Wesprzyj Fundację Rozwoju
Strona główna
SIX SIGMA CHAMPION/SPONSOR TRAINING. ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W PROGRAMIE SIX SIGMA

Szkoła IT dla prawników

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
8 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia kursu
Tryb
Tryb hybrydowy,
W weekend

O kursie

Cel kursu

Świadczenie usług prawnych w szeroko rozumianym sektorze IT wymaga nie tylko wiedzy prawniczej, lecz znajomości technologii informatycznych, telekomunikacji oraz zasad zarządzania projektami IT. 

Trudno kompetentnie i rzetelnie prowadzić spór dotyczący programów komputerowych, czy opiniować projekt dotyczący blockchain, smart contracts, Internet of Things (IoT) lub sztucznej inteligencji bez choćby podstawowej znajomości zasad działania tychże technologii. Podobnie, trudno sprawnie współpracować z działem IT,  czy tworzyć umowy IT, bez znajomości podstawowych pojęć informatycznych, czy zasad zarządzania projektami IT.  Nie można rzetelnie doradzać w zakresie ochrony danych osobowych, bez choćby podstawowej wiedzy z zakresu technicznych aspektów bezpieczeństwa IT…. Coraz trudniej również uprawiać zawód prawnika, bez znajomości zagadnień legal tech, czy wyzwań związanych z transformacją cyfrową kancelarii.  

Nasz kurs stanowi odpowiedź na wyzwania, przed którymi staje każdy prawnik zamierzający rozwijać karierę w świecie nowych technologii! 

Celem kursu jest przede wszystkim przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu technologii informatycznych, w tym programowania, sztucznej inteligencji (AI),  blockchain, smart contract, NFT, cloud computing, podpisu elektronicznego, internetu rzeczy  (IoT), technologii kwantowych.

W ramach tego kursu, nie uczymy prawa, lecz technologii niezbędnej do rozwijania swojej kariery w zakresie prawa IT, współpracy z firmami technologicznymi, czy wewnętrznymi działami IT. 

Chcemy pokazać Państwu, że technologia nie jest trudna… A najlepiej ją zrozumieć samodzielnie programując, czy „bawiąc” się rozwiązaniami sztucznej inteligencji! 

Oprócz kwestii ściśle technicznych przedstawiamy biznesowe aspekty IT, w tym zasady zarządzania projektami i usługami IT, biznesowe aspekty cloud computing, smart contract’ów i kryptowalut. 

Kurs został zaplanowany jako uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy pozyskanej w ramach studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii. Zakres kursu nie pokrywa się i nie powiela tematyki studiów. Na kurs zapraszamy również osoby niebędące absolwentami studiów podyplomowych PNT, zainteresowane nowymi technologiami, cyberbezpieczeństwem, czy legal tech.

Główne atuty kursu

1
55 godzin dydaktycznych wiedzy technicznej i biznesowej

Praktyczne wykłady i warsztaty dotyczące technologii informatycznych, telekomunikacji, zarządzania projektami IT oraz legal tech. 

2
Learning by doing!

Najlepiej poznawać technologię przez samodzielne tworzenie rozwiązań IT. Dlatego, w ramach praktycznych warsztatów będą Państwo samodzielnie programować, tworzyć proste „inteligentne kontrakty” oraz rozwiązania sztucznej inteligencji.  Poznacie Państwo,  jak to naprawdę działa! W ramach warsztatów nauczycie się Państwo również, jak w praktyce wykorzystywać podpis elektroniczny.

3
Specjalna oferta Krajowej Izby Rozliczeniowej na podpis elektroniczny!

Dzięki współpracy z KIR S.A. otrzymają Państwo specjalną ofertę rabatową na podpis elektroniczny. Hasło do skorzystania z oferty zostanie przedstawione na wykładzie. 

4
Specjalnie dla prawników IT

Kurs stworzony został przede wszystkim z myślą o prawnikach. Trudne kwestie techniczne omówione zostaną w sposób zrozumiały i dostosowany do potrzeb prawników. 

5
Technologia i biznes

Oprócz kwestii ściśle technicznych poruszymy również zagadnienia dotyczące zarządzania projektami i usługami IT, metodyk zwinnych, biznesowe aspekty chmury obliczeniowej, kryptowalut, smart contracts, czy wykorzystania nowych narzędzi IT w pracy prawnika. 

6
Kurs hybrydowy

Większość zajęć przeprowadzonych zostanie wyłącznie w trybie on-line (6 dni). Natomiast warsztaty z programowania i tworzenia sztucznej inteligencji przeprowadzone zostaną stacjonarnie (2 dni).  

7
LAW TECH NET

Absolwenci kursu uzyskają możliwość udziału w społeczności LAW TECH NET („Klubu absolwenta”) organizowanej przez fundację AI LAW TECH. Zapisy już wkrótce. 

