Jak przyspieszyć karierę menedżerską w logistyce?

Uczyć się od najlepszych i obstawiać najbardziej przyszłościowe kierunki – to sprawdzona recepta na udaną karierę zawodową. Dodatkowym atutem będzie wiedza ekspercka oraz uznawane wszędzie na świecie świadectwa i certyfikaty. Z takich powodów warto studiować MBA ze specjalnością logistyka i łańcuchy dostaw w Akademii Leona Koźmińskiego MBA ze specjalnością logistyka i łańcuchy dostaw w Akademii Leona Koźmińskiego.

Półtora tysiąca ofert pracy, z czego 300 to posady menedżerskie – tak wygląda aktualny polski rynek pracy w logistyce i koordynacji dostaw. Nie ulega wątpliwości, że należy on do pracowników. W czasach pandemii niemal każda firma docenia e-handel i zatrudnia osoby, które potrafią go zorganizować. Fachowcy o najwyższych kwalifikacjach mają szanse na przyspieszenie kariery menedżerskiej. Na taki scenariusz liczą studenci studiów podyplomowych MBA Logistyka i łańcuchy dostaw. Uruchomione po raz pierwszy jesienią 2019 r. specjalistyczne, dwuletnie studia MBA z logistyki niebawem ukończą pierwsi absolwenci, a kolejni rozpoczną naukę.

Oprócz ogólnej wiedzy menedżerskiej studenci poznają specyfikę zarządzania logistyką w praktyce. Wykładają tu eksperci z najlepszych firm, które zbudowały swoją przewagę właśnie na sprawnej organizacji dostaw, jak Amazon czy OptiBuy.

– mówi szef kierunku, prof. Sebastian Jarzębowski.

Wykładowcami na studiach są także specjaliści EY Supply Chain & Operations, którzy doradzają klientom komercyjnym, jak płynnie zorganizować i kontrolować obieg towarów m.in. w ramach tzw. smart factory. Partnerem kierunku została CSCMP ¬ największa na świecie organizacja profesjonalna z siedzibą w USA. Studenci mają możliwość uzyskania specjalistycznego certyfikatu międzynarodowego wydawanego właśnie przez tę organizację. Wśród wykładowców są specjaliści od logistyki z Cranfield University (Wielka Brytania), University of Missouri St. Louis (USA). Zajęcia prowadzi również prof. Sebastian Jarzębowski, naukowiec o największym w kraju dorobku z zakresu logistyki.

Program obejmuje 520 godzin zajęć, z czego 120 dotyczy wyłącznie najlepszych praktyk w zarządzaniu logistyką. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników studia mają elitarny charakter. Szczególną wartość na rynku ma też dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego, jedynej polskiej uczelni posiadającej międzynarodowe akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA i wysokie 64. miejsce w światowym rankingu „Financial Times” studiów Executive MBA.

Rekrutacja na studia MBA jest prowadzona dwa razy do roku (luty i wrzesień). Szczegóły studiów: kliknij tu

Czytaj także