Strona główna
Ryzyko i ubezpieczenia majątkowe, studia podyplomowe ubezpieczenia, studia ubezpieczenia warszawa, ryzyko majątkowe

Prywatne projekty deweloperskie - nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
5 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia kursu
Tryb
Tryb stacjonarny,
W weekend
Termin szkolenia:
02.09 - 30.09.2023

O szkoleniu

Szkolenie jest kompendium wiedzy i umiejętności, ułatwiających prywatnym inwestorom kreowanie autorskich projektów deweloperskich. Model biznesowy polega na zakupie gruntu pod zabudowę, ewentualnie renowację istniejącej nieruchomości, a następnie uruchomienia w niej usługi generującej przychody (komercjalizacja). Przykładem takich przedsięwzięć może być utworzenie prywatnego przedszkola, małej szkoły międzynarodowej, butikowego hotelu z kawiarnią, rezydencji dla seniorów czy zbudowanie i sprzedaż nowoczesnego osiedla. Inwestor może czerpać przychody bezpośrednio z usług realizowanych w nieruchomości albo ją wynająć lub po prostu sprzedać.

Celem szkolenia jest pomoc w zaprojektowaniu prywatnego modelu biznesowego pod względem pożądanej opłacalności, nowoczesnych sposobów finansowania, najnowszych trendów rynkowych, odpowiedzialności społecznej, zrównoważenia względem środowiska, ale także co nie mniej ważne dopasowanego do mocnych stron i pasji inwestora/wizjonera.

Adresaci

  • prywatni inwestorzy, zainteresowani zwiększaniem przychodów poprzez realizację autorskich projektów deweloperskich.
  • osoby zamierzające zwiększeniem wartości lub stopy zwrotu z posiadanych nieruchomości np. mieszkań na wynajem, niezagospodarowanych gruntów i innych nieruchomości w tym odziedziczonych.
info

Opiekun merytoryczny kursu

Maria Semczyszyn

Producentka i autorka programów, prezenterka w TVN7, HGTV, CANAL+. Prekursorka home stagingu w Polsce. Wraz z dużymi sieciami handlowymi z branży Home&Living Interior, deweloperami i agencjami planuje i tworzy strategie marketingowe.

Prowadzi szkolenia w obszarze zawodowego home stagingu.

Współzałożycielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Mieszkań na Wynajem. Zarządza spółkami realizującymi projekty inwestycyjne oraz działalność hotelarską.

Prowadząca telewizyjne programy poradnikowe: „Home Staging - mieszkania do sprzedania”, „Wakacyjne Domy - z Marią Semczyszyn”, “Lifting Wnętrz - z Marią Semczyszyn” oraz „Akcja Aranżacja”. Serie programów stanowiących swoiste kompendium dla pasjonatów, flipper’ów, inwestorów w nieruchomości, są dostępne na platformie PLAYER.

Program

Tworzenie i zarządzanie biznesem w oparciu o swoje mocne strony i motywatory Reiss Motivation Profile (8h)

  • Dopasowanie, zindywidualizowanej strategii biznesowej, dzięki metodzie Reiss Motivation Profile. Preferencje kreatora/inwestora, powinny stanowić wybór odpowiedniego modelu biznesu, by stał się nie tylko źródłem dochodu, ale także sposobem na samonapędzanie, satysfakcję i spełnienie.

dr Kaja Prystupa – Rządca – Bussines Trainer/Kirkov&Partners

Elementy matematyki finansowej w projektach inwestycyjnych (2h)

  • Zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami matematyki finansowej i ich wykorzystaniem w projektach inwestycyjnych. Nabycie umiejętności rozwiązywania zadań i obliczeń, niezbędnych do podejmowania odpowiednich decyzji w procesie inwestowania.

dr Błażej Podgórski – Vice-Dean of Collage of Finance and Economics/ Akademia Leona Koźmińskiego.

