Student Akademii Leona Koźmińskiego – Wiktor Ćwiek – zdobył złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, triumfując w konkurencji 50 m stylem motylkowym. To wyjątkowe osiągnięcie, które pokazuje, że ambicja i konsekwencja mogą prowadzić do spektakularnych wyników – również bez profesjonalnego zaplecza trenerskiego.
– Ten sezon był wyzwaniem. Nie mam trenera personalnego, więc sam przygotowuję i planuję treningi. Ten medal to dla mnie ogromna nagroda za cały wysiłek. To jednak nie koniec – już w najbliższy weekend czeka mnie pływacki maraton: cztery godziny w wodzie bez przerwy – powiedział Wiktor Ćwiek.
Zawody, które odbyły się na pływalni przy ul. Banacha w Warszawie, zgromadziły najlepszych akademickich pływaków z uczelni stolicy i Mazowsza. Finały rozgrywano w szybkim tempie, a poziom sportowy był niezwykle wysoki. W sumie rozegrano 15 konkurencji – indywidualnych i sztafetowych.
Zwycięstwo Wiktora Ćwieka to nie tylko powód do dumy, ale i inspiracja dla innych studentów, którzy łączą naukę z pasją do sportu. Jego historia pokazuje, że z determinacją można osiągnąć naprawdę wiele – również w wymagających warunkach.
Społeczność Akademii Leona Koźmińskiego gratuluje uczestnikom znakomitych startów!
Foto: Marcin Klimczak