O szkoleniu
Cel szkolenia
Program skierowany do osób przygotowujących się do roli asesora, którym zależy na pozyskaniu rzetelnej wiedzy i praktycznych umiejętności w realizowaniu ośrodków oceny. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności projektowania i prowadzania badań kompetencji metodą Assessment Center (AC) oraz Development Center (DC).
Program szkolenia skupiony jest na praktycznym zastosowaniu wiedzy i wyników badań w diagnozie i rozwoju kompetencji zawodowych. W trakcie zajęć trenerzy stwarzają wiele okazji do ćwiczenia konkretnych umiejętności asesorskich, dzielą się swoimi doświadczeniami praktycznymi, prezentują studia przypadków obrazujące dobre praktyki rynkowe.
Uczestnicy zajęć mają okazję wczuć się w rolę asesora przez udział w symulowanej sesji AC/DC. Obserwują, oceniają, przygotowują rekomendacje i prowadzą sesje informacji zwrotnej (między innymi na podstawie przygotowanych materiałów filmowych). Dodatkową wartością ćwiczeń jest praca na zwalidowanych i sprawdzonych w praktyce modelach kompetencyjnych, zadaniach i check listach wskaźników behawioralnych.
Elementem wyróżniającym szkolenie jest możliwość kształtowania osobistych kompetencji asesorskich uczestników zajęć przez wzięcie udziału w specjalnie zaprojektowanej sesji DC jako uczestnik badania, Sesja jest prowadzona zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi w zakresie realizacji ośrodków oceny, dzięki czemu uczestnicy mogą zaobserwować modelową realizację standardów badawczych w praktyce. Uzyskana indywidualna informacja zwrotna może być wykorzystana do świadomej pracy nad własnymi umiejętnościami potrzebnymi w pracy asesora.
Adresaci szkolenia
Korzyści dla uczestników - co zyskujesz
- Osobiste doświadczenie uczestniczenia w sesji DC.
- Możliwość zaprojektowania indywidualnego rozwoju kompetencji asesorskich na podstawie wyniku diagnozy DC.
- Poznanie konkretnych narzędzi i rozwiązań używanych w badaniu AC/DC.
- Zajęcia w małej grupie umożliwiające indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.
- Zajęcia prowadzone przez praktyków z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu badań AC/DC oraz diagnozie kompetencji.
- Certyfikat Asesora metody Assessment / Development Center.
Program
Ramowy program szkolenia
Organizacja zajęć
9.00-16.00
Terminy
Sesja 1: 19-21 maja 2025r.
Sesja 2: 3-4 czerwca 2025r.
Społeczność
Trenerzy
Dlaczego warto - zdaniem naszych absolwentów

"Szkolenie Certyfikowany Asesor Metody AC/DC to jedno z najciekawszych szkoleń z obszaru rekrutacji, na jakich byłam, i mogę je gorąco polecić każdemu, kto zamierza rekrutować z wykorzystaniem metody AC/DC (także tym, którzy już mają pierwsze doświadczenia z metodą AC/DC). Szkolenie ma charakter kompleksowy, dotyka wielu aspektów pracy metodą AC/DC, skupia się na wymiarze praktycznym, ale nie pomija także najważniejszych aspektów teoretycznych. Jako uczestnik szkolenia miałam okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach i symulacjach, pozwalających się zmierzyć z metodą AC/DC w praktyce. Nie bez znaczenia jest przyjazne nastawienie prowadzących oraz ich fachowa wiedza i cierpliwość. Wieloletnie doświadczenie w biznesie prowadzących daje uczestnikom unikalną szansę poznania dobrych praktyk i pracowania na ciekawych case studies. Przeprowadzenie DC na uczestnikach to świetnych pomysł. Pozwoliło nam to nie tylko na własnej skórze przekonać się, jak wygląda w praktyce AC/DC, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o sobie w kontekście umiejętności potrzebnych, aby dobrze wykonywać zawód rekrutera."

"Bardzo ciekawy kurs, z którego wiele korzyści wyniosą zarówno osoby z doświadczeniem w zakresie szkoleń i ogólnie pojętego HR, jak i początkujący asesorzy. Niewątpliwym atutem kursu jest udział uczestników w DC oraz badanie ich predyspozycji do roli asesora w formie profesjonalnych testów, a wszystko to zebrane w raporcie i omówione podczas indywidualnej sesji feedbackowej. Otwarci prowadzący, miła atmosfera, teoria potwierdzona przykładami z życia, wiele ćwiczeń oraz dyskusji – oto kolejne argumenty zachęcające do udziału w tym szkoleniu.
Każdy, kto chciałby samodzielnie przygotować oraz poprowadzić AC/DC, zazwyczaj potrzebuje czegoś w rodzaju instrukcji czy scenariusza, który pomoże 'poukładać' sprawy organizacyjne i merytoryczne, połączyć je z celami firmy i odpowiednim podejściem do uczestników AC/DC. Ten kurs z pewnością pomoże taki scenariusz przygotować."

"Bardzo cenię to, że prowadzący w sposób otwarty dzielili się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz udzielali praktycznych wskazówek. Otrzymaliśmy też wiele konkretnych narzędzi, które możemy wykorzystać w pracy. Podczas całego szkolenia panowała świetna atmosfera, prowadzący zaś stwarzali nam pole do dyskusji oraz dzielenia się na forum naszymi opiniami i doświadczeniami. Bardzo użyteczne dla mnie było to, że ćwiczenia w pełni oddawały realia tworzenia i prowadzenia AC/DC. Pracowaliśmy na konkretnych matrycach kompetencyjnych, scenariuszach zadań oraz analizowaliśmy scenki. Podobało mi się to, że każdy z uczestników występował zarówno w roli osoby ocenianej, jak i asesora oceniającego. Bezcennym doświadczeniem było dla mnie to, że każdy uczestnik przeszedł swoje własne DC, czyli został przez prowadzących oceniony pod kątem konkretnych kompetencji niezbędnych asesorowi (na podstawie kilku profesjonalnych testów psychologicznych i przez udział w zadaniach indywidualnych i grupowych). Następnie każdy dostał w cztery oczy wyczerpującą informację zwrotną oraz rekomendacje rozwojowe. Polecam szkolenie Certyfikowany Asesor Metody AC/DC w ALK przede wszystkim pracownikom agencji rekrutacyjnych i działów HR – zwłaszcza tym osobom, które chciałyby przygotowywać i/lub prowadzić AC/DC. Szkolenie jest bardzo użyteczne także dla tych osób, które chcą w prawidłowy sposób wykorzystywać w swojej pracy tylko niektóre z narzędzi stosowanych w AC/DC (np. zadania symulacyjne, testy czy wywiad behawioralny) – bez konieczności wdrażania całego procesu AC/DC. Jeśli w jakiejś firmie stosuje się AC/DC, to uważam, że warto skierować na to szkolenie również kierowników innych działów, aby mogli oni świadomie współpracować z wewnętrznymi lub zewnętrznymi specjalistami od AC/DC przy optymalnym wyborze i definiowaniu kompetencji potrzebnych w ich zespołach, gdyż powinny to być procesy szyte na miarę i dostosowane do specyfiki konkretnej organizacji, a nie skopiowane z innych firm."

"Raz jeszcze dziękuję za szkolenie. Z dużą przyjemnością patrzę na certyfikat, który otrzymałam na zakończenie szkolenia i aby najlepiej je podsumować użyję słowa TAK. Tak - dla samego tematu. Szkolenie oferuje ciekawą i użyteczną wiedzę. Teoria wsparta ćwiczeniami w dobrze zbilansowanej proporcji. Forma zajęć - warsztaty, dyskusje, scenki - przez cały czas trwania zajęć utrzymywała nas w 100% skupieniu i pełnej gotowości do przyswajania nowej wiedzy. Tak - dla fantastycznej kadry trenerów - posiadających ogromną wiedzę i jeszcze większe doświadczenie, którzy potrafią dotrzeć do każdego uczestnika. Nikt ze słuchaczy w trakcie zajęć nie pozostawał niezauważony. Grupa o optymalnej liczebności. Tak - dla fantastycznej grupy uczestników - różnorodność grupy pozwoliła na bezcenną wymianę doświadczeń. Olbrzymi atut szkolenia to sesja DC dla uczestników szkolenia i obszerna informacja zwrotna na zakończenie szkolenia. Wszyscy mieliśmy możliwość poznać obie strony medalu - być obserwowanym i być obserwatorem. Szkolenie nauczyło mnie widzieć, a nie tylko patrzeć, słyszeć, a nie tylko słuchać - to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Szkolenie polecam każdemu zainteresowanemu tematyką procesu AC/DC - nie tylko dla osób pracujących w obszarze HR."
Zasady rekrutacji
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Was szkolenia lub kursu.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami
Cena szkolenia | 4500 zł brutto (zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK | 4000 zł brutto (zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl