Koźmiński w rankingu „Financial Times” - Executive Education Open 2022

23.05.2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, „Financial Times” publikuje dziś międzynarodowy ranking czołowych uczelni biznesowych, które prowadzą studia podyplomowe. Debiutuje w tym zestawieniu Akademia Leona Koźmińskiego, która samodzielnie zajęła 64. miejsce, lokując się pomiędzy Esan z Peru a Uniwersytetem w Kapsztadzie w RPA, natomiast – jako partner strategiczny ESCP Business School – znalazła się na 19. miejscu z tą francuską uczelnią. Czołówkę edukacji menedżerskiej stanowią znane uczelnie francuskie, szwajcarskie, hiszpańskie, brytyjskie i amerykańskie.

Po pandemii wyraźnie wzrosło zainteresowanie krótkimi kursami (najczęściej są to roczne programy) podnoszącymi kwalifikacje w obszarze transformacji cyfrowej, motywowania pracowników celem ograniczenia ich rotacji i radzenia sobie z najmłodszym „pokoleniem Z” - pisze „Financial Times”. Redakcja przewiduje dalszy wzrost wydatków na edukację kadry menedżerskiej wyższego szczebla w kolejnych latach, powołując się na własne badania prowadzone wśród dyrektorów HR dużych korporacji. Podkreśla przy tym, że konkurencja na rynku jest coraz większa, nie tylko ze strony tzw. uniwersytetów korporacyjnych, firm doradczych i kursów LinkedIn, ale też startupów edukacyjnych, które oferują programy online.

Dziekani szkół biznesu odczuwają tę konkurencję, ale nie martwią się utratą swojej przewagi polegającej na rzeczywistym spotykaniu się ludzi w trakcie zajęć, co stwarza możliwość wymiany doświadczeń, budowania zespołów i korzystania z zasobów całej uczelni. Popyt na tego rodzaju studia znacznie wzrasta. – mówi Anne-Valérie Corboz, prodziekan ds. executive education w HEC Paris, uczelni będącej liderem rankingu.

W Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych i MBA kształci się około 2500 osób rocznie. Uczelnia prowadzi ponad 70 kierunków i cały czas uaktualnia ofertę o nowe, poszukiwane specjalizacje. 

W trakcie pandemii zainteresowanie studiami podyplomowymi było większe niż przed pandemią i to pomimo konieczności prowadzenia zajęć w systemie zdalnym lub hybrydowym – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School.

Wysoka rekrutacja utrzymała się w obecnym semestrze i tak samo zapowiada się semestr zimowy, na który zapisy już trwają. Oprócz wiedzy i wymiany doświadczeń z praktykami dla słuchaczy Koźmińskiego liczy się też uzyskanie dyplomu uczelni cieszącej się dobrą reputacją.

Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna już w pięciu rankingach „FT”, zajmuje ostatecznie 54. miejsce w rankingu europejskich uczelni biznesowych z 2021 r. i jest liderem kształcenia menedżerskiego w naszej części Europy.

Pełny ranking „FT”: https://rankings.ft.com/home/executive-education

Executive Education w Akademii Leona Koźmińskiego.

Czytaj także