Partnerzy

ailawtech
Wolters Kluwer logo
Znak_CWC

Współorganizator

okregowa izba radcow prawnych we wrocławiu

Kurs adresowany jest przede wszystkim do:

 • Absolwentów i słuchaczy studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii organizowanych przez ALK
 • Radców prawnych, adwokatów, prawników specjalizujących się w szeroko rozumianym prawie nowych technologii, 
 • Radców prawnych, adwokatów, prawników obsługujących sektor IT, firmy świadczące usługi w zakresie nowych technologii lub nabywające rozwiązania IT, 
 • Radców prawnych, adwokatów, prawników obsługujących lub zamierzających obsługiwać projekty IT, projekty dotyczące sztucznej inteligencji, smart contracts, krytpowalut, blochcain, IoT, 
 • Radców prawnych, adwokatów, prawników świadczących pomoc prawną w zakresie przygotowywania i negocjacji różnego rodzaju umów IT, w tym umów wdrożeniowych, SLA, umów dot. chmury obliczeniowej,  
 • Radców prawnych, adwokatów świadczących pomoc prawną w zakresie sporów sądowych dotyczących IT, ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa, 
 • Prawników wewnętrznych firm informatycznych i dostawców rozwiązań IT, 
 • Inspektorów Ochrony Danych (IOD)
 • Radców prawnych, adwokatów, prawników zainteresowanych wdrożeniem i wykorzystaniem nowych rozwiązań technicznych w kancelarii (legal tech)
 • Wszystkich prawników chcących poznać nowe technologie i dobrze się przy tym bawić! 
mail

Dzięki udziałowi w kursie

 • Poznasz podstawowe pojęcia z zakresu technik informatycznych i telekomunikacji,  
 • Poznasz zasady działania programów komputerowych, baz danych, sieci informatycznych, 
 • Poznasz zasady działania najnowszych technologii IT, w tym sztucznej inteligencji, cloud computing, blokchain, smart contracts, internetu rzeczy (IoT), 
 • W ramach praktycznych warsztatów – stworzysz proste programy komputerowe, rozwiązania sztucznej inteligencji oraz smart contract!  
 • Poznasz podstawy zarządzania projektami IT, w tym cykl życia oprogramowania,  poszczególne metodyki projektowe, metodyki zwinne, 
 • Uzyskasz wiedzę niezbędną do złapania „wspólnego języka” z informatykami i kierownikami projektów IT,
 • Poznasz techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa, w tym różne techniki cyberataków oraz zabezpieczeń, 
 • Zapoznasz się z nowymi rozwiązaniami legal tech oraz zasadami zarządzania wiedzą i danymi w kancelarii.

Program

1. Wstęp do informatyki  Andrzej Jankowski, 6h  

W ramach warsztatów podstaw informatyki: 

 • poznasz działanie komputerów od bitów i przetwarzania informacji przez procesor do dzisiejszych aplikacji 
 • podstawy teorii informacji
 • działanie procesora (algebra boole'a)
 • podstawowe struktury danych
 • podstawowe technologie związane z przetwarzaniem sygnałów
 • poznasz technologię i zasady działania sieci
 • sieci komputerowe
 • protokoły wykorzystywane w komunikacji internetowej
 • poznasz wybrane zagadnienia związane z programowaniem 
 • systemy operacyjne
 • języki programowania, 
 • kompilacja etc.
 • poznasz systemy przechowywania informacji
 • bazy danych i ich typy
 • podstawy analizy danych

2. Technologia kwantowa| dr Jan Kwapisz, 2h

Mówi się że technologie kwantowe to technologie przyszłości. Tymczasem od komórek, po projektowanie leków świat kwantowy już nas otacza. W moim wykładzie przedstawię zarys idei “kwantowych” od podstaw mechaniki kwantowej, poprzez technologie kwantowe już wdrożone w przemyśle po technologie “przyszłości” takie jak komputery kwantowe czy kryptografia kwantowa i ich konsekwencje. Rozwieję także parę mitów. 

3. Tworzenie i dostarczanie usług IT i produktów cyfrowych  Michał Florys, 6h 

Usługi informatyczne i produkty cyfrowe mają swój cykl życia. Jest potrzeba, plan, analiza, projekt, wdrożenie, testy, dostarczanie, wsparcie, raportowanie, rozliczanie i doskonalenie. Żyjemy w ciekawych czasach. Pandemia, wojna w Europie, przerwane globalne łańcuchy dostaw, cyfrowe zakłócenia, krótko mówiąc – niepewność. W tych warunkach biznes wymaga drastycznie szybszego wprowadzania zmian na rynek, by przeżyć i osiągnąć sukces. Wymusza to zupełnie inne podejście do wytwarzania i wdrażania zmian przez IT. Jak przygotować się na dzisiejsze tempo zmian? Porozmawiajmy o projektach tradycyjnych, zwinnych i koncepcji bimodal IT. Porozmawiajmy o CI/CD i DevOps. Porozmawiajmy o umowach i o tym, co w nich zmienia model usługowy i subskrypcja.  

