Krytyczne myślenie - kluczowa kompetencja lidera XXI wieku 

 

Zapraszamy na XI edycję szkolenia

TERMIN ORAZ KOSZT SZKOLENIA  

 • Czas trwania: 2 dni
 • Termin: 8-9.10.2020 r.
 • Koszt szkolenia: 2700 zł brutto (stawka zw. z VAT)
 • Koszt szkolenia dla studentów i absolwentów ALK*: 2430 zł brutto (stawka zw. z VAT)

Zniżki:

 • 15% rabatu od 11 do 12 uczestników,
 • 10 % rabatu od 6 do 10 uczestników,
 • 5% rabatu przy wspólnym zgłoszeniu grupy od 3 do 5 osób.

Aby uzyskać ten rabat, po rejestracji uczestników prosimy o e-mail na adres malgosiao@kozminski.edu.pl z listą imion i nazwisk zgłoszonych osób.

*rabat dla absolwentów nie łączy się z innymi, ewentualnymi zniżkami.

DLACZEGO KRYTYCZNE MYŚLENIE TO KLUCZOWA KOMPETENCJA LIDERA XXI WIEKU? 

Milczenie zatruwa, a nawet zabija firmę. Odtrutką jest krytyczne myślenie. Ma przy tym świetne rekomendacje:

 • liderzy globalnych korporacji, czołowi politycy oraz intelektualiści w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos uznali krytyczne myślenie i kompleksowe rozwiązywanie problemów za najbardziej poszukiwane umiejętności na rynku pracy,
 • magazyn Forbes umieścił krytyczne myślenie na I miejscu niezbędnych kompetencji XXI wieku,
 • krytyczne myślenie to przedmiot wykładany na najlepszych światowych uczelniach,
 • to także ważna pozycja w CV na liście posiadanych kompetencji każdego profesjonalisty.

Od liderów oczekuje się podejmowania trafnych decyzji. Podobnie od lekarza. Nikt nie chce od niego błędnej diagnozy. Gdyby tak się stało, zamiast poprawy, doznalibyśmy uszczerbku na swoim zdrowiu. Nie inaczej jest w biznesie. Decyzje bez diagnozy mogą być wątpliwej jakości; można przy tym też popaść w pułapkę bezrefleksyjnego działania. Każda błędna decyzja to wymierny koszt finansowy i pozafinansowy. Dobrą diagnozę umożliwia właśnie krytyczne myślenie. Myśląc krytycznie działasz świadomie i skutecznie.

Krytyczne myślenie umożliwia m.in. podejmowanie trafniejszych decyzji, logiczne wnioskowanie, precyzyjniejszą komunikację, krótsze i efektywniejsze spotkania, lepszą argumentację, skuteczniejsze negocjacje, obronę przed manipulacją, a także lepszy dobrostan i w firmie, i w życiu prywatnym. Myślę krytycznie więc zyskuję!

Krytycznego myślenia uczył już Sokrates, który napominał: bezrozumnym życiem żyć człowiekowi nie warto. W czasach VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność) działanie każdego lidera wymaga przemyślanego podejścia. Narzędziem jest właśnie krytyczne myślenie.

To jedyne szkolenie na rynku, które ujmuje zagadnienie krytycznego myślenia w sposób kompleksowy i odnosi je do biznesu. Umiejętności są ćwiczone m.in. w trakcie debat oksfordzkich. Prowadzi je coach, trener biznesu i filozof, i czyni to z pasją.

TRENER 

Artur Negri

Executive & Business Coach CoachWise™ ACC ICF.

Trener biznesu i wykładowca akademicki, w tym MBA ALK. Certyfikowany coach ICF oraz mentor EMCC (prof. David Clutterbuck, uznany światowy autorytet mentoringu). Posiada także kilkanaście innych certyfikatów w zakresie kompetencji coachingowych, mentoringowych i trenerskich. Absolwent filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant. Jego pasją jest etyka, logika i komunikacja.

Ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w biznesie, edukacji, samorządach i mediach. W przeszłości m.in. dziennikarz I Programu Polskiego Radia i prasy ekonomicznej (makro- i mikroekonomia), dyrektor Biura Prasowego i rzecznik prasowy Forum Ekonomicznego w Krynicy (zwanego polskim Davos), dyrektor programowy Instytutu Lecha Wałęsy oraz szef programów w rządowym think tanku Centrum Europejskie Natolin.

Wprowadza narzędzia filozofii, etyki i logiki do biznesu. Proponuje autorskie programy rozwoju: przywództwo, marka osobista, komunikacja biznesowa, komunikacja medyczna, zarządzanie przez wartości oraz diagnostyka: 360, FRIS i Hogan Assessement.

Więcej:           

 

 

CELE SZKOLENIA 

 • praktykowanie umiejętności, metod i narzędzi krytycznego myślenia
 • praktykowanie racjonalnego dyskutowania
 • praktykowanie zasad logicznego rozumowania
 • praktykowanie sztuki argumentacji
 • praktykowanie obrony przed manipulacją
 • praktykowanie etyki krytycznego myślenia

PO SZKOLENIU BĘDZIESZ MOGŁA/MÓGŁ: 

 • stawiać celniejsze diagnozy i podejmować trafniejsze decyzje
 • skuteczniej negocjować
 • bronić się przed manipulacją i wskazywać błędy w rozumowaniu adwersarzy
 • racjonalniej dyskutować
 • precyzyjniej się porozumiewać
 • odróżniać fakty od opinii
 • zadawać pytania krytyczne
 • precyzyjniej argumentować
 • prawidłowo wnioskować, stosując przy tym hierarchię dowodów
 • stosować sprawdzone narzędzia krytycznego myślenia
 • stosować krytyczne myślenie etycznie
 • uzupełnić swoje CV o kluczową kompetencję XXI wieku

REKOMENDACJE 

Cecylia Głogowska
MBA, Financial Business Controller, Head of Accounting & Tax Department

Miałam okazję uczestniczyć właśnie w tym szkoleniu i gdybym napisała, że było świetne, to nie byłoby nawet 1% tego, co zostało zaoferowane przez Artura. Uporządkowana wiedza, sprawdzone narzędzia uświadamiają, że krytyczne myślenie to nie krytyka. Artur uczy dociekliwości w biznesie, również za cenę kwestionowania siebie. Debata oksfordzka i spory zmuszają do autorefleksji, oddzielenia opinii od faktów. Szkolenie polecam szczególnie tym, którzy czują rutynę myślenia w biznesie. Artur dziękuje za wyjątkowe dwa dni!

 

Piotr Kanthak
MBA, Przedstawiciel Handlowy Radiometer

Miałem przyjemność być uczestnikiem zajęć z Krytycznego i refleksyjnego myślenia prowadzonych przez Artura Negri w Akademii Leona Koźmińskiego. Z pełną odpowiedzialnością polecam Artura jako profesjonalnego trenera, wykładowcę, który merytorycznie i z pasją prowadzi swoje warsztaty angażując całą grupę w czynny udział w zajęciach. Artur prezentuje sobą niesamowite doświadczenie, niesłychany profesjonalizm oraz genialne przygotowanie do zajęć.

 

Magdalena Czubaszek
Financial Services | Technology & Digital Transformation - Director at PwC

W marcu byłam uczestnikiem szkolenia przeprowadzonego przez Artura na Akademii Koźmińskiego. Wysoka jakość szkolenia zarówno pod względem merytorycznym, warsztatów praktycznych jak i wysokie kompetencje oraz zaangażowanie trenera sprawia, że z przyjemnością polecam Artura Negri jako solidnego i wiarygodnego partnera w zakresie rozwoju kompetencji i usług szkoleniowych.

Monika Kozakiewicz
Business Development & Strategy Consulting Services

W czerwcu 2018 uczestniczyłam w szkoleniu pt. ‘Krytyczne myślenie – kluczowa kompetencja lidera XXI wieku’ przygotowanym i prowadzonym przez Artura Negri w Akademii Leona Koźmińskiego.

Kilka miesięcy po tym szkoleniu mogę potwierdzić, że wciąż wracam do kilku wątków, które pomagają podejmować lepsze, bo bardziej trafne decyzje w życiu zawodowym i prywatnym. Ulubionym pytaniem, które zadaję sobie w trudnych sytuacjach jest: ‘A co, jeśli się myślisz?’, a ulubioną sentencją słowa Bertranda Russella: ‘Nie umierałbym za swoje poglądy, bo mogę się mylić.’ Dodatkowo pamiętam, aby wnikać w intencję każdego człowieka, i pozwalać innym wnikać w moją.

Uważam, że krytyczne myślenie to istotna kompetencja, którą warto rozwijać dla komfortu funkcjonowania na co dzień w dzisiejszym świecie VUCA. Artur Negri doskonale adresuje różnorodne aspekty krytycznego myślenia – myślę, że przede wszystkim ze względu na rozległe doświadczenie biznesowe oraz rzeczywistą umiejętność krytycznego myślenia.
To szkolenie, a właściwie warsztat, daje uczestnikowi zestaw praktycznych narzędzi do mądrego kwestionowania status quo, obrony przed manipulacją, korzystniejszych negocjacji i ogólnie osiągania większego dobrostanu. Ponadto jest realnym zetknięciem ze sztuką precyzyjnej oraz efektywnej komunikacji, i skłania do autorefleksji – nie tylko w trakcie trwania zajęć. I tym zdecydowanie się różni od tego, w którym uczestniczyłam dwa lata wcześniej z innym trenerem.


Jacek Kasprzak
Finance Officer

Niedawno uczestniczyłem w szkoleniu "Krytyczne myślenie - kluczowa kompetencja lidera XXI wieku" prowadzonym przez Artura Negri.
Szkolenie zostało przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a Prowadzący wykazał doskonałą znajomość tematu. W trakcie szkolenia brałem udział w bardzo ciekawych warsztatach i dyskusjach. Otrzymałem narzędzia pozwalające na skuteczne rozwiązywanie problemów.
Na podkreślenie zasługuje unikatowa forma zajęć, twórcze podejście do tematyki, skuteczność oraz nieszablonowa osobowość i profesjonalizm Prowadzącego. Polecam!

 

Aneta Makulska,
Dyrektor ds. Projektów Doświadczeń Pacjenta

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu „Krytyczne myślenie – kluczowa kompetencja lidera XXI wieku”,  prowadzonym przez Pana Artura Negri.
 
Szkolenie dotyczy zasad, które można wdrożyć do kanonu postępowania niemalże z dnia na dzień. Znajduję zastosowanie dla prezentowanych technik  zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Całość przekazu wzmacnia osobowość trenera, który prezentuje sobą pełen profesjonalizm, znakomite przygotowanie do zajęć poparte wieloletnimi studiami nad przedmiotem szkolenia.  Artur okazuje się osobą niezwykle inspirującą, zaangażowaną. Jego przekonanie o słuszności propagowanych zasad oraz kurtuazja, z jaką podchodzi do uczestników, powoduje, że cała grupa z przyjemnością bierze czynny udział w warsztatach.
 
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić zarówno Artura jako profesjonalnego trenera, jak i  prowadzone przez Niego szkolenie.

 

 

Kontakt: 
Małgorzata Oświata

Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju