Najlepsze licea i technika w Koźmińskim. Akademia Leona Koźmińskiego partnerem głównym XXV Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” 2023

10.01.2023

Za nami finał XXV Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” 2023. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, której gospodarzem była nasza Akademia. Coroczne zestawienie zawiera 1000 szkół średnich gwarantujących najwyższy poziom edukacji w kraju. Podczas gali uhonorowani zostali liderzy rankingu, 15 liceów oraz 10 techników a także licea olimpijskie, stąd mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej uczelni reprezentacje najlepszych szkół. W imieniu Akademii Leona Koźmińskiego wszystkim szkołom gratulacje złożył Rektor, prof. Grzegorz Mazurek.

To ogromny zaszczyt i przyjemność, że jesteście dzisiaj z nami(...) w Akademii, która już prawie od 30 lat wytycza ścieżki edukacji menedżerskiej, finansowej i prawniczej nie tylko w Polsce, ale także za granicą.(...) Gratuluję wspaniałego sukcesu Władzom, Dyrektorom, Nauczycielom i dziękuję za Waszą fantastyczną pracę. Dzisiaj świętujemy, ale musimy pamiętać, że nasze sukcesy, liderowanie każdego z Was to ogromna odpowiedzialność. To na Was patrzą inni, inne szkoły i uczniowie. Jesteście wzorcem z Sevres nie tylko, jeśli chodzi o wyniki rankingu, ale także wzorcem w codziennym postępowaniu. I życzę, abyście codziennie czuli, że wykonujemy wszyscy świetną robotę.

Uczniom gratuluję sukcesu Waszych szkół. Życzę, żebyście znaleźli swoją drogę, miejsce w życiu. Życzę Wam, żebyście - uwaga! - nie znaleźli jej łatwo. Budowanie życiowego doświadczenia jest ważniejsze niż budowanie stanowisk. Bo tylko doświadczenie da Wam mądrość postępowania i niezależnie, czy jesteście na miejscu pierwszym, drugim czy trzecim, pamiętajcie, że jesteście przede wszystkim ludźmi. W każdej sekundzie działajcie według nie paradygmatów sukcesu biznesowego, stanowiskowego czy zarobkowego, ale po prostu według tego, czy jesteście dobrymi ludźmi i czy jesteście OK ze swoimi decyzjami.

Wszystkim uhonorowanym szkołom Akademia Leona Koźmińskiego wręczyła nagrody specjalne w postaci stypendium "Masz wpływ" przeznaczonego dla uczennicy lub ucznia za wysokie zaangażowanie społeczne. Więcej informacji o ofercie stypendialnej w Koźmińskim TUTAJ.

Na podium RANKINGU NAJLEPSZYCH LICEÓW 2023 znalazły się:

• Miejsce 1: XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
  • Miejsce 2: V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  • Miejsce 3: XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

W RANKINGU NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW 2023 pierwsze pozycje zajęły:

• Miejsce 1: Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
  • Miejsce 2: Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
  • Miejsce 3: Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Więcej informacji o wynikach tegorocznego rankingu TUTAJ

XXV Jubileuszowa Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023