mgr Monika Dietrich

Centrum Języków Obcych
Lektor

mgr Monika Dietrich - doświadczony wykładowca akademicki specjalizujący się w nauczaniu ESP (English for Specific Purposes), metodyk, autor publikacji i autorskich materiałów dydaktycznych do nauczania ESP, zarówno tradycyjnych (classroom-based), jak i e-learningowych (online i blended learning). Od wielu lat lektor i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, współpracujący również z innymi renomowanymi ośrodkami szkoleniowymi i szkołami językowymi.

Pierwsze doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego zdobyła jeszcze jako studentka Kolegium Nauczycielskiego w Łodzi. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczęłam pracę zawodową w szkole językowej Archibald w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe dla nauczycieli ESP: Business English w Akademii Leona Koźmińskiego.

Jako lektor, wykładowca i trener prowadzi zajęcia w ramach kursów o różnej tematyce i różnym stopniu zaawansowania językowego, jednak jej ulubioną specjalizacją jest nauczanie języka specjalistycznego, w szczególności Business English.

Przez wiele lat pracowała jako metodyk w Archibald Language Centre, prowadząc szkolenia dla nauczycieli i opracowując programy kursów ESP. Jako wykładowca ALK prowadzi zajęcia z zakresu specjalistycznego języka angielskiego i przygotowuje studentów do międzynarodowych egzaminów certyfikujących, m.in. LCCI. Posiada również doświadczenie w zarządzaniu ośrodkiem językowym, które zdobyła pełniąc funkcję Director of Studies w Academy of New York w Warszawie. Jestem członkiem IATEFL BESIG, organizacji wspierającej działania związane z nauczaniem Business English. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli (jako prelegent lub słuchacz). Oprócz nauczania zajmuję się również opracowywaniem tradycyjnych (classroom-based) oraz e-learningowych (online oraz blended learning) materiałów dydaktycznych dla klientów takich jak: ALK, HRK oraz PR site PROTO.

Jest autorką i współautorką publikacji naukowych oraz materiałów szkoleniowych dla Macmillan Polska. Materiały dydaktyczne opracowane przeze Panią Dietrich były publikowane w formie lekcji języka angielskiego w Rzeczpospolitej w suplemencie “Kariera i Praca”. Jest również autorką materiałów egzaminacyjnych opracowanych w ramach publikacji: "Business English" opublikowanego nakładem wydawnictwa EDGARD.

Doświadczony wykładowca akademicki  specjalizujący się w nauczaniu ESP (English for Specific Purposes), metodyk, autor publikacji i autorskich materiałów dydaktycznych do nauczania ESP, zarówno tradycyjnych (classroom-based), jak i e-learningowych (online i blended learning). Od wielu lat lektor i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, współpracujący również z innymi renomowanymi ośrodkami szkoleniowymi i szkołami językowymi. Pierwsze doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego zdobyła jeszcze jako studentka Kolegium Nauczycielskiego w Łodzi. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczęłam pracę zawodową w szkole językowej Archibald w Warszawie.  Ukończyła również studia podyplomowe dla nauczycieli ESP: Business English w  Akademii Leona Koźmińskiego. Jako lektor, wykładowca i trener prowadzi zajęcia w ramach kursów o różnej tematyce i różnym stopniu zaawansowania językowego,  jednak jej ulubioną specjalizacją jest nauczanie języka specjalistycznego, w szczególności Business English. Przez wiele lat pracowała jako metodyk w  Archibald Language Centre, prowadząc szkolenia dla nauczycieli i opracowując programy kursów ESP.  Jako wykładowca ALK prowadzi zajęcia z zakresu specjalistycznego języka angielskiego i przygotowuje studentów do międzynarodowych egzaminów certyfikujących, m.in. LCCI.  Posiada również doświadczenie w zarządzaniu ośrodkiem językowym, które zdobyła pełniąc funkcję Director of Studies w Academy of New York w Warszawie.

Jestem członkiem IATEFL BESIG, organizacji wspierającej działania związane z nauczaniem Business English. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli (jako prelegent lub słuchacz).  Oprócz nauczania zajmuję się również opracowywaniem tradycyjnych (classroom-based) oraz e-learningowych (online oraz blended learning) materiałów dydaktycznych dla klientów takich jak: ALK,   HRK oraz PR site PROTO.  Jest autorką i współautorką publikacji naukowych oraz materiałów szkoleniowych dla Macmillan Polska. Materiały dydaktyczne opracowane przeze Panią Dietrich były publikowane w formie lekcji języka angielskiego w Rzeczpospolitej w suplemencie “Kariera i Praca”.  Jest również autorką  materiałów egzaminacyjnych opracowanych w ramach publikacji: "Business English" opublikowanego nakładem wydawnictwa EDGARD. Jako wykładowca, trener i metodyk stara się wdrażać najbardziej nowoczesne rozwiązania i narzędzia wspierające procesy nauczania ESP. Jest również współautorką publikacji na temat metodyki nauczania języka specjalistycznego, nauczania korespondencji handlowej i służbowej oraz nauczania języka obcego w środowisku wielokulturowym. Jej ostatnią publikacją dla Wydawnictwa Poltext, jest podręcznik: Insights into Marketing: Język angielski w marketingu i reklamie.

Najnowsze publikacje:   •    Dietrich M., Fandrejewska, A. “The Linguistic and Cultural Challenges in Intercultural Business Communication: Part 1”. Handel Wewnętrzny nr 377, tom I, 2018, 185-195. •    Dietrich M. ,Fandrejewska A. Insights into Marketing: Język angielski w marketingu i reklamie. Warszawa: Wydawnictwo Poltext, 2019

• 2005-obecnie Akademia Leona Koźmińskiego - lektor
  • 2018-obecnie SWPS - lektor