4. Sztuczna Inteligencja  dr Ireneusz Wochlik, 4 h 

Sztuczna inteligencja to niezwykle szerokie pojęcie, które obejmuje wiele niezależnych rozwiązań. W trakcie zajęć zostaną one krótko scharakteryzowane, wraz z przedstawieniem odpowiednich przykładów ich zastosowania. Dodatkowo, wprowadzone zostaną pojęcia, które są niezbędne w rozumieniu zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją. Zajęcia będą obejmowały zarówno podstawy sztucznej inteligencji, takie jak algorytmy i modele uczenia maszynowego jak też zostaną omówione zagadnienia związane z klasyfikacją, segmentacją i regresją. Ponadto słuchacze będą mogli zapoznać się z przykładem biznesowego rozwiązania bazującego na algorytmach sztucznej inteligencji, zrozumieć proces wdrażania rozwiązań AI oraz przekonać się jaką rolę odgrywają dane i ich jakość.

5. Internet of Things (IoT) Andrzej Jankowski, 2h 

Internet Rzeczy pojawia się coraz częściej wokół nas. Są to zarówno systemy przeznaczone dla odbiorców indywidualnych (inteligentny dom,  autonomiczne odkurzacze itp.) jak i duże wdrożenia biznesowe (np. inteligentne fabryki). W ramach kursu Uczestnicy poznają  podstawy działania i tworzeniu Internetu Rzeczy, w tym między innymi: 

 • co to jest i jak działa Internet of Things (IoT)
 • jak tworzone są systemy IoT
 • jakie korzyści IoT przynosi ich użytkownik

6. Cloud Computing Bartłomiej Graczyk, 3h 

Chmura to element rozważań i rozmów niemal w każdej organizacji. Akronimy takie jak PaaS czy SaaS  przeplatają się z dostępnością, skalowalnością i optymalizacją, także kosztową. Celem zajęć jest wprowadzenie, omówienie i  uporządkowanie fundamentalnych zagadnień dotyczących szeroko pojętych rozwiązań chmurowych. Uczestnicy kursu poznają koncepcje dostępności i skalowalności usług oferowanych przez największych dostawców chmury. Dowiedzą się także, na co zwrócić uwagę w kwestiach  kosztów i rozliczalności usług.

7. Podstawy cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji Mariola Więckowska, 4 h 

Celem wykładu jest przedstawienie w przystępny sposób podstawowych metod i technik cyberataków oraz zasad ochrony informacji. W ramach zajęć słuchacze poznają między innymi: 

 • rodzaje złośliwego oprogramowania: wirusy, robaki, koń trojański, ransomware, adware, spyware, keylogger
 • techniki leniwych hakerów: fałszywy WAP, korzystanie z wycieków danych, przynęta z zamianą
 • zaawansowane techniki cyberataków: DoS, DDoS, DRDoS, podszywanie się pod DNS, bot, phishing, atak brut force, X as a Service
 • phishing niejedno ma imię: phishing, vishing, smishing, whaling – jak chronić się przed phishingiem
 • jakitechniczne środki stosować, aby organizacja była bezpieczna (SIEM, IDS/IPS, DLP)
 • bezpieczeństwo infrastruktury, w tym zakres działania firewall w model ISO OSI

8. Blockchain, Smart Contracts i Kryptowaluty, NFT Maciej Troć, 4h 

Celem zajęć jest przedstawienie podstawowych zagadnień dotyczących technologii blockchain. W ramach zajęć słuchacze dowiedzą się przede wszystkim:

 • czym jest token i jakie są jego rodzaje,
 • czym wyróżniają się tokeny NFT,
 • czym są kryptowaluty,
 • do czego służą smart kontrakty,
 • jakie są najpopularniejsze sieci blockchain i jakie są między nimi różnice,
 • do czego służy portfel krypto i jak go stworzyć,
 • jak w praktyce można kupować i sprzedawać kryptoaktywa,
 • jak „przenosić” tokeny z jednej sieci blockchain do innej,
 • czym jest web3 i metaverse i jak ma się do tego blockchain.  

9. Legal tech w kancelarii dr Iga Kurowska, 4h  

Zajęcia z zakresu Legaltech poświęcone będą praktycznym aspektom wdrażania technologii w kancelariach i działach prawnych w firmach. Oprócz technologii, poruszony zostanie temat ludzi i procesów, trzech składowych wdrażania innowacji, również w sektorze prawnym. Na konkretnych przykładach, omówiona zostanie rola członków zespołu prawnego w projekcie legaltech’owym, metody planowania i prowadzenia takowego projektu oraz jego ewaluacji. Prowadzący podzieli się doświadczeniem i spostrzeżeniami z codziennej pracy jako Head of Innovation and Legaltech w kancelarii Aktion Legal. 

