international society
13 Lipca

Wykład gościnny Dr. Mauro Arturo Rivery Leóna, profesora prawa konstytucyjnego z Uniwersytetu Iberoamerykańskiego w Meksyk

Zapraszamy na wykład gościnny Dr. Mauro Arturo Rivera León, profesora prawa konstytucyjnego z Uniwersytetu Iberoamerykańskiego w Meksyku pt. "Human Rights in Latin America: the Interamerican Court of Human Rights as a Guardian".

Wykład odbędzie się 13 grudnia 2019, o godzinie 10:15, w Auli I w budynku C.

Dr Mauro Arturo Rivera León jest profesorem na Uniwersytecie Iberoamerykańskim w Meksyku. Specjalizuje się w prawie parlamentarnym i wyborczym oraz instytucji skargi konstytucyjnej (amparo). Jest dyrektorem ds. badań naukowych i studiów nad orzecznictwem w biurze Sędziego Sądu Najwyższego Meksyku Gonzáleza Alcántary. Autor czterech książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Pracował w Instytucie Porównawczego Prawa Publicznego im. Maxa Plancka, na Uniwersytecie Heidelberg oraz w Centrum Filozofii Prawa na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli. Pełnił także funkcję analityka orzecznictwa w Departamencie Studiów i Analiz Trybunału Konstytucyjnego w Hiszpanii. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji naukowych. Za swoją działalność otrzymał kilka prestiżowych nagród, m.in. Centenario de la Constitución przyznawaną przez Izbę Deputowanych Meksyku.

Harmonogram wydarzenia
13 grudnia 2019, o godzinie 10:15