Za nami Półmaraton Praski i Praska Piątka – w tym roku pod patronatem i z udziałem przedstawicieli Akademii Leona Koźmińskiego

04.09.2023

Za nami Półmaraton Praski i towarzysząca mu Praska Piątka – biegi pod patronatem Akademii Leona Koźmińskiego, ale też z udziałem przedstawicieli naszej społeczności. Jak co roku wydarzenie zgromadziło entuzjastów biegania, zapewniając im niezapomniane wrażenia.

Społeczność Akademii Leona Koźmińskiego wzięła licznie udział w wydarzeniu. Nasi reprezentanci połączyli akademickie dążenia z pasją do sportu i zdrowego trybu życia. W Półmaratonie Praskim ze wspaniałymi wynikami reprezentowali nas pracownicy: prof. Jacek Tomkiewicz, Przemysław Wasilewski, dr Jan Jakub Szczygielski, Aleksandra Pucek-Mioduszewska oraz reprezentanci studentów: Szymon Koncewicz i Jan Barganowski. Z kolei na starcie Praskiej Piątki stanęli: prof. Grzegorz Mazurek, Anna Piwko, Izabela Warchoł oraz Michał Prażmo i silna, kobieca reprezentacja społeczności studenckiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Półmaraton Praski i towarzysząca mu Praska Piątka wpisały się w obchody 30-lecia Akademii Leona Koźmińskiego! Rektor, prof. Mazurek i Aleksandra Pucek-Mioduszewska wystartowali w biegach z numerem startowym jednoznacznie nawiązującym do trzydziestolecia uczelni. Dla obojga 30 okazała się bardzo szczęśliwa! Z kolei prof. Tomkiewicz pobiegł z numerem startowym 1993, będącym rokiem założenia Akademii Leona Koźmińskiego.

Najbardziej spektakularny wynik osiągnął Szymon Koncewicz, któremu dotarcie na metę Półmaratonu zajęło 1:10:25, co uplasowało go na 10 miejscu wśród wszystkich biegaczy. Ogromne brawa!

Czytaj także