10. Zarządzanie wiedzą i danymi w kancelarii  Marcin Zręda, 2h 

Najważniejszą częścią każdej kancelarii prawnej są jej prawnicy. Chociaż wszyscy prawnicy otrzymali konkretną wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu prawnika, tym co naprawdę odróżnia jednego od drugiego, jest wiedza ukryta lub doświadczenie, które zdobyli podczas wykonywania zawodu, a dzisiaj dodatkowo jest to również umiejętność korzystania i przetwarzania wielu źródeł informacji. Dzielenie się informacją między prawnikami jest największym wyzwaniem związanym z zarządzaniem wiedzą w kancelarii, umiejętne ułożenie tego procesu pozwala uzyskać wiele korzyści. Podczas wykładu dowiemy się, jakie są rodzaje wiedzy, czy jest umiejętne jej przetwarzanie i dzielenie się nią, jakie są bariery ale też jakie narzędzia mogą znacząco usprawnić tego typu procesy.

11. Czat GPT w działalności prawnika

Łukasz Chojnowski, 2 h

W ramach wykładu poznasz techniczne zasady działania modeli języka naturalnego (NLP) w tym Czat GPT. Przedstawimy zasady formułowania zapytań dla Chat GPT (tzw. prompt engineering). Omówimy również możliwości i uwarunkowania wykorzystania Chat GPT w działalności prawników.

12. Warsztaty – Programowanie i tworzenie rozwiązań sztucznej inteligencji.  Andrzej Jankowski, 16 h 

Każdy może przeczytać książkę (lub obejrzeć video) o AI, ale uczestnictwo w warsztatach pozwala na dużo lepsze zrozumienie tematu. Zajęcia, na których stworzymy kilka systemów AI pokażą, jak powstaje AI i jakie elementy są do tego niezbędne. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, również osób bez wykształcenia technicznego.

13. Warsztaty – Podpis elektroniczny   Elżbieta Włodarczyk, Robert Podpłoński, 2h 

Kwalifikowany podpis elektroniczny Szafir i mSzafir wywołuje skutek prawny równoważny podpisowi własnoręcznemu. W ramach warsztatu poznają Państwo w praktyce zasady korzystania z podpisu elektronicznego.    Zakres wystąpienia:

 • Co to jest podpis elektroniczny?
 • Składanie i weryfikacja podpisu elektronicznego, w tym wieloosobowego.
 • Zdalny i stacjonarny podpis elektroniczny.
 • Rodzaje certyfikatów.
 • Konteksty podpisu elektronicznego.
 • Różnorodność e-dokumentów.
 • Czytelność i interpretacja e-dokumentu.
 • Co to jest pieczęć elektroniczna?
 • Co to jest znakowanie czasem?
 • Archiwizacja podpisanych dokumentów elektronicznych.

Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 57 godz.*

* jedna godzina dydaktyczna = 45 minut

info

Terminy kursu

Nowe terminy już wkrótce Zajęcia online prowadzimy za pośrednictwem MS Teams, natomiast warsztaty z programowania TYLKO STACJONARNIE na Akademii Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 59) lub na terenie Warszawy.

 

 

Wykładowcy

Andrzej Jankowski
Andrzej Jankowski

Od 20 lat związany z branżą IT. Zajmował się marketingiem, kierował zespołami sprzedażowymi, organizował współpracę z partnerami firmy Intel w całej Europie. 
 

Obecnie odpowiada za rozwój rynku internetu rzeczy w Polsce i współpracuje przy projektach związanych z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Pasjonat technologii, prowadzi wiele szkoleń i warsztatów z nowych technologii zarówno dla profesjonalistów jak i dla dzieci. 

Ireneusz Wochlik
dr inż. Ireneusz Wochlik

Biocybernetyk, specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej. Współzałożyciel i CEO Aigorithmics sp. z o.o., członek zarządu Fundacji AI LAW TECH, wykładowca w ramach studiów podyplomowych Biznes.AI: Technologia, Prawo, Zastosowanie Sztucznej Inteligencji oraz współtwórca studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem, prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego, członek Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy KPRM, Lider Podgrupy ds. energetyki. W latach 1997-2016 pracował w Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na stanowisku adiunkta. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora w zakresie nauk technicznych. Efekty swoich prac naukowych zamieścił w ponad 50 publikacjach. Został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, jako jedna ze 100 osób o największym wpływie na rozwój kompetencji cyfrowych w Polsce w 2021.

Od przeszło 20 lat zajmuje się zaawansowaną analizą danych opartą o narzędzia klasy Big Data, Machine Learning i Deep Learning oraz tworzeniem inteligentnych rozwiązań wpierających biznes. Specjalizuje się również w szeroko rozumianych procesach transformacji cyfrowej ukierunkowanej na filozofię „data driven”, z wykorzystaniem optymalnie dobranych rozwiązań technologicznych. Prelegent na szeregu konferencjach naukowych i biznesowych.

