianie produktu i firmy
  • opisywanie trendów
  • miniprezentacje

Komponent rozwijający pisanie (business writing)

• pisemna komunikacja w firmie – ogólne zasady
  • rodzaje dokumentów stosowanych w firmach i ich charakterystyka
  • styl i ton tekstów pisanych
  • struktura tekstów pisanych
  • analiza tekstów modelowych
  • typowe zwroty i słownictwo dla tych pism
  • grupowe i indywidualne tworzenie pism

Materiały będą przygotowane specjalnie na potrzeby tego kursu i będą przekazywane słuchaczom sukcesywnie na zajęciach. Dobór materiałów umożliwi interaktywne prowadzenie zajęć z naciskiem na mówienie i pisanie. Ćwiczenia na sprawną komunikację językową, UKIERUNKOWANE NA POPRAWĘ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA I UMIEJĘTNOŚCI PISANIA BIZNESOWEGO.

Egzamin na poziomie B2 będzie przeprowadzony ostatniego dnia zajęć. Będzie miał dwie części: pisemną (napisanie pism według podanego scenariusza) i ustną (rozmowa na wylosowany temat).

Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 60* * jedna godzina dydaktyczna to 45 minut

Maksymalna liczba osób w grupie: 25

figury

Organizacja zajęć

Zajęcia odbywać się będą stacjonarnie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 14:00

Termin szkolenia

24.06 -05.07.2024

Trener

mgr Łukasz Sorokowski

Absolwent Instytutu Anglistyki (UW) oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych (UW), od ponad dekady nauczyciel akademicki, tłumacz przysięgły języka angielskiego i lektor, przekazujący z pasją tajniki zarówno języka angielskiego ogólnego, jak i jego odmian specjalistycznych (głównie języka biznesu i prawa). Od kilku lat związany ze Szkołą Letnią Akademii Leona Koźmińskiego.

Zasady naboru

Uzyskanie podstawowych informacji

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku  i sprawdzenie  zasad naboru.

Rejestracja

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Rekrutacja online

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Doradca edukacyjny
Magdalena Glapa

Cena szkolenia: 1 600 zł brutto (stawa zw. z VAT)

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.