Nasza uczelnia została partnerem akademickim Nocnego Półmaratonu Praskiego/Piątki Praskiej.

24.05.2023

Ta wyjątkowa impreza sportowa gromadzi entuzjastów biegania z całej Polski, oferując niezapomniane przeżycia i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Start 2 września!

Umowę partnerską podpisali Rektor naszej Akademii, prof. Grzegorz Mazurek oraz Sławomir Szczęsny, Dyrektor Półmaratonu Praskiego, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Półmaraton Praski to wyjątkowy bieg, który odkrywa uroki jednego z najbardziej malowniczych obszarów Warszawy – Pragi Południe. Trasa przebiega przez urokliwe uliczki, zabytkowe miejsca oraz nadwiślańskie bulwary, czyniąc bieg nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również okazją do odkrywania tej części miasta. Płaska trasa została wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – półmaraton rozgrywany na atestowanej trasie (w klasie mistrzowskiej międzynarodowej) i dla wielu uczestników jest próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Półmaratonowi towarzyszyć będzie Piątka Praska – bieg na 5 km.

Mamy nadzieję, że społeczność Akademii Leona Koźmińskiego weźmie licznie udział w tym wydarzeniu. To wspaniała okazja, aby połączyć akademickie dążenia z pasją do sportu i zdrowego trybu życia. Zachęcamy do startu i wspólnych treningów. Biegając razem, nie tylko rozwijamy nasze umiejętności sportowe, ale tworzymy silne więzi i podkreślamy znaczenie zdrowia i aktywności fizycznej w naszym życiu. Do zobaczenia na starcie Półmaratonu Praskiego!

Dla chętnych na spotkanie z nami na starcie przed biegiem przygotowaliśmy formularz: LINK.

Naszych studentów zapraszamy również do wzięcia udziału w biegu jako wolontariusz, na jednym z naszych stanowisk. Nasza społeczność będzie podawać napoje sportowcom oraz im kibicować!

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy: LINK.