Zakup nieruchomości gruntowej (2h)

  • Najważniejsze wskazówki o tym jak bezpiecznie nabyć ziemię, jak eksponować atuty działki, różnice w nabywaniu działek rolnych/budowlanych, rozwój gruntu i podnoszenie wartości, kiery kupować a kiedy sprzedawać ziemię, miejsce ziemi w prywatnym portfelu inwestycyjnym.  

Jakub Węglarski – Dyrektor Zarządzający Universe Properties Group Sp. z  o.o. 

Analiza atrakcyjności inwestycyjnej dla lokalizacji i nabywanej nieruchomości (2h)

  • Najważniejsze aspekty związane z szacowaniem potencjalnych dochodów z biznesu, planowanego w nieruchomości lub na konkretnym gruncie. Pozyskiwanie informacji, danych o parametrach gospodarczo-społecznych lokalizacji, planowanie przestrzenne, okazje inwestycyjne - studium przypadku.

Joanna Borowik – Rzeczoznawca majątkowy, Ekspert wycen centrów handlowych, hoteli, magazynów, gruntów, farmy fotowoltaiczne.

Crowdfunding – społecznościowe finansowanie projektów (4h)

  • Nabycie kompetencji w pozyskiwaniu alternatywnego finansowania przedsięwzięć. Wykorzystanie Crowdfunding’ u w projektach związanych z nieruchomościami, modele, zalety i wady, platformy, studium przypadku.

Marcel Rowiński, Prezes Crowdway Michał Stanek, Wiceprezes Crowdway, Prezes QValue S.A.

Kampanie crowdfunding ‘owe (2h)

  • Rola marketingu i PR w tworzeniu i prowadzeniu kampanii crowdfunding’ owej. Praktyczne umiejętności w opracowaniu treści, partnerstwa, budżetu kampanii oraz wyborze kanałów komunikacji.

Jakub Kucharski – Dyrektor Marketingu w grupie Good One, dziennikarz, autor książki przełożonej na scenariusz filmowy „W uścisku Katriny” Marcin Giełzak – Wykładowca, współautor książki „Crowdfunding Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu”

Jak wyskalować biznes deweloperski przy współpracy z funduszem inwestycyjnym (2h) Paweł Komar, Przewodniczący Rady Nadzorczej Vortune Equity Group S.A.

Sprzedaż nieruchomości deweloperskich (2h)

  • Definiowanie grupy, docelowej, badanie konkurencji, marketing, wybór strategii i etapy sprzedaży, wymogi ustawy deweloperskiej.

Aleksander Skirmuntt – Inwestor, Ekspert sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym. Dyrektor Sprzedaży „Maxon” Nieruchomości Sp. z o.o.

Komercjalizacja nieruchomości (4h)

  • Najważniejsze aspekty związane z komercjalizacją nieruchomości jako sposobu na zorganizowanie dochodowego obiektu.  Poznanie strategii leasingowych, marketingowych oraz negocjowanie umów najmu. Nowoczesna certyfikacja budynków – Breem, Leed, Well.

Anna Górska – Kwiatkowska – Partnerka w firmie doradczej Cushman&Weakfield

ESG (environmental, social and corporate governance) oraz nowoczesna certyfikacja budynków (2h)

  • Najnowsze trendy dotyczące nieruchomości w obszarach związanych z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym (ESG) oraz nowoczesną certyfikacją budynków.

Anna Górska – Kwiatkowska – Partnerka w firmie doradczej Cushman&Weakfield

Tworzenie modeli biznesowych - narzędzia analizy strategicznej w rozwijaniu projektu (6h)

  • Praktyczne ćwiczenia w zaprojektowaniu i walidacji koncepcji biznesowej. Bussines Model Canvas jako narzędzie analizy strategicznej wspierające rozwój pomysłu inwestycyjnego.

Maciej Rządca – Wykładowca, analityk i mentor projektów biznesowych/ Koźmiński Executive Business School

Business Development Plan

  • Tworzenie planu rozwoju dla konkretnej koncepcji biznesowej, w oparciu o wiedzę, narzędzia i metody pozyskane w toku realizacji programu Szkolenia. Grupowa kreacja planu dla wybranego konceptu.