Mariola Więckowska
mgr inż. Mariola Więckowska

Ekspert ochrony danych oraz doświadczony Inspektor Ochrony Danych, na co dzień pracuje w LexDigital jako Head of Innovation Technologies, gdzie wspiera wdrożenia nowych projektów, zwłaszcza nowych technologii, przeprowadza audyty bezpieczeństwa i wypełniania obowiązków wynikających z RODO.
Członek Zarządu SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych, Członek IAPP (International Association of Privacy Professionals), ISSA (Information Systems Security Association) oraz Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy w Ministerstwie Cyfryzacji.
Absolwentka kierunków IT, bezpieczeństwa informacji, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami IT oraz European Data Protection Law Summer School na Brussels Privacy Hub Vrije Universiteit Brussel.

Jako praktyk dzieli się ze studentami kierunków podyplomowych kluczowych polskich uczelni swoim doświadczeniem z zakresu ochrony danych, oceny ryzyka i oceny skutków dla ochrony danych, zabezpieczeń systemów IT, stosowania nowych technologii oraz cyberbezpieczeństwa. Jest autorką licznych artykułów i współautorką książek z zakresu ochrony danych. Odpowiada za stałą sekcję „Niezbędnik IOD” i jest członkiem rady programowej kwartalnika ABI Expert.

Bartłomiej Graczyk

Lead Cloud Solution Architect, Data& AI, Microsoft

Niemal dwie dekady doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i optymalizacji rozwiązań z obszaru Business Intelligence i Data Warehouse. Przez ostatnie lata Bartek współpracuje z klientami i partnerami Microsoft transformując ich rozwiązania z obszaru danych do chmury publicznej. Jeden z głównych ewangelistów technologii takich jak Power BI, Azure Data Explorer czy Azure Synapse Analytics w Polsce i CEE. Ceniony ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor wielu publikacji oraz prelegent na konferencjach i warsztatach technologicznych. Posiada liczne certyfikacje m.in. Microsoft Certified Trainer, MCSE Business Intelligence & Data Platform. W latach 2013-2015 uhonorowany tytułem MVP w kategorii SQL Server | Data Platform. Współtwórca i autor www.datainsiders.space oraz www.sql4you.info. Propagator i zwolennik pracy zdalnej, który czas po pracy spędza z dala od maila, telefonu i świata technologii.

Iga Kurowska

Doktor nauk prawnych Uniwersytetu Sorbony, gdzie wcześniej uzyskała tytuł magistra międzynarodowego prawa gospodarczego i ukończyła studia podyplomowe z zakresu biznesu. Jej tematem badawczym były "Wyzwania prawne związane z międzynarodowymi fuzjami i przejęciami opartymi na danych". 

Iga Kurowska od 2014 r. pracowała w prestiżowych kancelariach prawnych, doradzając klientom w zakresie prawnych i biznesowych aspektów międzynarodowych transakcji gospodarczych, a także w instytucjach europejskich. Po założeniu i zarządzaniu francuską butikową kancelarią prawną Verne Legal od 2018 r., w maju 2020 r. dołączyła do wiodącej hiszpańskiej kancelarii prawnej Aktion Legal jako szef działu innowacji i Legaltech. W dodatku, pracuje jako wykładowca na dwóch uniwersytetach w Paryżu i prowadzi liczne kursy z zakresu technologii prawnych w całej Europie. Często bierze udział w konferencjach i publikacjach, a także założyła nową, niezależną platformę edukacyjną i podcast - Legaltech Academy. Jej startup technologiczny Simplify Docs został przejęty przez międzynarodowego wydawcę i dostawcę technologii prawnych w maju 2021 roku. 
Jest aktywnym członkiem inicjatyw związanych z technologiami prawnymi we Francji, Polsce i Hiszpanii, a także członkiem fundacji Plugin, odpowiadając za nagrody Polskich Ambasadorów Innowacyjności (API). 

Robert Podpłoński

Radca prawny w Departamencie Prawnym w KIR

Ekspert w zakresie prawa nowych technologii: usługi zaufania, uwierzytelnienie i identyfikacja, bezpieczeństwo informatyczne, dane osobowe, usługi płatnicze, telekomunikacja, projekty informatyczne. Autor publikacji na ten temat, w tym obszernego opracowania: Podpis elektroniczny. Komentarz, Warszawa 2004. Prelegent podczas wielu konferencji i szkoleń. Autor projektu ustawy o podpisie elektronicznym i członek zespołu pracującego nad projektem ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.

Elżbieta Włodarczyk

Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR
Ekspert z zakresu infrastruktury klucza publicznego. Uczestniczyła w pracach nad utworzeniem jednego z pierwszych w Polsce komercyjnych centrów certyfikacji. Odpowiada za obszar podpisu elektronicznego i usług zaufania oraz ich zgodności z Rozporządzeniem eIDAS, przepisami polskiego prawa oraz standardami Webtrust.
Od 2001 r. kieruje Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir, świadczącym usługi kwalifikowane i niekwalifikowane, obejmujące wydawanie certyfikatów, znaczników czasu oraz usługi walidacji certyfikatów. 
Brała udział w pracach nad polską ustawą o usługach zaufania. 

Marcin Zręda

W Wolters Kluwer od 15 lat przebył ciekawą i długą drogę. Zaczął od bycia testerem programów dla prawników i notariuszy, gdzie poznał procesy oraz wymagania tych branż. Następnie kierował działem testów, zarządzał projektami IT i był szefem działu IT zajmującego się zaawansowanymi rozwiązaniami eksperckimi. Doświadczenie zdobyte podczas zarządzania ludźmi i wiedza analityczna zaowocowała stworzeniem i późniejszym zarządzaniem działem analizy i zapewnienia jakości.
Po latach zarządzania sprawami ściśle związanymi z IT, kierował również działem sprzedaży oprogramowania dla prawników, gdzie zdobył wiedzę, jak sprzedawać i kontaktować się z klientami. Obecnie jest szefem strategii Wolters Kluwer Polska dla rynków kancelarii prawnych i firm, zwykle mówi: „Kiedyś starałem się odpowiedzieć TAK, kiedy Biznes pytał. Teraz jestem po stronie biznesu i staram się tak pytać ludzi IT, by uzyskać pozytywną odpowiedź”. Organizator Global Legal Hackathon 2019, 2020 w Polsce. Członek jury LegalTechDay. Autor wielu opinii i członek wielu dyskusji na temat rozwoju technologii prawnej.

Michał Florys

20+ lat doświadczenia w branży IT jako ekspert ITSM, Project Manager, Product Owner i Business Development Manager. Akredytowany trener ITIL, DevOps, Agile Service Management i Lean IT.
Specjalizuje się w zarządzaniu usługami IT, transformacji cyfrowej, ruchu DevOps, zmianach organizacyjnych i kulturowych.
Jako doradca pomaga organizacjom wykorzystywać technologie IT do przyspieszania zmian biznesowych, transformacji i wzrostu w dynamicznym środowisku. Wspiera Informatykę, by stała się integralną częścią organizacji i zaufanym partnerem biznesowym, który dostarcza wymierną wartość dodaną dla klientów.
 

dr Jan Kwapisz

Doktor fizyki teoretycznej, nauczyciel akademicki i programista. 
Autor ponad 10 artykułów z zakresu fizyki kwantowej, kosmologii oraz chemii obliczeniowej. Kierownik kilku projektów naukowych finansowanych przez NAWA oraz NCN, otrzymał stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców. Obecnie zajmuje się wykorzystaniem technik sztucznej inteligencji w medycynie.  
 

alk
Lukasz Chojnowski

Lukasz Chojnowski is an entrepreneur and leader with experience spanning legal tech, fintech, software engineering, and professional talent development. He founded multiple startups including AnyLawyer, an AI legal assistant platform, and DEVTALENTS, which builds software engineering teams. Lukasz serves on the board of FC APP, a soccer organization app, and previously led platform architecture at early fintech Kontomatik. He studied at Stanford Graduate School of Business and holds an LLM in Economics. Known for his innovative thinking, Lukasz aims to solve real-world problems and make a positive impact through technology.

Artur Bilski

Senior Regulatory Counsel w Binance odpowiedzialny za Europę Środkową i Wschodnią. Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (prawo) i Szkoły Głównej Handlowej (finanse i rachunkowość). Doradzał przy wielu innowacyjnych projektach, takich jak: chipy płatnicze, cyfrowa tożsamość i autoryzacja, digitalizacja procesów bankowych czy tokenizacje aktywów, wspierając zarówno podmioty prywatne, jak i instytucje publiczne (m.in jako doradca ministra). Wcześniej przez ponad 10 lat związany z bankami i instytucjami finansowymi (w tym na stanowiskach kierowniczych, m.in. jako dyrektor działu prawnego w Ramp Network i Alior Banku) oraz polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Specjalizuje się w regulacjach rynku kapitałowego, usługach płatniczych oraz innowacjach finansowych.

logo
Mateusz Jamiołkowski

Absolwent MEL i WEiTI na Politechnice Warszawskiej, jest doświadczonym inżynierem w branży IT. Rozpoczął swoją karierę w Londynie, zdobywając cenne doświadczenie w Barclays. Później pracował w Goldman Sachs i Citi. W ostatnich latach skoncentrował się na branży kryptowalut, kierując pracami polskiego działu technicznego w jednej z czołowych giełd kryptowalutowych. Obecnie skupia się na pracy w sektorze Fintech, łącząc swoje doświadczenie w IT z wiedzą na temat innowacji technologicznych w finansach.

Opinie absolwentów

logo
Damian Jagusz

Szkoła IT dla prawników” to bilet na kilkudniową przygodę z nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy poznają zarówno podstawowe informacje o środowisku teleinformatycznym czy metodykach prowadzenia projektów, jak i zagadnienia z zakresu: Internet of Things (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI). Ten, kto liczy na praktyczne działania, znajdzie w programie kilkugodzinne zajęcia z programowania w języku Python. Przewodnikami w tej podróży są doskonali specjaliści – praktycy, którzy nie poprzestają na podręcznikowym przekazie, wskazując ogrom praktycznych rozwiązań oraz – na co zwracam szczególną uwagę – mechanizmów zabezpieczających środowisko teleinformatyczne. Zajęcia godne polecania każdemu, kto ceni rozwój w tym obszarze. 

