Cztery tysiące studentów odebrało wirtualne indeksy i podjęło po raz pierwszy studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe lub doktorskie w Akademii Leona Koźmińskiego. Podczas uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki przedstawiciele studentów i absolwentów zapewniali nowych studentów, że w Koźmińskim czeka wspaniała intelektualna przygoda, ogromne możliwości studiowania na całym świecie w ramach wymiany akademickiej i przyjazne środowisko, w którym na pewno odnajdą bratnie dusze.
Uczelnia jest stosunkowo młoda, bo istnieje 29 lat, ale odnosi już duże sukcesy międzynarodowe. Jako jedna ze 120 szkół wyższych na świecie ma potrójną międzynarodową akredytację (AACSB, EQUIS i AMBA) i zajmuje wysokie miejsca w rankingach „Financial Times”, co czyni ją najlepszą uczelnią ekonomiczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Na ten sukces od lat pracuje grono wybitnych profesorów i wykładowców, w tym wielu praktyków z rynku biznesowego, oraz sami studenci, którzy biorą udział w międzynarodowych konkursach wiedzy i sprawności zawodowych w obszarach finansów, prawa i zarządzania.
Akademia Leona Koźmińskiego jest ukierunkowana na przyszłość, o czym mówił w wystąpieniu inauguracyjnym Rektor prof. Grzegorz Mazurek. – Jako uczelnia potrafiliśmy stanąć po właściwej stronie w sporze między „starym światem”, budzącym coraz większe wątpliwości młodego pokolenia, a dążeniami do zmiany na lepsze w obszarze gospodarki i życia społecznego. Świadectwem wyboru „nowego świata”, zgodnego z życzeniami najmłodszych generacji, jest nie tylko hasło naszej Akademii – „a new school for a new world”, jej strategia, cele zrównoważonego rozwoju, ale przede wszystkim konkretne działania dotyczące etycznego przywództwa, etyki, równości, tolerancji, inkluzywności czy troski o środowisko – powiedział Rektor. Całe przemówienie inauguracyjne Rektora dostępna TUTAJ
Uroczystość inauguracji zgromadziła liczne grono studentów, profesorów i gości, w tym licznie przybyłych rektorów polskich uczelni, którzy w trakcyjnych strojach akademickich uświetnili orszak rektorski.
Inauguracji towarzyszyło wręczenie medali i wyróżnień. Medale Akademii Leona Koźmińskiego odebrali Myroslava Keryk, Prezeska Fundacji Nasz Wybór i Ukraińskiego Domu, i prof. Witold Morawski, zasłużony pracownik uczelni. Wręczane wybitnym absolwentom Lwy Koźmińskiego w tym roku przypadły: Jolancie Sobierańskiej-Grendzie, Prezesce Zarządu Szpitali Pomorskich, dr. Mateuszowi Zawistowskiemu, szefowi kancelarii ffVC oraz Grzegorzowi Krupnikowi, Prezesowi firmy PROTECH.
Prezydent prof. Witold Bielecki, a także sama Akademia zostali uhonorowani medalami pamiątkowymi „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”, wręczonymi przez Skarbnika Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Macieja Jarosińskiego. Na ręce Rektora został przekazany medal upamiętniający „80. Rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową”.
Wykład inauguracyjny na temat „Inflacja – więcej odpowiedzi czy pytań dla ekonomisty?” wygłosił prof. Jacek Tomkiewicz.
Uroczystość zyskała wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnił chór studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Więcej zdjęć z uroczystości znajdziesz TUTAJ.