Maria Semczyszyn – Producentka, prekursorka, inspiratorka biznesów w oparciu o rynek nieruchomości i branżę Home&Living Interior. 

Organizacja zajęć

Czas trwania: 5 dni szkoleniowych, w tym

  • 3 dni szkoleniowe (w godz. 9.00-17.45) oraz
  • 2 dni szkoleniowe (w godz. 9.00-16.00)

Termin szkolenia

  • 2-3 IX 2023
  • 16-17 IX 2023
  • 30 IX 2023

Społeczność

Trenerzy

Maria Semczyszyn

Producentka i autorka programów, prezenterka w TVN7, HGTV, CANAL+. Prekursorka home stagingu w Polsce. Wraz z dużymi sieciami handlowymi z branży Home&Living Interior, deweloperami i agencjami planuje i tworzy strategie marketingowe.

Prowadzi szkolenia w obszarze zawodowego home stagingu.

Współzałożycielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Mieszkań na Wynajem. Zarządza spółkami realizującymi projekty inwestycyjne oraz działalność hotelarską.

Prowadząca telewizyjne programy poradnikowe: „Home Staging - mieszkania do sprzedania”, „Wakacyjne Domy - z Marią Semczyszyn”, “Lifting Wnętrz - z Marią Semczyszyn” oraz „Akcja Aranżacja”. Serie programów stanowiących swoiste kompendium dla pasjonatów, flipper’ów, inwestorów w nieruchomości, są dostępne na platformie PLAYER.

dr Kaja Prystupa-Rządca

Trenerka, mentorka, coach. Jest certyfikowana w narzędziach FRIS®, REISS Motivation Profile® oraz Value Match®, którego jest partnerem strategicznym na Polskę. Pomaga w odkryciu swoich naturalnych predyspozycji i potrzeb, tak aby klienci rozwijali kompetencje menedżerskie w zgodzie ze swoimi naturalnymi predyspozycjami.

Mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet wspierająca kobiety na różnych etapach rozwoju kariery w rozwijaniu kompetencji menedżerskich. Wykładowczyni na studiach podyplomowych, Executive MBA w Koźmiński Executive Business School Akademii Leona Koźmińskiego. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Jako New Business Partner w Kirov Strategic Negotiators Sp. z o.o. projektuje programy rozwojowe skierowane dla klientów biznesowych z obszaru współpracy, komunikacji, life balance a także inicjatywy nakierowane na rozwijanie wspieranie rozwijania karier kobiet w organizacjach.

Maciej Rządca

Konsultant biznesowy, trener i analityk z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w tematyce związanej z modelowaniem biznesowym, analityką i strategicznym zarządzaniem organizacjami. Konsultant wielu projektów związanych ze zmianami strategii organizacji. Pod jego nadzorem stworzono ponad 300 innowacyjnych koncepcji biznesowych z różnych branż. Seryjny przedsiębiorca w projektach opartych na nowoczesnych technologiach w tym m.in. druku 3D.

Wykładowca na studiach podyplomowych na kierunkach Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą oraz Zarządzanie w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach Koźmiński Executive Business School Akademii Leona Koźmińskiego.

Współtwórca projektów związanych z e-learningiem, współorganizator wydarzeń biznesowych oraz łączenia nauki z biznesem, współpracownik Koźmiński Business Hub.