Damian Jagusz CITSO Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA 

logo
Aleksandra Wiśniewska-Tomaszewska

Udział w pierwszej edycji kursu „Szkoła IT dla prawników” na Akademii Leona Koźmińskiego okazał się bardzo dobrą decyzją. Jest to pierwszy tego typu nowatorski projekt stworzony dla prawników, który nie dotyka zagadnień ściśle prawniczych, lecz obejmuje tematy związane z technologią informatyczną, telekomunikacją czy zasadami zarządzania projektami IT. Kurs ten zatem nie skupia się na uczeniu prawa, lecz technologii, która w chwili obecnej jest niezbędna do rzetelnej współpracy z sektorem IT. Program poruszył wiele istotnych i ciekawych tematów, w tym także kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem, blockchain, sztuczną inteligencją, smart contracts, legal tech, internetem rzeczy (IoT) czy chmurą obliczeniową. Kurs miał wymiar nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny. W ramach zajęć uczestnicy kursu mieli możliwość wytrenowania własnego modelu sztucznej inteligencji czy zaprogramowania kilku linijek kodu. Istotną zaletą „Szkoły IT” są prowadzący zajęcia fachowcy i praktycy w swoich dziedzinach. Zagadnienia są przedstawiane w sposób interesujący, ale przede wszystkim zrozumiały dla osób, które nie posiadają wykształcenia technicznego. Serdeczna atmosfera, która towarzyszy zajęciom pozwala na łatwe przyswojenie informacji, które są niezbędne, aby nawiązać komunikację z osobami z branży IT. Każdemu prawnikowi, który jest zainteresowany szeroko rozumianymi nowoczesnymi technologiami lub też zajmuje się obsługą prawną sektora IT, polecam udział w szkoleniu. Aleksandra Wiśniewska-Tomaszewska Adwokat  

logo
r. pr. Michał Nowodworski

Ten innowacyjny cykl warsztatów i praktycznych wykładów pozwoli na zdobycie unikalnego doświadczenia i poznanie z pierwszej ręki warstwy technologicznej branży nowoczesnych technologii. Celem konkursu jest przede wszystkim przekazanie w prosty i przystępny sposób praktycznej wiedzy z zakresu IT, w tym w szczególności programowania (wymagający ale bardzo interesujący i angażujący warsztat), AI, blockchain czy IoT. To co wyróżnia ten kurs to fakt, że nie skupia się on na prawniczej stronie IT, a raczej na samej technologii, która dla większości prawników jest białą plamą na mapie. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych praktyków, co pozwoliło im przekazać swoją wiedzę w przystępny, łatwy do zrozumienia dla laików sposób. Absolutnie polecam każdemu prawnikowi, który chce pracować w branży NewTech, gdyż zrozumienie podstaw technologii, która ma być przedmiotem sporządzonej umowy, jest całkowicie niezbędna do przygotowania pełnowartościowego produktu dla klienta.

Michał Nowodworski Radca prawny  Kochański i Partnerzy

logo
Aleksandra Piech

Polecam wszystkim prawnikom zajmującym się nowymi technologiami. Zajęcia ze specjalistami w dziedzinach sztucznej inteligencji, cloud computing, zarządzania projektami informatycznymi, a także zajęcia z programowania dają ogromną dawkę praktycznej wiedzy.

Aleksandra Piech Radca Prawny Osborne Clarke

r.pr. Mateusz Franke

„Szkoła IT dla prawników” to solidna dawka fachowej wiedzy przydatnej w pracy kancelaryjnej. Dotychczas na rynku brakowało tego rodzaju projektów. Kurs jest godny polecenia również dla doświadczonych praktyków specjalizujących się w obszarze IT czy TMT - pozwala uporządkować wiedzę, jeszcze lepiej zrozumieć Klienta i zyskać nowe spojrzenie na „technologiczną” stronę pracy prawnika. 

Mateusz Franke Radca Prawny

Piotr Ziółkowski

Kurs „Szkoła IT dla prawników” na Akademii Leona Koźmińskiego to unikalna propozycja dla prawników i prawniczek, którzy mają ambicję zrozumieć dogłębniej aspekty techniczne, a nie prawne, nowoczesnych technologii, w przystępny sposób. Tym samym, nie jest to kolejny program na rynku, oferujący zajęcia z aspektów prawnych nowych technologii. Przeciwnie, kurs na ALK, pozwala między innymi na poznanie podstaw programowania, założeń technologicznych przetwarzania w chmurze obliczeniowej, stawiania maszyn wirtualnych czy powstawania programów komputerowych. To świetne uzupełnienie wiedzy i praktyki, dla prawników i prawniczek, którzy w szczególny sposób chcą poznać techniczne aspekty technologii, z którymi zwracają się do nich klienci. 

Piotr Ziółkowski założyciel FinTech Consultancy, butiku regulacyjnego dla fintechów

Mateusz Piech

Szkoła IT dla prawników była najlepszym doświadczeniem w mojej dotychczasowej edukacji uniwersyteckiej. Świetna komunikacja z administracją, wysoka jakość materiałów dostarczana przez prowadzących, bardzo dobrze prowadzone zajęcia, ewidentny "drive" wykładowców i na prawdę nowoczesny i przyjazny kampus ALK z dobrą kawą. Szkoła IT dla prawników to świetny wybór dla każdego, kto chce zrozumieć o co w ogóle chodzi w IT. Zajęcia skonstrtuowane są tak, że nawet bez jakiejkolwiek wiedzy o technologii można zbudować sobie solidne podstawy merytoryczne i podnieść swoje kompetencje profesjonalne.

Mateusz Piech JGA IT Solutions sp. z o.o.

Laura Zajączkowska

Szkoła IT dla prawników to duża dawka wiedzy, którą każdy prawnik i prawniczka związani z branżą technologiczną powinni posiąść. Tematyka zajęć jest szeroka, ale wszystkie elementy są ze sobą bezpośrednio powiązane, co pozwala tę wiedzę usystematyzować. Prowadzący to praktycy, z wieloletnim doświadczeniem i, co rzadko spotykane na tego typu kursach, charyzmatyczni mówcy prezentujący informacje w klarowny i uporządkowany metodycznie sposób. Zajęcia są interaktywne a uczestnicy mają możliwość nawiązania kontaktu z prowadzącymi, także już po zakończeniu kursu. Szkołę IT polecam szczególnie tym prawnikom i prawniczkom, dla których ważne jest zrozumienie całego procesu powstawania programów komputerowych czy rozwiązań sztucznej inteligencji (od metodyki projektowej po kompilację czy Deep Learning). Moim zdaniem zrozumienie chociaż rąbka świata IT od strony technicznej to jedyny sposób, aby świadczyć w tej branży usługi prawne na wysokim poziomie – dlatego też serdecznie polecam ten kurs!

Laura Zajączkowska Legal Associate w SUPERHOT

Jan van Loon

W ciągle rozwijającej się dziedzinie nowych technologii prawo pozostaje w tyle i musi gonić za nowymi osiągnięciami. Prawnicy starają się, aby zastosować istniejące zasady do technologii, które czasami tylko niewielu ludzi naprawdę rozumie, a które być może mają nawet nieograniczone zastosowania. W takim otoczeniu bardzo cenna jest możliwość lepszego zrozumienia działania nowoczesnych technologii bez konieczności odbycia wieloletnich studiów technologicznych. Szkoła IT dla Prawników w ALK daje właśnie taką możliwość! Podczas tego kursu eksperci w tych dziedzinach wyjaśniali mi w praktyczny sposób świat IoT, technologii kwantowej, blockchainu i wielu innych dziedzin. Praktyczne warsztaty w ALK wymagają także, aby na jeden weekend każdy uczestnik stał się informatykiem i dostarczają cennej wiedzy aby lepiej zrozumieć ten zawód. Skupienie się na tym, jak działa AI, pozwala również lepiej zrozumieć jak ta technologia będzie się rozwijać (nawet użyłem ChatGPT zanim stał się hypem na tym wspaniałym kursie). Technologiczna i praktyczna wiedza, którą otrzymałem podczas tego kursu, pomoże mi w udzielaniu lepszych porad moim klientom i zrozumieniu ich dokładniej podczas omawiania ich pomysłów.

Jan van Loon Corporate & Finance/IT Lawyer at Agio Legal

Zasady rekrutacji

 • Rekrutacja trwa do 10 marca 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.  
1
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa szkolenia lub kursu.

2
REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
KONTAKT

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Monika Kasprzyk

Opłaty

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami

Tabela opłat
Cena kursu 2900 zł brutto (stawka zw. z VAT)
Cena kursu dla Uczestników/Absolwentów studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii, Zarządzanie cyberbezpieczeństwem lub Biznes.AI na ALK (wpisz kod rabatowy w formularzu PNT, ZC lub BiznesAI) 1900 zł brutto (stawka zw. z VAT)*
Cena kursu dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 2610 zł brutto (stawka zw. z VAT)*
Cena kursu dla Radców prawnych z OIRP Gdańsk, Kraków lub Wrocław (Jesteś Radcą Prawnym z OIRP Gdańsk, Kraków lub Wrocław? Jeśli tak, to w formularzu zgłoszeniowym wpisz kod rabatowy ''OIRP GDAŃSK'', "OIRP WROCŁAW" lub "OIRP KRAKÓW") 2610 zł brutto (stawka zw. z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl