FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ OD PODSTAW, kursy finanse, szkolenia finanse, szkolenie rachunkowość, kurs finanse i rachunkowość

Jak wrócić do sprawności fizycznej po pracy siedzącej w okresie pandemii i pracy zdalnej

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
1 dzień
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Kontakt
O szkoleniu
Co zyskasz

TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE, JEŚLI:

 • Pracujesz zdalnie
 • W ciągu dnia zdecydowaną większość czasu spędzasz w trybie siedzącym lub przed ekranem komputera
 • Odczuwasz dolegliwości związane z małą ilością ruchu w ciągu dnia, a Twój organizm upomina się o częstsze przerwy
 • Potrzebujesz prostych ćwiczeń, które poprawią Twoją kondycję fizyczną i wpłyną pozytywnie na stan Twojego zdrowia oraz kręgosłupa
 • Chcesz wiedzieć jakie negatywne konsekwencje dla Twojego organizmu niesie za sobą praca zdalna, która towarzyszy nam codziennie w dobie pandemii
 • Chcesz uświadomić sobie na ile obszarów naszego życia ma wpływ siedzący tryb pracy
 • Chcesz zapobiegać chorobom związanym z siedzącym trybem życia 
 • Chciałbyś poprawić swój nastrój i samopoczucie
 • Dotychczasowe narzędzia motywacyjne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i nie potrafisz wprowadzić prostych i zdrowych nawyków do Twojego codziennego życia

Na podstawie projektu opracowanego w 2018 roku przez grupę roboczą ds. chorób kręgosłupa prowadzoną w Ministerstwie Zdrowia pod kierunkiem prof. Brygidy Kwiatkowskiej wynika, że średnia częstość występowania bólu odcinka lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa wynosi 11,9%, natomiast odcinka szyjnego kręgosłupa wynosi 4,9% [Hoy D, March L, Woolf A, Blyth F, Brooks P, Smith E, Vos T, Barendregt J, Blore J, Murray C, Burstein R, Buchbinder R. (2014) The global burden of neck pain: estimates from the global burden of disease 2010 study. Ann. Rheum. Dis. 73(7):1309–1315.; Hoy D, Bain C, Williams G, March L, Brooks P, Blyth F, Woolf A, Vos T, Buchbinder R. (2012) A systematic review of the global prevalence of low back pain. Arthritis Rheum. 64(6):2028–2037.3–5].

Analizy badaczy wykazują, że przewlekłe bóle odcinka L-S kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn absencji chorobowej na świecie. Aktualnie najpopularniejszą metodą leczenia bólów kręgosłupa jest farmakoterapia (leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, psychotropowe, glikokortykosteroidy, leki powodujące zwiotczenie mięśni lub witaminy [Kałużna A, Kałużny K, Wołowiec Ł, Płoszaj O, Zukow W, Kochański B, Hagner W. (2017) The prevention of spinal pain - a systematic review. J. Educ. Health Sport 7(7):912–926.]

Dane dostępne na stronach GUS i  ZUS wskazują, że około 70% osób dorosłych w Polsce skarży się na bóle kręgosłupa (L-S). W tym zakresie około 23% skarżących się na ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym w Polsce to 40 latkowie.

Nie ma lepszego leku przy bólach kręgosłupa niż odpowiednio dobrana aktywność fizyczna. Kręgosłup wręcz domaga się aby się ruszać.

Brak aktywności fizycznej wpływa na spadek endorfin, co skutkuje osłabieniem samopoczucia i osłabienie krążenie. Słabe ukrwienie w kończynach dolnych doprowadza często do zastojów, obrzęków i bólów mięśniowych.

Najprostszą rzeczą jaka możemy zrobić to ustalić sobie plan dnia i włączyć do niego krótkie aktywności ruchowe: przerwy na rozciąganie, oddychanie, regularna odpowiednia dieta, nawadnianie oraz czas na trening aerobowy (jogging, pływanie, joga, rower, narty biegowe, nordic walking) – poprawiający ogólną kondycję fizyczną.

 

Adresaci
 • osoby pracujące zdalnie lub spędzające większą część dnia przed monitorem komputera

 • osoby, które chcą wprowadzić zdrowe nawyki do swojej codziennej rutyny, by zniwelować skutki siedzącego trybu życia

GroupOfPeopleIllustration
Program szkolenia
Ramowy program szkolenia

Program szkolenia Część teoretyczna

 • Podstawy anatomii i biomechaniki narządu ruchu (kręgosłup, barki, łokcie, nadgarstki, kolana)
 • Podstawy ergonomii pracy siedzącej – profilaktyka versus nieprawidłowe wzorce i nawyki
 • Podstawy profilaktytyki bólów kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych skutkiem pozycji siedzącej podczas pracy zdalnej
 • Co robić jak pojawiają się pierwsze symptomy bólowe w określonych częściach ciała. Czy profilaktyka jest zasadna? 
 • Ocena własnego ciała – dlaczego cię może boleć. Jak obserwować własne ciało, żeby nie doprowadzić do utrwalonych zmian w aparacie narządu ruchu.
 • Kiedy profilaktyka a kiedy fizjoterapia u specjalisty? 
 • Czy praca zdalna – siedząca powoduje jakieś zmiany w naszym ciele?
 • Czy po przechorowaniu COVID i przebywaniu na kwarantannie możemy spodziewać się nasilonych dolegliwości w narządzie ruchu i jak sobie z tym radzić?
 • Dlaczego warto zadbać o układ oddechowy w trakcie pracy siedzącej lub/i po przechorowaniu koronawirusa.

  Część praktyczna:

 • Praktyczne wskazówki dotyczące profilaktyki bólów kręgosłupa
 • Jakie stosować akcesoria rehabilitacyjne w celu poprawienia jakości snu, siedzenia oraz stania i chodzenia- prezentacja przykładowego sprzętu rehabilitacyjnego.
 • Jak siedzieć? Jak stać? Jak chodzić? Jak odpoczywać? Jak spać?
 • Gdy cię boli co zastosować? Zimno? Ciepło? Maści? Masaż? Stretching? Wskazówki praktyczne.
 • Wybrane formy autoterapii punktów bolesnych w mięśniach naszego ciała
 • Wybrane formy rozluźniania mięśnia i relaksacji napiętych grup mięśniowych 
 • Praktyczne ćwiczenia oddechowe zapobiegające powikłaniom w układzie oddechowym w trakcie wykonywania pracy zdalnej oraz po przechorowaniu COVID

Całkowita liczba godzin dydaktycznych: 3  ( jedna godzina dydaktyczna = 45 minut).  

figury
Organizacja zajęć

Czas trwania: 1 dzień (3 h dydaktycznych)  

Godziny zajęć: 15:00 – 18:00 

Podczas zajęć zapewnimy Państwu bezpieczną wirtualną przestrzeń z możliwością dyskusji.

Terminy

I edycja szkolenia online - 23 marca, godz. 15:00

Szkolenie planujemy przeprowadzić w formule online za pomocą platformy Zoom.

 

Społeczność
Trener
IRENEUSZ HAŁAS
Ireneusz Hałas

Edukację z zakresu fizjoterapii rozpocząłem w 1994 r. w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie. Ukończyłem Wydział Fizjoterapii w 1996 r. z wyróżnieniem uzyskując tytuł technika fizjoterapii. Zaraz po ukończeniu studium rozpocząłem pracę w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie na stanowisku technika fizjoterapii.

W tym samym roku rozpocząłem 4-letnie studia wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji. W 2000 roku ukończyłem studia uzyskując tytuł magistra rehabilitacji. W tym czasie zmieniłem stanowisko pracy na młodszego asystenta fizjoterapeutę. Kolejnym etapem podnoszenia kwalifikacji było rozpoczęcie specjalizacji I stopnia z rehabilitacji ruchowej w 2001 roku. Po dwóch latach staży specjalizacyjnych i udziału w kursach podyplomowych, w 2003 roku, zdałem egzamin i uzyskałem tytuł specjalisty rehabilitacji ruchowej I stopnia. Zaraz po ukończeniu specjalizacji objąłem funkcję p/o kierownika Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. W 2005 roku zaproponowano mi tworzenie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie. Od 2006 roku zostałem zatrudniony w WOMP CP-L w Lublinie jako p/o Kierownik Dziennego Ośrodka Rehabilitacji. Od 2008 roku został utworzony Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej WOMP CP-L, w którym pełniłem obowiązki Kierownika nadzorując pracę Dziennego Ośrodka Rehabilitacji, Pracowni Fizjoterapii oraz Krioterapii Ogólnoustrojowej. W 2008 roku rozpocząłem specjalizację z fizjoterapii w trybie uzupełniającym i uzyskałem w 2010 roku tytuł specjalisty fizjoterapii. Po zakończeniu specjalizacji objąłem funkcję Kierownika Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej nadzorując pracę zespołu 20 fizjoterapeutów w dwóch oddziałach WOMP CP-L w Lublinie. W 2012 roku otworzyłem przewód doktorski na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w Wydziale Rehabilitacji, nt. „Ocena skuteczności wybranych metod fizjoterapii w bólach mięśniowo-powięziowych odcinka szyjnego kręgosłupa” – Promotor Prof. Dr hab. Elżbieta Rutkowska. 12 stycznia 2016 r. podczas obrony przewodu doktorskiego otrzymałem tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Pracuję w WOMP CP-L w Lublinie jako specjalista fizjoterapii i kierownik specjalizacji z fizjoterapii (uzyskana akredytacja do prowadzenia specjalizacji z fizjoterapii w 2014 – miejsce Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej WOMP CP-L w Lublinie). Od 2020 roku samodzielnie prowadzę podmiot leczniczy IREHA Centrum Fizjoterapii i Fizjoprofilaktyki w Lublinie.

Nieprzerwanie od 1997 roku prowadzę prywatną praktykę fizjoterapeutyczną pod nazwą IREHA FIZJOTERAPIA I FIZJOPROFILAKTYKA IRENEUSZ HAŁAS organizując i prowadząc szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu: „Współczesnych metod diagnostyki i leczenia tkanek miękkich wg Ciechomskiego”, metody „Kinesiology Taping”, Mobilizacji tkanek miękkich i plastrowania dynamicznego w pediatrii, warsztatów „Kinesiology Taping – plastrowanie dynamiczne w pediatrii”. Prowadziłem przez wiele lat autorski program profilaktyki bólów kręgosłupa i ergonomii pracy u pracowników biurowych i pielęgniarek.

SZKOLENIA I KURSY
Od początku mojej pracy zawodowej ustawicznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc 
w szkoleniach międzynarodowych i uzyskując uprawnienia do wykorzystywania metod fizjoterapeutycznych w pracy z pacjentami oraz kwalifikacje do prowadzenia szkoleń z zakresu metody Kinesiology Taping. W latach 2003-2015 uzyskałem szereg certyfikatów uprawniających mnie do prowadzenia szkoleń z zakresu metody Kinesiology Taping oraz wykorzystywania poniższych metod w praktyce fizjoterapeutycznej: „Łańcuchy Mięśniowo-Stawowe GDS – 345 godz.” – terapeuta metody GDS, Techniki pracy mięśniowo-powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków – 50 godz. – terapeuta metody, Muscle Repositioning (Repozycja mięśni) wg Luiz Fernando Bertolucci, MD, BSc., terapeuta metody, Functional Fascial Taping by Ron Alexander, terapeuta metody, Anatomia palpacyjna – 70 godz. prowadzący światowej sławy Prof. Francisa Lafosse, D.O., Fascial Manipulation by Stecco /Manipulacje powięziowe wg Stecco/ - terapeuta metody, Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich wg konceptu Dr Jarosława Ciechomkiego – 120 godz. – terapeuta metody, Egzamin Instruktorski – Instruktor metody Kinesiology Taping, Kurs rozwijający (PNF 4) – PNF w ortopedii – 50 godz. (egzamin), „Kurs Podstawowy i Rozwijający koncepcji PNF Proprioceptive Neuromuscular Facilitation” – 150 godz. – Egzamin- Dyplomowany terapeuta metody PNF,  Kurs Instruktorski Egzaminacyjny- Kinesiotaping – Certyfikowany Międzynarodowy Instruktor Kinesiotapingu” (Egzaminator-Junichi Ozawa-Instruktor Kinesiotaping), Kurs Mobilizations with movement, Nags etc. – Mulligan Concept - terapeuta metody, Badanie i terapia dorosłych pacjentów z hemiplegią wg koncepcji Bobath- Kurs Podstawowy - 110 godz.- (Egzamin) - Certyfikowany Terapeuta NDT Bobath oraz wiele innych.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA
Od 2004 roku udzielam się społecznie na rzecz Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, gdzie pełniłem Prezesa lub wiceprezesa Oddziału do 2020 roku. Współpracuję ze stowarzyszeniami dla chorych na stwardnienie rozsiane oraz chorobą Parkinsona.

Opinie studentów
Zasady naboru
Zasady rekrutacji
1
Uzyskanie podstawowych informacji 

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

2
Rejestracja 

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

3
Kontakt

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami 

Tabela opłat
Cena szkolenia 150 zł netto (stawka zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 150 netto (stawka zw. z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl