Rankingi 

Aktualności  

 • 18.06.2018

  Akademia Leona Koźmińskiego wśród 20 uczelni na świecie najlepiej kształcących przyszłych finansistów wg rankingu "Financial Times" 2018

  więcej

 • 14.06.2018

  Wypłaty stypendiów za czerwiec i lipiec 2018 r.

  więcej

 • 12.06.2018

  Studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego są najlepsze w Polsce według opublikowanego 12 czerwca Rankingu MBA Perspektywy 2018.

  więcej

RANKINGI "FINANCIAL TIMES" 

POCZWÓRNY SUKCES AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO

Od roku 2009 nasza uczelnia znajduje się w prestiżowych rankingach edukacyjnych dziennika "Financial Times". Według klasyfikacji "FT" Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowej. 

European Business Schools Ranking 2017 - uczelnie z Europy Środkowej:

 • Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa - 64 miejsce
 • Corvinus University, Budapeszt - 76 miejsce
 • SGH, Warszawa - 76 miejsce
 • University of Economics, Praga - 86 miejsce

Więcej informacji

Również w zestawieniu najlepszych na świecie programów magisterskich z zarządzania, a także z finansów plasujemy się najwyżej ze wszystkich uczelni w naszym regionie. 

Global Masters in Management Ranking 2016 - uczelnie z Europy Środkowej:

 • Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa - 42 miejsce
 • Corvinus University, Budapeszt - 70 miejsce
 • SGH, Warszawa - 73 miejsce
 • University of Economics, Praga - 81 miejsce

Więcej informacji

W rankingu Global Masters in Finance 2017 Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 15. miejsce na świecie - ALK znalazła się w rankingu jako jedyna uczelnia z Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji

Ponadto program Executive MBA Akademii Koźmińskiego w latach 2009-2010 i 2012-2017 - jako jedynej uczelni z Polski - znalazł się wśród 100 najlepszych na świecie. W 2017 r. w rankingu Global EMBA znalazł się na 68 miejscu.

Więcej informacji

Główne kryteria rankingowe to: odsetek zagranicznych wykładowców, odsetek kadry ze stopniem doktora oraz zarobki absolwentów i wzrost ich płac w trzy lata po ukończeniu studiów. 

Pozycja ALK w rankingach "Financial Times"

RANKING "PERSPEKTYW" - UCZELNIE AKADEMICKIE 

1 MIEJSCE OD 19 LAT
W roku 2018 Akademia Leona Koźmińskiego po raz dziewiętnasty zajęła PIERWSZE MIEJSCE wśród niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu edukacyjnym magazynu edukacyjnego „Perspektywy”.

ALK jest również najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce.

O zwycięstwie zdecydowały przede wszystkim posiadane akredytacje, własna baza dydaktyczna oraz umiędzynarodowienie.

Więcej informacji

RANKING SZKÓŁ EKONOMICZNYCH DZIENNIKA "RZECZPOSPOLITA" 

Akademia Leona Koźmińskiego jest wiceliderem rankingu szkół ekonomicznych 2017 "Rzeczpospolitej". Ranking powstał m.in. na podstawie  zestawienia wyników badania ekonomicznych losów absolwentów ELA.

Więcej informacji

RANKING WYDZIAŁÓW PRAWA 2017 DZIENNIKA "RZECZPOSPOLITA" 

W rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" Kolegium Prawa ALK zajmuje I miejsce wśród uczelni niepublicznych. Uczelnie były oceniane w trzech kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

Więcej informacji

RANKING TYGODNIKA "WPROST" - PRESTIŻ WŚRÓD PRACODAWCÓW 

1 MIEJSCE W  NAJSTARSZYM RANKINGU W POLSCE
W rankingu szkół wyższych, przygotowywanym przez tygodnik „Wprost”, Akademia Leona Koźmińskiego od roku 1998 do 2011 zajmowała PIERWSZE MIEJSCE wśród uczelni niepublicznych. Kryteriami oceny była jakość kształcenia, perspektywy rozwoju kariery zawodowej absolwentów i osiągnięcia kadry dydaktycznej.

W latach 2013-2015 redakcja "Wprost" przyjęła nowe zasady przygotowywania rankingu. Powstawał on na podstawie ankiet rozsyłanych do 500 największych firm w Polsce. Pracodawcy odpowiadali na pytanie, absolwentów których uczelni zatrudniają lub najchętniej by zatrudnili. ALK w 2015 r. po raz trzeci zajęła w tym zestawieniu wśród uczelni niepublicznych 1 miejsce.

Więcej informacji

"Wprost" pytał także pracodawców o najlepsze programy MBA. W zestawieniu z 2015 r. zwyciężył program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego.

Więcej informacji

AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO W RANKINGACH KRAJOWYCH