Zarządzanie projektami budowlanymi w praktyce  

TERMIN ORAZ CENA SZKOLENIA 

 • Czas trwania: 2 dni
 • Termin szkolenia: 23-24 listopada 2018 r. w godz. 9.30-17.00
 • Cena szkolenia: 2500 zł brutto (stawka zw. z VAT)
 • Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK: 2250 zł brutto (stawka zw. z VAT)*

*Cena szkolenia zawiera: materiały szkoleniowe, przerwę kawową oraz obiad.

TRENERZY 

MARCIN ZESZUTEK

Dyrektor kontraktów budowlanych z zakresu gospodarki odpadami, certyfikowany edukator i trener World Rugby, lider zespół projektowych i kontraktowych, prelegent na konferencjach, twórca innowacyjnych technik rozwoju kompetencji inżynierów, członek rady Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.Praktyk zarządzania projektami budowlanymi. W swojej karierze zawodowej prowadził kontrakty głównie z zakresu gospodarki odpadami, w tym jako dyrektor kontraktu / przedstawiciel wykonawcy projektował i budował zakłady gospodarki odpadami w Kępnie i Kamieńsku, o wartości odpowiednio powyżej 40 i 30 mln zł. Jako członek zarządu czołowego developera w Trójmieście prowadził bezpośrednio ponad 40 osobowy zespół wsparcia technicznego, który zajmował się przygotowaniem inwestycji od strony technicznej, wykończeniem mieszkań i biur pod klucz, a także działem jakości i usługi gwarancyjnej. Obecnie pracuje jako dyrektor kontraktu przy budowie spalarni odpadów w Szczecinie realizując kontrakt o wartości powyżej 200 mln złotych. Wierzy w ludzi, stawiając cele i wyzwania rozwija swoich pracowników. Łączy tradycyjne i zwinne metody zarządzania, które poznał podczas rozwoju swojej kariery sędziego międzynarodowego w rugby. Nastawiony na współpracę i poszukiwanie efektu synergii. Każde potknięcie jest dla niego drogą, kolejnym etapem do osiągnięcia zakładanego sukcesu. Uważa, że w życiu nie ma porażek – są wyzwania, którym musimy sprostać.

 

MAŁGORZATA KUSYK

Małgorzata Kusyk, certyfikowany Project Manager PMP®/PRINCE2®/ AgilePM®, CEO AgilePMO (http://www.agilepmo.pl) , koordynator Kozminski Executive Business School, członek Agility Scales Founders Club, Prezes PMI Poland Chapter w latach 2014-2016. Mentor, trener biznesu, wykładowca MBA.
Ekspertka zarządzania projektami z ponad 16. letnim doświadczeniem w globalnych projektach i programach w różnych sektorach i branżach. Propagatorka idei zwinności i turkusu. Specjalizuje się w tranzycjach i transformacjach, łącząc w nich podejścia tradycyjne i zwinne. Twórca innowacyjnych szkoleń i metodyk z zakresu zarządzania projektami, w tym pierwszej Akademii Transition Managera. Prelegentka na konferencjach w Polsce i na świecie, autorka wielu artykułów oraz inspirującego bloga (http://agilepmo.pl/blog/) . To co ją wyróżnia to kreatywność i otwartość na eksperymentowanie, dzięki czemu rozwiązania, które proponuje są unikatowe i dostosowane do potrzeb klienta. Tak jak Michael Jordan wierzy, że "dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa".

O WARSZTACIE

Warsztat przeznaczony zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kierowników projektów realizowanych przez przedsiębiorstwa budowlane i deweloperskie, którzy chcieliby uporządkować swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz wszystkich, którzy pracują w zespołach projektowych. W trakcie warsztatu zaprezentowane zostaną sprawdzone w praktyce rozwiązania, które przyniosły znaczną poprawę wyników finansowych projektu, a także zwiększyły skuteczność pracy zarówno pracowników jak i innych interesariuszy przedsięwzięcia budowlanego.

CEL WARSZTATU

 • Zapoznanie się uczestników z procesami zarządzania projektami budowlanymi w oparciu o standardy PMBOK® Guide oraz Agile (Scrum)
 • Zapoznanie się z narzędziami i technikami zarządzania projektami budowlanymi w zgodnie ze standardami PMBOK® Guide i Agile (Scrum)
 • Zrozumienie roli Kierownika Projektu i Kierownika Budowy oraz rozwinięcie umiejętności miękkich niezbędnych w pracy Project Managera.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

Po ukończeniu warsztatu uczestnicy będą potrafili:

 • Zastosować narzędzia i techniki zarządzania projektami
 • Tworzyć dokumentację projektową niezbędną do efektywnej realizacji projektu
 • Zastosować umiejętności miękkie kluczowe dla Kierownika Projektu i Kierownika Budowy.

ADRESACI WARSZTATU

 • Obecni i przyszli kierownicy projektów budowlanych oraz dyrektorzy kontraktów
 • Członkowie zespołów projektowych realizowanych przez przedsiębiorstwa budowlane i deweloperskie
 • Uczestnicy inwestycji budowlanych zainteresowani poprawą ich efektywności.

FORMA ZAJĘĆ

 • Szkolenie będzie prowadzone w formie warsztatu połączonego z krótkimi wykładami. Wykorzystywana będzie zasada efektywnego uczenia się dorosłych według Cyklu Kolba (doświadczenie - refleksja - teoria - planowanie)
 • Zostaną zastosowane następujące metody i narzędzia: prezentacja multimedialna, film, krótkie wykłady, dyskusje grupowe, studia przypadków, ćwiczenia w grupach z wykorzystaniem technik kreatywnego myślenia i inne.

POLECANE ARTYKUŁY 

 

Autor: Marcin Zeszutek

Zarządzanie budową porównać można do zarządzania firmą. W obu przypadkach potrzeba wykwalifikowanej kadry menedżerskiej, która będzie w stanie szybko i racjonalnie podejmować decyzje, by ukończyć budowę z sukcesem.

W 2018 ROKU BUDOWNICTWO CZEKAJĄ KOLEJNE WYZWANIA

Czytaj cały artykuł>>>

Kontakt: 
Joanna Dzik

Doradca edukacyjny