Wesprzyj nas
SZKOŁA LETNIA - PODSTAWY PSYCHOLOGII Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII BIZNESU

Nowe trendy i sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu zespołem. Od zarządzania 1.0 do 3.5

Poziom
Kursy i szkolenia
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
23.05 - 24.05.2024

O szkoleniu

Cel szkolenia

Poznanie najnowszych koncepcji związanych z zarządzaniem zespołami. Okazja do doświadczenia i przećwiczenia wybranych narzędzi skutecznych w codziennej praktyce liderskiej.

Główne atuty

Praktyka, inspiracje rozwojowe dla liderów i zespołów

Uczestnicy otrzymają konkretną wiedzę na temat współczesnych koncepcji zarządzania zespołami

Adresaci szkolenia

• liderzy,
  • szefowie zespołów,
  • menedżerowie, którzy chcą zmieniać się i uczyć razem z organizacją, by z sukcesem działać w dynamicznym otoczeniu.
info

Perspektywa zawodowa

Nabyte na szkoleniu wiedza i kompetencje w zakresie zarządzania pozwalają na rozwój kompetencji liderskich i menedżerskich na różnych etapach kariery zawodowej.

Krótka historia zarządzania - od zarządzania 1.0 do zarządzania 3.5

• Jak zmieniły się i wciąż zmieniają̨ oczekiwania wobec liderów ze strony podwładnych, firmy, oraz czego oczekiwać będą od nich w przyszłości
  • Świat PermaVucaLucji jego wyzwania dla organizacji i menedżerów – gdzie jesteśmy na drodze ku przyszłości.
  • Różne obrazy zarządzania 3.0 – DDO, Open Book Management, Holakracja, Turkus i inne
  • IV rewolucja przemysłowa i jej wpływ na pracowników dzisiaj i jutro. Nowe role, nowe wymagania

Lider w organizacji 3.0

• Od przywództwa heroicznego do synergicznego
  • Kompetencje (postawy, umiejętności i wiedza) służące pełnieniu roli liderskiej
  • Różne twarze przywództwa - Przywództwo służebne, autentyczne czy oburęczne?
  • Jak można kreować produktywną energię w zespole, czyli rozważania o autonomii, zdolnościach i sensie, oraz o zabijaniu smoka i remontowaniu zamku

Współpraca w nowoczesnej organizacji

• Wykorzystanie inteligencji zbiorowej i potencjału zespołu do budowania środowiska współpracy i innowacji
  • Psychologiczne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa w zespołach - dlaczego pracownicy w organizacji milczą, i jak zachęcić ich do mówienia, innowacja przez niezgodę
  • „Teaming” i jego praktyczne wykorzystanie w codziennych działaniach – „sukces tkwi w zespołowości”,
  • Stały feedback i kultura uczenia się w organizacji – od retrospektywy do „radykalnej szczerości”, feedback stwierdzający, feedback pytający, elementy coachingu
  • Procesy uczenia się i rozwoju w organizacjach, „błędy” jako źródła rozwoju

Zmiana

• Opór wobec zmian i jego konsekwencje
  • Czynniki wspierające gotowość do zmiany
  • 6 źródeł wpływu w „obsłudze zmiany” dla zespołów i jednostek

Organizacja zajęć

Czas trwania: 2 dni (16 h dydaktycznych)* w godz. 9-16.

Szkolenie stacjonarne.

W szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 20 osób.

* jedna godzina dydaktyczna to 45 minut

Termin szkolenia: 23-24 maja 2024 roku.

Trener

Tomasz Owczarek

Psycholog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca MBA we współpracy z GFKM, współpracował z Uniwersytetem SWPS w Sopocie, London Business School, Akademia Leona Koźmińskiego.
Moderator metody Design Thinking | Master inNudging” (Kopenhaga) | Propagator zwinnych metodyk zarządzania. Licencjonowany Coach ICC.

Absolwent kursu trenerskiego Polskiego Towarzystwo Psychologicznego oraz Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej przy SWPS, Studium Terapii Schematów, Studium terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Terapii filozoficznej i innych. Prezes Stowarzyszenia „Szturchnij.pl - nauki o zachowaniu w zastosowaniu biznesowym i społecznym”.

Doktorant w obszarze przywództwa w zakresie psychologii zmiany, bezpieczeństwa psychologicznego, energii przywódczej (stworzenie i zaadoptowanie wybranych narzędzi badawczych).

Rodzaje prowadzonych działań rozwojowych: Szkolenia menedżerskie tj. Executive Coaching, Team Coaching.

Zasady naboru

UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Joanna Sawicka-Golcz

Tabela opłat
Cena szkolenia 2600 zł brutto (stawka zw.z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK (* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami) 2340 zł brutto (stawka zw.z VAT)*