Wyróżnienie od UN Global Compact Network Poland za działania na rzecz ochrony klimatu

04.11.2023

Za nami wyjątkowe wydarzenie - Gala UNDay 2023, zorganizowana przez UN Global Compact Network Poland. W tym roku obok podsumowania mijających miesięcy, organizatorzy uhonorowali partnerów programów oraz firmy i instytucje zaangażowane w działania na rzecz ochrony klimatu oraz promowanie zrównoważonego rozwoju w trosce o dobro przyszłych pokoleń.

Misją UN Global Compact jest zmobilizowanie globalnego ruchu zrównoważonych firm i interesariuszy, do podjęcia działań na rzecz ludzi i środowiska, aby stworzyć świat, do którego wszyscy dążymy. Aby tak się stało, UN Global Compact wspiera firmy w prowadzeniu działalność w sposób odpowiedzialny oraz w podejmowaniu działań, pozwalających osiągnąć szersze cele społeczne (takie jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ). Dostarcza również globalne wytyczne, najlepsze praktyki, zasoby i wydarzenia networkingowe, które rewolucjonizują sposób, w jaki firmy odpowiedzialnie prowadzą działalność i dotrzymują zobowiązań wobec społeczeństwa. Jednym z takich wydarzeń jest Gala UNDay.

Podczas tegorocznej Gali uhonorowali zostali Partnerzy programów Anti-Corruption, Business & Human Rights, Climate Positive oraz United Business for Ukraine. Zarówno ze sceny, jak i w rozmowach kuluarowych płynęły ciepłe słowa i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych organizacji i instytucji.

Wyróżnienie dla Akademii Leona Koźmińskiego odebrał prof. Bolesław Rok, reprezentujący Katedrę Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie.

#GalaUNDay2023 #ClimatePositive #BusinessandHumanRights #AntiCorruption #UnitedBusinessforUkraine

- - -

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Od momentu powołania w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ – Kofi Annana, prowadzi działania na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. UNGC zrzesza obecnie ponad 22 000 członków z całego świata. Poprzez współpracę z rządami, międzynarodowymi organizacjami, firmami i instytucjami prowadzi szereg ambitnych działań, stając się katalizatorem globalnych zmian. Global Compact Network Poland stanowi sekretariat polskich członków UNGC oraz akcelerator programów i działań lokalnych.

 

Czytaj także