PKP Intercity zacieśnia współpracę ze szkolnictwem wyższym w strategicznych dla spółki obszarach. Umowa z Akademią Leona Koźmińskiego to kolejny krok do stworzenia nowej oferty edukacyjnej oraz budowania kompetencji dla sektora kolejowego. Współpraca oznacza także nowe możliwości rozwoju dla studentów. Dzięki porozumieniu powstanie bogata oferta staży, praktyk, zajęć praktycznych oraz wizyt studyjnych. Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego oraz członek zarządu PKP Intercity – dr inż. Artur Resmer.
Wspólnie z całą społecznością Akademii Leona Koźmińskiego tworzymy najlepszą uczelnię biznesową kształtującą pracowników, przedsiębiorców, innowatorów i liderów w naszej części Europy. Wspólnie z biznesem pracujemy nad kierunkami studiów i programami szkoleniowymi, przygotowującymi nas na nadchodzące wyzwania. Wraz z PKP Intercity będziemy wspierać profesjonalizację kadry dla sektora kolejowego, co będzie motorem napędowym do wzrostu innowacyjności całej branży.
Co jeszcze zakłada porozumienie z PKP Intercity? Narodowy przewoźnik wspólnie z Akademią opracuje ofertę edukacyjną obejmującą kursy, szkolenia, studia dualne, studia podyplomowe, a także nowe kierunki i specjalizacje. Przedmiotem umowy jest także wzajemne wsparcie merytoryczne oraz stała wymiana doświadczeń na rzecz rozwoju i badań branży kolejowej m.in. przez realizowanie wspólnych projektów naukowo-badawczych, przygotowywanie analiz i ekspertyz, organizowanie wizyt studyjnych dla kadry naukowej uczelni w jednostkach organizacyjnych PKP Intercity. Ważnym punktem jest ponadto propagowanie branży kolejowej i jej rozwoju, organizacja wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych, wspólne publikacje, współpraca z biurem karier uczelni, udział w gremiach doradczych partnerów celem planowania wspólnej działalności dydaktycznej i badawczo-rozwojowej.