kampus

Kampus

Od początku swego istnienia inwestujemy we własną bazę lokalową. Obecnie nasza siedziba obejmuje kompleks 5 nowocześnie wyposażonych budynków o łącznej powierzchni ok. 16500 m2. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu – przy ulicy Jagiellońskiej 57/59. Co roku wprowadzamy innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, ułatwiające studiowanie i przebywanie na uczelni – w tym również osobom niepełnosprawnym.

Kampus

Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w dzielnicy Praga Północ. Do Centrum dojedziecie z naszej uczelni w ok. 15 minut. Zatrzymują się obok nas tramwaje linii 20 i 18 oraz autobus 509 (na żądanie). Do Akademii należą też tereny położone za budynkami uczelni, na których znajduje się boisko sportowe, miejsca wypoczynkowe i parking. Tuż przy głównym budynku umiejscowiona jest stacja rowerowa Veturilo, a także paczkomat.

 

Biblioteka Biblioteka ALK oferuje internetowy system dostępu do katalogów. Na jej terenie znajduje się czytelnia, a także pomieszczenia do pracy indywidualnej i zespołowej, wyposażone w komputery i dostęp do Internetu.

Zbiór biblioteczny liczy ponad 70 000 woluminów. Biblioteka umożliwia także korzystanie z elektronicznych baz danych z łącznym dostępem do kilkudziesięciu tysięcy książek i czasopism.

Pracownie Dbając o komfort i satysfakcję obecnych i przyszłych studentów wciąż ulepszamy nasze sale wykładowe i laboratoria. Aktualnie posiadamy 64 multimedialne sale wykładowe, w tym 6 auli i 7 laboratoriów komputerowych, dostępnych dla studentów 7 dni w tygodniu.

Dla wszystkich studentów ALK dostępne jest bezpłatne oprogramowanie (m.in. pakiet Office 365 ProPlus, inne programy i systemy operacyjne Microsoft, profesjonalne programy statystyczne).

Na terenie całej uczelni można korzystać z bezprzewodowego Internetu.

BIBLIOTEKA

Sale hybrydowe

Sala Huawei Idealab

Sala hybrydowa wyposażona w interaktywną tablicę IdeaHub, która łączy w sobie zalety tradycyjnej tablicy z zaawansowanym systemem wideokonferencyjnym oraz możliwością pracy ze studentami z wykorzystaniem własnych urządzeń mobilnych.

W sali IdeaHub wykorzystano technologię umożliwiającą podgląd całego pomieszczenia przez osoby uczestniczące w zajęciach online.

Sala Logitech

Sala hybrydowa wyposażona w dwa monitory LCD, w której dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest pokazywanie zarówno wykładowcy, jak i pomieszczenia w różnych konfiguracjach. W sali zastosowano także innowacyjną metodę pisania na tablicy w sposób tradycyjny przy jednoczesnym przekazywaniu obrazu bezpośrednio do aplikacji Teams, umożliwiając przy tym uczestnikom odczyt treści bezpośrednio na swoich komputerach.

Sala hybrydowa

Laboratorium Bloomberga Nasi studenci mogą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

 

Sala do symulacji rozpraw sądowych Specjalnie z myślą o studentach Kolegium Prawa została zaprojektowana sala, w której studenci – wzorem renomowanych szkół prawa na świecie – uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych.

bloomberg

Sport w ALK Do dyspozycji naszych studentów jest wielofunkcyjna sala sportowa do gier zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażona, nowoczesna siłownia. W tej części budynku znajdują się też szatnie i natryski. Mecze piłki nożnej i koszykówki mogą odbywać się na boisku na błoniach za uczelnią.

W naszej Akademii działa sekcja e-sportowa, dla której został przygotowany i wyposażony w sprzęt gaming room. Gracze „Counter-Strike: Global Offensive” spotykają się w sekcji Lions for Gaming (L4Gaming), w ramach której wspólnie doskonalą swoje umiejętności. Link do strony sekcji na FB

Więcej na: https://sport.kozminski.edu.pl

sport

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami Nasz kampus został w pełni przystosowany dla studentów z niepełnosprawnościami ruchowymi, którzy mają do dyspozycji windy, podnośniki i podjazdy.

W wybranych salach dydaktycznych zainstalowane zostały wzmacniacze pętli indukcyjnych dla studentów niedosłyszących. Studentom niesłyszącym, którzy zgłoszą się z taką potrzebą, staramy się zapewnić pomoc tłumacza migowego. W uzasadnionych przypadkach student niepełnosprawny może także liczyć na pomoc asystenta na zajęciach.

Biuro ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych mieści się w budynku D, w pokoju D-213.

 

Pokój dla matki karmiącej

W budynku D w pobliżu biblioteki znajduje się pokój, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić dziecko. Pokój wyposażony jest w przewijak, wygodny fotel i urządzenia sanitarne.

winda

Punkty gastronomiczne

W kompleksie budynków uczelni znajdują się trzy restauracje. Są czynne we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia. W atrium budynku C jest specjalna strefa jadalna, w której swoje dania serwują: Bistro Bracia Wiśniewscy i Rice Bistro. Trzeci punkt - Ministerstwo Smaku - znajduje się niedaleko wejścia do budynku A. Kawy możecie napić się w kawiarni Barista lub Grand Coffee. Na uczelni znajdują się także automaty z zimnymi i gorącymi napojami oraz z przekąskami.

punkt gastronomiczny

Księgarnia Zlokalizowana w budynku C działa w czasie roku akademickiego z wyjątkiem dni świątecznych. W sprzedaży znajdują się książki z zakresu: ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego, rachunkowości, finansów, marketingu i reklamy, języków obcych. Ofertę uzupełniają nowości wydawnicze związane z kierunkami zajęć prowadzonymi na uczelni. W ciągłej sprzedaży znajdują się publikacje naszej kadry naukowej.

Punkty ksero Do dyspozycji studentów są dwa punkty kserograficzne. Jeden z nich znajduje się w budynku D, tuż przy pomieszczeniach biblioteki. Można tam też m.in. oprawić prace licencjackie i magisterskie. Drugi punkt znajduje się w budynku A.

Poczta Niedaleko wejścia do budynku A mieści się punkt Poczty Polskiej. Godziny otwarcia:

  • poniedziałek: 14.00-20.00
  • wtorek - piątek: 12.00-18.00
  • I i III sobota w miesiącu: 11.00-15.00

 

ksiegarnia

Bank i bankomaty W Atrium budynku D znajduje się oddział Banku Santander. Godziny otwarcia: poniedziałek – wtorek: 9:00-17:00

Na terenie kampusu usytuowane są również dwa bankomaty, Bankomat Euronet znajduje się w Atrium w budynku D, oraz bankomat Pekao w budynku A przy wejściu do budynku.

Kiosk Zlokalizowany w budynku C, można zaopatrzyć się w aktualną prasę, drobne artykuły papiernicze, kosmetyczne i spożywcze.

Parking Uczelnia posiada bezpłatny, dozorowany parking na ponad 400 samochodów. Wjazd na parking znajduję się między budynkami A i D.

parking