Paweł Komar

Jeden z bardziej znanych przedstawicieli młodego pokolenia managerów i przedsiębiorców sektora finansowego w regionie CEE, będący zarazem jednym z najmłodszych członków zarządów spółek Polskiej Giełdy Papierów wartościowych.  Nagrodzony tytułem TOP MANAGER branży finansowej w Polsce. Z giełdowymi spółkami z sektora bankowego i inwestycyjnego związany od 2006 roku odpowiadając w tym czasie jako członek zarządów za obszary sprzedaży i rozwoju. W licznych radach nadzorczych odpowiedzialny głównie za nadzór nad strategią i finansowaniem kapitałowym. Obecnie prezes jednego z największych brokerów finansowych w Polsce - Notus Finanse. Zasiada również w licznych radach nadzorczych spółek z branży bankowej, ubezpieczeniowej oraz towarzystwach funduszy inwestycyjnych, private equity i sektora private debt. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziale Zarządzania i Finansów oraz Master of Business Administration, Executive Studies na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przewodniczący rady nadzorczej Związku Firm Pośrednictwa Finansowego oraz Związku Przedsiębiorstw Finansowych członek rady Manager Business Hub oraz Corporate Connections wielu innych kapituł oraz stowarzyszeń branżowych. Pasjonat nowych technologii i start-upów, aktywny w transakcjach M&A. Prywatnie kolarz i triathlonista startujący w zawodach IronMan.

Michał Stanek

Prezes QValue S.A. - największego niezależnego kapitałowo podmiotu działającego na rynku pośrednictwa finansowego oraz wiceprezes Crowdway - największej platformy crowdinvestingu w Polsce. Od1999 roku związany z polskim rynkiem inwestycyjnym. Karierę rozpoczynał w renomowanych towarzystwach ubezpieczeniowych, towarzystwach funduszy inwestycyjnych, powszechnym towarzystwie emerytalnym oraz departamentach Private Banking i Wealth Management globalnych banków komercyjnych. Podróżnik, pasjonat fotografii, trener, wykładowca, autor wielu publikacji w prasie branżowej.

Marcel Rowiński

Prezes zarządu Crowdway, największej platformy crowdinvestingu w Polsce.

Doświadczony manager – z ponad 12-letnim stażem – w rozwijaniu biznesu na różnych etapie dojrzałości od seed, przez startup po rozwinięte przedsiębiorstwa. Ekspert rynku crowdinvestingowego w Polsce. Brał udział w realizacji ponad 40 kampanii, w których łącznie pozyskano ponad 80 mln zł. Członek rady nadzorczej Q Value SA, wykładowca na studiach EMBA, doradca w projektach na wczesnym etapie.

Jakub Węglarski

Manager, przedsiębiorca, kreator.  Od lat związany z branżami sportu i nieruchomości. 

Propagator wiedzy z zakresu inwestowania w ziemię z uwzględnieniem bezpieczeństwa, rentowności i płynności dokonywanej inwestycji. 

Specjalizuje się w promocji, a także metodyce zwiększania wartości i atrakcyjności inwestycji nieruchomościowych.

Inicjator konferencji, spotkań edukacyjnych, autor analiz i tekstów edukacyjnych.

Obecnie pełni funkcję Dyrektora Marketingu w firmie Rodzinne Inwestycje.

Joanna Borowik

Rzeczoznawca majątkowy. Ekspert rynku nieruchomości. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wyceny i analizy nieruchomości. Od 2 lat prowadzi działalność́ pod marką Best VALUE Advisors, wcześniej przez 13 lat pracowała w dziale wycen i doradztwa międzynarodowej firmy CBRE. 

Specjalizuje się̨ w wycenie nieruchomości komercyjnych: centrów handlowych, budynków biurowych, nieruchomości magazynowych, hoteli, gruntów inwestycyjnych o różnym przeznaczeniu, także m.in. pod zabudowę mieszkaniową czy farmy fotowoltaiczne, na terenie całej Polski. 

Posiada certyfikat Związku Banków Polskich uprawniający do sporządzania operatów szacunkowych na potrzeby zabezpieczenia wierzytelności bankowych. 

Członkini Mazowieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Kuba Kucharski

Dyrektor Marketingu w grupie Good One

Od ponad 10 lat odpowiada za przygotowywanie strategii marketingowych, a następnie ich koordynację dla firm z różnych sektorów.  Przez ponad 5 lat współpracował z Zespołem Agencyjnym Google, w którym odpowiadał za rozwój agencji marketingowych. Przez ostatnie lata pełnił stanowisko Dyrektora Marketingu w jednej z największych platform crowdfundingowych w tej części Europy. Współpracował z największymi markami w Polsce.

Występuje przed kamerą, prowadzi szkolenia webinarowe oraz wystąpienia publiczne o różnorodnej tematyce. Jest autorem szeroko komentowanej w mediach książki „W uścisku Katriny”.

Prywatnie tata trójki dzieci, pasjonat lotnictwa (ukończony II etap paralotniowy) i sportów ekstremalnych. Uwielbia podróżować. 

Anna Górska-Kwiatkowska

Partnerka w firmie doradczej Cushman&Weakfield

Absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa oraz członkini prestiżowego Brytyjskiego Royal Institute of Charted Surveyors. 

Kieruje linią usług Leasing Services i Business Development, reprezentując fundusze instytucjonalne, międzynarodowych deweloperów i prywatnych wynajmujących. Odpowiedzialna za rozwój biznesu w Polsce, zarządza klientami i pozyskuje nowych, koordynuje zintegrowane podejście do sprzedaży, leasingu i świadczenia usług. 

Przewodnicząca Women Integrated Network (WIN)w Polsce. Mentorka w drugiej edycji Programu Mentorskiego Urban Land Institute Poland.

Aleksander Skirmuntt

Ekspert rynku nieruchomości z 30 letnim doświadczeniem w branży.

Broker oraz Dyrektor Sprzedaży w „Maxon” Nieruchomości Sp. z o.o.

Lider sprzedaży Maxon (2018).

Konsultant i doradca deweloperów mieszkaniowych. Prowadzone przez niego zespoły sprzedały kilka tysięcy mieszkań na rynku pierwotnym w Warszawie i całej Polsce.

Zajmował się także sprzedażą nieruchomości zagranicznych w Hiszpanii i na Cyprze.

W latach 1994-2012 współzałożyciel i wiceprezes Emmerson S.A. W 2006 - największej agencji nieruchomości w Polsce.

Inwestor na rynku mieszkaniowym i komercyjnym.

Coach i Mentor z europejskim certyfikatem EMCC ( European Mentoring i Coaching Council).

Prywatnie, szczęśliwy człowiek, wyznawca rozwoju osobistego, praktykujący jogę i medytację.

dr Błażej Podgórski

Trener, konsultant szkoleń specjalistycznych (głównie z zakresu finansów przedsiębiorstw, rynków finansowych w tym rynków kapitałowych), wykładowca akademicki, praktyk biznesu. Jego zainteresowania skupiają się na trzech obszarach: rynkach kapitałowych, ocenie przedsięwzięć inwestycyjnych oraz wykorzystaniu narzędzi informatycznych w analizie finansowej. W praktyce zawodowej (gospodarczej) zajmuje się doradztwem dla przedsięwzięć na wczesnym etapie istnienia (m.in. w ramach projektu Przedsiębiorcy w Sektorach Kreatywnych), oceną projektów inwestycyjnych (branży Automotive, Energetycznej), szacowaniem ryzyka finansowego (m.in. uczestnictwo w przygotowaniu programu oceny ryzyka małych i średnich przedsiębiorstw dla PKO Banku Polskiego). Autor wielu publikacji w czasopismach naukowych, takich jak: „Financial Internet Quarterly”, „Central European Management Journal”, „Finance Research Letters” oraz podręcznika „Finanse z arkuszem kalkulacyjnym” (Wydawnictwo Naukowe PWN). 

Maciej Giełzak

Przedsiębiorca, manager, publicysta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na stanowiskach wiceprezesa zarządu i szefa marketingu ShareHire, managera ds. innowacji oraz dyrektora zarządzającego Beesfund S.A.

Jest autorem licznych publikacji z zakresu crowdfundingu i rozwiązań społecznościowych, w tym podręcznika "Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu" (Onepress) wyróżnionego m.in. przez Narodowy Bank Polski.

Zasady rekrutacji

1
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

2
REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
KONTAKT

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Koordynator kursu
Monika Kasprzyk

Opłaty

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami 

Tabela opłat
Cena szkolenia 6200 zł brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK 5580 zł brutto (zw. z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie. 

Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem FAKTURY proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl