dr hab. Domenico Buccella

Katedra Ekonomii
Profesor Akademii Leona Koźmińskiego

Dr. hab. Domenico Buccella - Professor ALK w Katedrze Ekonomii. Visiting Researcher w University of Pisa. Zainteresowaniami badawczymi dr Buccella są m.in. międzynarodowa ekonomia, globalizacja, umiędzynarodowienie przedsiębiorstw, organizacja i ekonomia przemysłowa oraz negocjacje zbiorowe. Autor artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach z listy JCR. Wykonawca w projektach badawczych. Aktywny uczestnik konferencji naukowych. Charakter dorobku naukowego dr Buccella pokrywa się z prowadzonymi zajęciami w Akademii Leona Koźmińskiego.

Projekty badawcze:

"Wpływ międzynarodowego biznesu na strategię funkcjonowania lokalnych związków zawodowych", Tytuł programu: "Globalizacja, jej uwarunkowania, mechanizmy i następstwa", Działalność statutowa

Dr Domenico Buccella posiada bogate doświadczenie dydaktyczne w zakresie nauczania przedmiotów ekonomicznych, które w ALK wykłada na studiach prowadzonych w języku angielskim. Wykładał również na takich uczelniach zagranicznych jak: Bradford University School of Management, University of Pisa. Posiada ponadto doświadczenie praktyczne. W latach 2018-2010 pracował dla L’ Industria Farmaceutica Galenica Senese na stanowisku Management Control, Database Creation, Business and Financial Administration collaborator z siedzibą we Włoszech.

Doświadczenie w pracy na uczelniach zagranicznych:

2012 - obecnie Bradford University School of Management

2016 University of Pisa