Warunki studiowania 

Witamy w Akademii Leona Koźmińskiego 

KAMPUS 

Akademia Leona Koźmińskiego od początku swego istnienia inwestuje we własną bazę lokalową. Obecnie dysponujemy nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, obejmującym kompleks 4 budynków (A,B,C,D) o łącznej powierzchni ok. 21 000 m2. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu - w budynkach własnych uczelni - na ulicy Jagiellońskiej 57/59. 

Studenci mają do dyspozycji 6 auli, 64 sale wykładowe, w większości multimedial

BIBLIOTEKA

Dwupoziomowa biblioteka o powierzchni 1 600 m2 dysponuje otwartym dostępem do księgozbioru i stanowiskami komputerowymi oraz pomieszczeniami do pracy indywidualnej i zespołowej.

Oddzielne pomieszczenia przewidziano na czytelnię czasopism, informatorium, wypożyczalnię i stanowiska komputerowe podłączone do Internetu, umożliwiające korzystanie ze światowych zbiorów piśmiennictwa ekonomicznego, dostępnych w wersji elektronicznej.
 
Ta nowoczesna biblioteka umożliwia 200 osobom jednoczesne korzystanie z jej różnorodnych zbiorów.

Zbiór biblioteczny liczy ponad 67 000 woluminów.

PRACOWNIE KOMPUTEROWE

Na terenie ALK znajduje się 6 laboratoriów komputerowych ze sprzętem najnowszej generacji.

Pracownia komputerowa dostępna jest dla studentów przez 7 dni w tygodniu. Dla wszystkich studentów ALK dostępne jest darmowe oprogramowanie (m.in. systemy operacyjne, program antywirusowy).

Na terenie całej uczelni można korzystać z bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi).

PRACOWNIE JĘZYKOWE

Pracownie językowe są standardowo wyposażone w sprzęt audiowizualny (monitory plazmowe, projektory, telewizory, magnetowidy, magnetofony). 

SALA DO SYMULACJI ROZPRAW SĄDOWYCH

Specjalnie z myślą o studentach Kolegium Prawa została zaprojektowana sala, w której studenci – wzorem renomowanych szkół prawa na świecie - uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych.

SALE SPORTOWE

Uczelnia jest właścicielem obiektów sportowych: 2 boisk, sali do sportów zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażonej siłowni. W części sportowej budynku znajdują się szatnie i natryski.

POKÓJ DLA MATKI KARMIĄCEJ

W budynku D w pobliżu biblioteki znajduje się pokój, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić dziecko. Pokój wyposażony jest w przewijak, wygodny fotel i urządzenia sanitarne.

BARY

Na terenie kompleksu budynków uczelni znajdują się trzy bary. Są czynne we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia. 

Dwa bary: Bistro Bracia Wiśniewscy i Rice Bistro znajdują się w budynku C, przy aulach. Trzeci - Ministerstwo Smaku - niedaleko wejścia w budynku A.

Na kampusie dostępne są również trzy kawiarnie: The Barista - drugie piętro budynku A oraz Grand Coffee - parter budynku C i poziom -1 budynku D.

Na uczelnie znajdują się także automaty z napojami zimnymi i gorącymi.

KSIĘGARNIA

Księgarnia działa od 1995 roku. Jest filią znanej warszawskiej księgarni ekonomicznej - Salon "Manager" CIM, mieszczącej się przy ul. Wspólnej 69. Księgarnia zlokalizowana jest naprzeciwko auli II w budynku C i działa w czasie roku akademickiego z wyjątkiem dni świątecznych.
 
W sprzedaży znajdują się książki z zakresu: ekonomii, zarządzania, prawa, gospodarczego, rachunkowości, finansów, marketingu i reklamy, języków obcych.
 
Ofertę uzupełniają nowości wydawnicze związane z kierunkami zajęć prowadzonymi na uczelni.   W ciągłej sprzedaży znajdują się wydawnictwa naszej uczelni.

PUNKTY KSERO

Do dyspozycji studentów są 2 punkty kserograficzne. Jeden z nich znajduje się w budynku D, tuż przy pomieszczeniach biblioteki. Można tam też oprawić prace licencjackie i magisterskie. Drugi punkt znajduje się w budynku A. 

POCZTA

Na terenie uczelni działa Urząd Pocztowy. Znajduje się on w budynku A, niedaleko wejścia.
 
Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - 14.00- 20.00
  • wtorek - piątek 1.00 - 18.00

BANKOMAT

Bankomat Euronet znajduje się w Atrium w budynku D.

KIOSK

W kiosku, w budynku C, można zaopatrzyć się w aktualną prasę, drobne artykuły papiernicze i kosmetyczne.

PARKING

Uczelnia posiada dozorowany parking na ponad 400 samochodów. Wjazd na parking: między budynkami A i D.