Biblioteka 

Dziś Biblioteka całkiem zamknięta...
Ani jednego w środku studenta...
Lecz w końcu kiedyś będzie radośnie,
bo wirus czmychnie tam, gdzie pieprz rośnie!!! :)

 

 

Drodzy Czytelnicy.
Z powodu pandemii koronawirusa
Biblioteka ALK jest nieczynna do odwołania.
W miarę możliwości staramy się jednak ułatwić
Wam korzystanie z naszych zasobów,
zarówno papierowych, jak i elektronicznych.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami
zamieszczonymi poniżej.


JAK WYPOŻYCZYĆ KSIĄŻKĘ

Aby wypożyczyć książkę w okresie zamknięcia naszej biblioteki, należy wykonać następujące działania:

1) znajdź potrzebną Ci książkę w katalogu Biblioteki ALK (jeśli nie umiesz korzystać z tego katalogu, instrukcje znajdziesz TUTAJ)

2) wyślij mail na adres biblioteka@kozminski.edu.pl, podaj autora (lub redaktora), tytuł i sygnaturę potrzebnej Ci książki (zamówienia bez tych danych będą realizowane w dalszej kolejności)

3) czekaj na e-mailową odpowiedź od Biblioteki ALK

4) w ciągu 4 dni od otrzymania odpowiedzi będziesz mógł zgłosić się do recepcji ALK w budynku "D" po odbiór zamówionej książki (po tym terminie książka wróci do biblioteki).

 

JAK ZWRÓCIĆ KSIĄŻKĘ

Obecnie istnieją dwie możliwości zwracania książek:

1) za pośrednictwem poczty lub kuriera możesz wysłać książki na adres Biblioteka ALK, ul. Jagiellońska 57/59, 03-301 Warszawa;

2) codziennie w godzinach 8:00-21:00 zwracane książki możesz zostawiać w recepcji budynku D naszej uczelni, na specjalnie oznaczonej półce.

Jednocześnie informujemy, że nie naliczamy żadnych opłat za opóźniony zwrot książek, jeśli ten zwrot nastąpi w okresie od 11 marca do 15 czerwca.

UŁATWIENIA W KORZYSTANIU Z BAZ DANYCH

W obliczu pandemii koronawirusa wielu dostawców baz danych zdecydowało się ułatwić korzystanie ze swoich zasobów. Poniżej opisujemy ułatwienia, które mogą być przydatne dla pracowników i słuchaczy naszej uczelni.

Cambridge University Press do końca maja udostępniło kilkadziesiąt książek i wiele pojedynczych rozdziałów spośród swoich publikacji. Link do bazy tego wydawnictwa znajduje się TUTAJ.

EBSCO do końca czerwca udostępniło bazy EconLit (zawierającą literaturę naukową z dziedziny ekonomii) oraz Historical Abstracts (publikacje poświęcone historii od 1450 r. do czasów obecnych - z wyłączeniem historii USA i Kanady). Aby znaleźć te bazy, należy TUTAJ wejść w link do EBSCO, a następnie kliknąć na "EBSCOhost Web".

EMIS na czas zamknięcia Biblioteki ALK umożliwił wchodzenie do tej bazy przez uczelniany serwer proxy.

JSTOR do końca czerwca udostępnia część swoich zasobów za darmo. Dokładniejsze informacje można znaleźć TUTAJ.

USŁUGI REPROGRAFICZNE

We współpracy ze znajdującym się przy bibliotece punktem ksero możliwe jest zamawianie kopii materiałów znajdujących się w księgozbiorze Biblioteki ALK. Zamówienia będą realizowane wedle cennika znajdującego się TUTAJ.

Aby zamówić kopię (skan lub ksero) w naszej bibliotece, należy wykonać następujące działania:

1) jeżeli chcesz zamówić kopię z książki, znajdź ją w katalogu Biblioteki ALK (jeśli nie umiesz korzystać z tego katalogu, instrukcje znajdziesz TUTAJ), następnie wyślij maila na adres biblioteka@kozminski.edu.pl, podając:
- autora (lub redaktora) książki
- tytuł książki
- sygnaturę książki
- zakres stron lub rozdział, którego kopię chcesz zamówić

2) jeżeli chcesz zamówić kopię czasopisma, sprawdź w naszym spisie czasopism, czy jest ono u nas dostępne (nie tylko jego tytuł, ale także numer!), następnie wyślij maila na adres biblioteka@kozminski.edu.pl, podając:
- tytuł czasopisma
- rocznik i numer czasopisma
- zakres stron lub tytuł artykułu, którego kopię chcesz zamówić

3) czekaj na e-mailową odpowiedź z punktu ksero, z którym w razie wątpliwości możesz kontaktować się pisząc na adres: copystudent@copystudent.pl lub copystudent@kozminski.edu.pl

4) pamiętaj, że Twoje zamówienie musi być zgodne z obowiązującym w Polsce prawem, w szczególności Prawem autorskim - w przeciwnym razie zamówienie nie będzie mogło zostać zrealizowane.