Wesprzyj Fundację Rozwoju
Strona główna

Startupowe ferie w Koźmińskim - stwórz własny biznes

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
5 dni
Język
PL
Tryb
Tryb stacjonarny

O kursie

Cel kursu

Jeśli chcesz zbudować lub rozwinąć swój startup/biznes, to ten kurs jest dla Ciebie. Podczas zajęć przeanalizujemy m.in. nowoczesne koncepcje kreowania i sprawdzania pomysłów, sposoby wyjścia na rynek i przekonywania klientów, budowanie wizerunku lidera i marki, sposoby funkcjonowania w różnych mediach internetowych, pozyskiwanie kapitału. Kurs zakończy prezentacja koncepcji przed potencjalnymi inwestorami, a to wszystko w oparciu o Twój pomysł.

Dzięki naszym zajęciom przygotujemy Cię do założenia/rozwoju biznesu. 

Warsztaty prowadzą właściciele startupów, prowadzący programy akceleracyjne oraz praktycy biznesu.

Program

W programie kursu

  • Kreowanie koncepcji biznesu - Bartosz Kondaszewski
  • Jak wejść na rynek- czyli Go to market - Bartosz Kondaszewski
  • Model biznesowy przedsięwzięcia - Bartosz Kondaszewski
  • Budowanie zaangażowania członków zespołu - prof. ALK dr Jan Dąbrowski
  • Jak się wypromować - budowanie wizerunku firma/lider - mgr Zofia Przymus
  • Zarządzanie projektem w praktyce - prof. ALK dr Jan Dąbrowski
  • Marketing internetowy - mgr Dominika Kaczmarek-Ciesielska
  • AI i nowoczesne technologie - dr Monika Sońta
  • Negocjacje warsztaty - dr Anita Uchańska-Beniusiewicz
  • Finansowanie inwestycji - Bartosz Kondaszewski
  • Prezentacje swoich koncepcji przed inwestorami - prof. ALK dr Jan Dąbrowski

1. Kreowanie koncepcji biznesu    

  • Kreowanie koncepcji biznesu, czyli co, jak, po co i dla kogo. Zastanawiasz się na stworzeniem własnego biznesu i nie wiesz jak się za to zabrać? Chciałbyś wymyślić ciekawy produkt lub usługę, ale zastanawiasz się, jak rozpocząć proces ideacji? Masz pomysł na produkt lub usługę, ale nie jesteś przekonany, czy warto poświęcić czas na jego rozwój? Na te i wiele innych pytań będziemy odpowiadać w trakcie warsztatów dotyczących kreowania koncepcji biznesu. Niezależnie czy już masz pomysł, czy dopiero zastanawiasz się na wyborem ścieżki przedsiębiorcy, warsztaty oferują uniwersalną wiedzę do zastosowania dziś i jutro.

2. Jak wejść na rynek- czyli Go to market    

  • Wejście na rynek z nowym produktem to nie lada wyzwanie. Czy odbiorca już zidentyfikował potrzebę, którą chcesz zaspokajać, czy rynek będzie wymagał edukacji? Czy istnieją na rynku podobne rozwiązania lub inne zaspokajające tą samą potrzebę w inny sposób? Jak sprawić, aby zostać zauważonym ze swoją ofertą? W jaki sposób oferować swój produkt lub usługę z perspektywy logistycznej oraz finansowej? Na większość z powyższych pytań i wiele podobnych jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedzi. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nie tylko otrzymać wskazówki w zakresie budowania strategii go to market and również przećwiczyć na konkretnych przykładach. Ponieważ nie ma nic lepszego jak nauka na "żywym organizmie".

3. Model biznesowy przedsięwzięcia    

  • Model biznesowy to nie tylko co oferujemy i w jakiej cenie. Model finansowy bardzo często może być wyróżnikiem a nawet game changerem w branży. Ten sam produkt lub usługa zaoferowane sposób w inny, bardziej przyjazny dla odbiorcy, wydający się być nowoczesnym a czasami wręcz zaskakującym i nieoczywistym może być kluczem do sukcesu na rynku. Podczas warsztatów przyjrzymy się z uczestnikami różnym dostępnym na rynku modelom biznesowym. A może wymyślimy nowy, dotychczas nie stosowany?

4. Budowanie zaangażowania członków zespołu    

5. Jak się wypromować kreowanie wizerunku/firma lider    

6. Zarządzanie projektami w praktyce

  • W funkcjonowaniu nowych przedsięwzięć poza analizą rynkowych parametrów bardzo ważna jest organizacja pracy i zarządzanie projektem. Tworzenie zespołu projektowego, ustalenie zasad współpracy i narzędzia pracy zespołowej to temat bloku, w którym podyskutujemy jak minimalizować wszelkie ryzyka związane z zarządzaniem realizowanym projektem.    

7. Marketing Internetowy    

8. AI i nowoczesne technologie

9. Negocjacje  z kontrahentami/inwestorami    

  • Każdy z nas jest w pewnym sensie negocjatorem. Negocjujemy w domu i w szkole, negocjujemy z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. W biznesie negocjacje są jedną z kluczowych umiejętności. Jak skutecznie realizować swoje interesy w negocjacjach? Jak przekonać drugą stronę do naszego rozwiązania?  Jak ze słabości zrobić siłę? Jak wiele można osiągnąć, rozpoczynając negocjacje ze zdawałoby się słabej lub nawet straconej pozycji? Warsztaty będą prowadzone w formie gry symulacyjnej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć i udoskonalić swoje umiejętności negocjacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności budowania koalicji.

10. Finansowanie inwestycji    

11. Prezentacja swoich koncepcji przed inwestorami.

  • Ktoś powiedział, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Brzmi banalnie, ale w gruncie rzeczy dobrze oddaje ideę prezentacji projektu do inwestora. Co to jest elevator pitch? Czemu to ważne, aby opowiadać o swoim biznesie tak, żeby zrozumiała to Wasza babcia? Co uwzględnić w prezentacji, co warto podkreślić? Jak inwestor patrzy i co słyszy podczas Waszej prezentacji? Czy musisz pokazać zysk w projekcie, bo generowanie straty dyskwalifikuje Twój pomysł? Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zapraszamy!
free movers

Miejsce

Stacjonarnie w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ul Jagiellońska 57/59.

Termin

Kurs trwa 5 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:30. Kolejna edycja planowana jest na rok 2025.

Prowadzący

Zajęcia prowadzą wykładowcy Akademii Leona Koźmińskiego z długoletnim doświadczeniem dydaktycznym, w dużej części praktycy biznesu.

Zasady naboru

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy do 21 stycznia 2024. Dane do opłaty przesyłane są drogą mailową po dokonaniu zapisu. Płatność możliwa również bezpośrednio poprzez formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc ograniczona

Opłaty

Cena kursu:

  • 1 745 zł

W cenie:

  • Udział w zajęciach, materiały oraz potrzebne akcesoria
  • Poczęstunek podczas przerw (kawa, herbata, soki, owoce, zdrowe przekąski)
  • Obiad (dostępna wersja wegańska)
  • Dyplom ukończenia kursu