Wyprawa w Himalaje absolwentów i wykładowców ALK

24.10.2022

Bardzo miło nam poinformować o trwającej wyprawie trekkingowej wykładowców i studentów Koźmiński MBA naszej uczelni pod najwyższą górę świata, Mount Everest.

Głównym celem wyprawy jest wędrówka do Bazy pod Everestem (5364m). Plan podróży uwzględnia również wejście na szczyt Kala Pattar (oficjalna wysokość 5545m) oraz Gokyo Ri (5357m).

Całość trekkingu będzie trwała około 3 tygodnie, podczas których uczestnicy wyprawy odwiedzą wiele górskich wiosek, poznają nepalską kulturę oraz przejdą właściwą aklimatyzację. Po wyprawie trekkingowej grupa spędzi kilka dni w stolicy Nepalu, Katmandu, gdzie między innymi będzie miała okazję doświadczyć celebracji Festiwalu Tihar (jednego z największych i najważniejszych festiwali w Nepalu) wśród lokalnej społeczności.

Grupa jest kameralna - absolwenci Koźmiński MBA (Iza i Dawid) i wykładowcy (Lidia, Ania i Bożena). Wyprawie przewodniczy Nima Sherpa, przewodnik górski pochodzący z Nepalu, mąż absolwentki studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny - Pauliny Franczak Sherpa. Paulina i Nima prowadzą agencję podróżniczą – Meroway Adventure, która organizuje wyprawę.

Życzymy grupie wspaniałych wrażeń i powodzenia na górskich szlakach!

Foto: Meroway Adventure meroway.pl, Everest Base Camp 5364 m n.p.m.

Czytaj także