Dołącz do akcji "Wymarzony prezent"!

18.11.2020

Nasza Akademia i Fundacja Koźmińskich po raz kolejny z Wymarzonym prezentem dla dzieci z ośrodków w Baryczy, Domaszkowie i Lidzbarku Warmińskim. Ty też możesz pomóc, dołącz do akcji!

To będą inne Święta od tych znanych nam od zawsze. Gwar, śmiech i radość zastąpi refleksja nad minionym rokiem i wydarzeniami, które zmieniły świat na zawsze. Jedno w naszych sercach pozostanie jednak niezmienne - to nadzieja na to, że jeszcze wrócimy do naszej normalności i codzienności, którą przecież tak kochamy, a której tak bardzo często nie doceniamy. O to walczą podopieczni placówek z Baryczy, Domaszkowa i Lidzbarka Warmińskiego, a społeczność Koźmińskiego podejmuje rękawicę, żeby w tej walce im pomóc.

- To dla nas naturalne, że dołączamy do Akcji Wymarzony Prezent po raz kolejny. Wielokrotnie podkreślałem, że siła Koźmińskiego to przede wszystkim ludzie, którzy od lat pokazują, że pomoc to jeden z filarów naszej uczelni. Tym razem też tak będzie, a my jako uczelnia, podwoimy każdą złotówkę, która wpłynie na konto Fundacji Koźmińskich z dopiskiem „Wymarzony prezent”– mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.

Po raz kolejny Akademia Leona Koźmińskiego i Fundacja Koźmińskich dołączyły do Akcji Wymarzony Prezent. Naszym celem jest zebranie środków finansowych, żeby wspomóc zakup potrzebnych dzieciom rzeczy.

- To ważne, żeby Święta Bożego Narodzenia były czasem przede wszystkim naszej jedności i solidarności z tymi, dla których los nie jest łaskawy i muszą walczyć o swoją przyszłość. Niech będą namiastką normalności, za którą tak bardzo tęsknimy. Wiem, że to trudny czas dla nas wszystkich, ale każdy gest pomocy, to uśmiech dziecka, to cegiełka do jego lepszej przyszłości. Nie bądźmy obojętni. To nasza walka – mówi Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Koźmińskich.

Komu pomagamy?

• Internat przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy, w woj. świętokrzyskim
  • Dom Dziecka w Domaszkowie, w woj. dolnośląskim
  • Ośrodek Profilaktyczno-Terapeutyczny "Promyk" w Lidzbarku Warmińskim, w woj. warmińsko-mazurskim

Co chcemy kupić dla dzieci z Lidzbarka Warmińskiego?

• 2 stoły konferencyjne rozkładane (160 x 80 cm),
  • 12 krzeseł składanych (Loop Leg),
  • stół do piłkarzyków (Trambambula).

Co chcemy ofiarować dzieciom z Baryczy?

• wielofunkcyjny stół do gier (piłkarzyki, bilard, tenis stołowy i airhockey),
  • matę wifi z grami, tańcami, jogą,
  • konsolę do gier video z podłączeniem do tv,
  • nowe gry planszowe, puzzle, klocki,
  • bogaty zestaw materiałów plastycznych.

Co chcemy podarować dzieciom z Domaszkowa?

• atlas jednostanowiskowy,
  • ławeczkę treningową,
  • 2 zestawy hantli,
  • taśmy, gumy rozciągliwe, uchwyt do pompek i maty,
  • zestawy kosmetyków dla 4 dziewczynek.

Jak możesz pomóc?

Po pierwsze, to bardzo proste. Po drugie, każda kwota ma znaczenie. Wpłat  można dokonywać za pośrednictwem Fundacji Koźmińskich:

• za pomocą PayU
  • przelewem tradycyjnym

Nr rachunku bankowego Fundacji: 14 2130 0004 2001 0673 5369 0001

Prosimy o dokonywanie wpłat z dopiskiem „Wymarzony prezent” do 30.11.2020 r.

Dziękujemy, że z nami jesteście. Jeszcze będzie przepięknie.

Zespół Fundacji Koźmińskich